Skocz do zawartości

Jasiołka


Pittspeed

Rekomendowane odpowiedzi

On 14.06.2022 at 23:39, Kubson said:

Faktycznie z braniami słabiutko, przyczyną wydaje się być niska woda i to, że "oczyszczalnia" ścieków w Dukli popuszcza smrody do wody.

No coś w tym jest, to jakaś masakra co tam w tej Dukli robią, widać woda zabarwiona tym ściekiem, śmierdzi, no tylko tyle mogę powiedzieć, że to nie od tego roku zawsze tak tam było, nie wiem co w tym jest, ale muszę też stwierdzić, że nie widziałem tam zdechłej rybki, a jestem tam plus minus z 10 razy w roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę, no woda można powiedzieć że w każdym dołku gnojówka , ryb nie było widać, hmm co można wpuszczać, ale tam cały czas ten syf z Dukli leci, ta rzeka ma potencjał, ale razi czystością wody, zmieniłem miejscówkę, inna rzeka i ryby pływały, czego się nie da powiedzieć o Jasiolce. Zawsze co tam jestem ta gnojówka płynie, powyżej Dukli jest ok czystą rzeką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
1 hour ago, adamus78 said:

Jeżeli to nie jest zanieczyszczenie chemiczne to nie ma strachu. Dawniej w moim mieście były 3 kolektory  ściekowe z których leciało wszystko.

Takiego eldorado to już chyba w swoim życiu nie zobaczę, ryb masa od krąpi po karpie...

Czasem tak bywa że jak jest idą ścieki organiczne np jakieś spluczyny z zakładów spozywczych zawierające potencjalny pokarm to może wręcz trzymać ryby w tym miejscu.

Niestety ten ciemny szlam nie wygląda dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji, które otrzymałem z WP Zlewnia Jasło, wynika, że to była awaria... Przez "przypadek" przepłukano osadniki....

Oczyszczalnia otrzymała ultimatum, do następnego razu. Dlatego wielka prośba. Zgłaszajcie wszystkie przypadki zanieczyszczeń wód. Dzwoniąc na 112, albo pod nr telefonów, które są w zezwoleniach.

 

Przez lata nieoczyszczone ścieki sączyły się do rzek, którymi płynęło sporo wody. Życiu w wodzie zbytnio to nie szkodziło. Powstały oczyszczalnie, wody w rzekach jest coraz mniej. Oczyszczalnie co jakiś czas zrzucają zawartość osadników, najczęściej są to hektolitry zawiesin i nieoczyszczonych ścieków. Takie strzały syfu w ledwo płynące rzeki zabujają życie biologiczne na wielu kilometrach poniżej....Rzeki i bytujące w nich organizmy nie mają szansy przetrwać.

Tak było w Lesku, Kołaczycach, Brzozowie, ciągle zdarza się w Dukli, i jak widać w Jedliczu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Byłem w tym roku kilka razy na lekki spinning. W Szczepancowej, świerzowej, niznej łące, lipowicy i nic. Dosłownie. Jeden raz kleń zaatakował ale syn spóźnił zacięcie. Nic nie ściga przynęty. Jakby ryby się wyprowadziły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest bardzo ciekawe górna osława powyżej ujścia osławicy tak samo jedyne co widziałem bo złowić też nic nie złowiłem to minoga pare 3 cm rybek i poniżej ujścia osławicy trochę dużych kleni ale też nie dużo.Miejscowy mi opowiadał że kiedyś pstrąga i lipienia było mnóstwo okazy utuczonego lipienia 45 cm nie było niczym niezwykłym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.