Jump to content

Chorwacja - połów w morzu z brzegu


indian

Recommended Posts

Koledzy, w połowie sierpnia wybieram się do Chorwacji (najprawdopodobniej okolice Breli). Będę wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące zasad (opłaty, licencje) oraz samego połowu (najlepsze przynęty, wybór miejsca połowu, na jakie rybki można liczyć). Wędkowanie niestety (ze względu na żonę i dzieciaki) muszę ograniczyć do połowu w morzu z brzegu (chociaż po relacji Kolegi Oktawiana na wszelki wypadek wezmę i muchówkę:).

Link to comment
Share on other sites

Ja wędkowałem w Turcji na dwa sposoby

Pierwszy bardzo ciekawy to: maskado nurkowania i rurka, do palca przywiązana żyłka z ciężarkiem zakończona haczykiem na haczyk zakładasz mięsko z pierśi kurczaka, nurkując patrzysz jak ryba atakuje przynęta naprawdę coś pięknego łowiłem kolorowe ryby.

Jak pływałem statkiem to tak samo łowiłem ze statku na postoju ciężarek i mieso z kurczaka troche większe sztuki pamiętaj o plecionce do haczyka bo większość ryb ma ostre zęby.

Na spining nic nie złowiłem

musisz mieć większe przynety ale duże ryby przy brzegu nie pływają wiec najlepiej łódz a na malutkie gumeczki możesz próbować tylko ze morze faluje i źle się rzuca przy brzegu.

Co do pozwoleń to niewiem jak w chrowacji ale w turcji panyje totalny brak chaos jeźeli chodzi o pozwolenia czysta samowolka

przypuszczam ze w Chorwacji w kurortach turystycznych bez obaw możesz iść i powędkować nie zapomnił tylko ze nie wolno zabierać ze sobą różnych chronionych gatunków rozgwiazd lub muszli ta przyjemnosć w Egipcie kosztuje 5tys Euro nie wiem jak Chorwacja :)

Edited by Dj.McG
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info,

maskado nurkowania i rurka, do palca przywiązana żyłka z ciężarkiem zakończona haczykiem na haczyk zakładasz mięsko z pierśi kurczaka, nurkując patrzysz jak ryba atakuje przynęta naprawdę coś pięknego łowiłem kolorowe ryby.

Genialna sprawa - kilkanaście lat temu łowiłem tak na południu Francji, na omułki zebrane z falochronu - faktycznie rewelacja.

Poczytałem jeszcze trochę na innych forach (dzięki apioo za linki) i pewnie popróbuję coś większego skusić wieczorem (poszukam jakiegoś uskoku, wieczorem rybki powinny podejść z głębszej wody bliżej brzegu).

Ciekawie byłoby również połowić głowonogi. Z tego co wiem, noc, bliskość głębszej wody i coś świecącego powinny dać rezultaty (spróbuję wobki Salmo fluorescencyjne i może coś z doklejonym światełkiem chemicznym). Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii, proszę o info - wszelkie podpowiedzi mile widziane :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Cześć Indian.

Chyba jest już trochę po twoim urlopie, wiec moja podpowiedź raczej Ci się nie przyda w tym roku.

Ale kto wie, co człowiek będzie robił za rok.

Gdybyś w przyszłości wybierał się na urlop do Chorwacji to dla muszkarza najlepszym rejonem będzie miejscowość Sejn.

Nie jest ona tak piękna jak rejon Makarskiej, natomiast jest tylko 50km do miejscowości Otocac.

Przez Otocac przepływa rzeka Gacka, która powinna zadowolić każdego muszkarza i spinningistę.

Poniżej wysyłam Ci link z moich wakacji w tym roku.

http://harius.pl/index.php?chorwacja-gacka,44

Pozdrawiam,

Artek.

Ps. Napisz parę słów jak połowiłeś na urlopie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy