Skocz do zawartości

Chorwacja - połów w morzu z brzegu


indian

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, w połowie sierpnia wybieram się do Chorwacji (najprawdopodobniej okolice Breli). Będę wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące zasad (opłaty, licencje) oraz samego połowu (najlepsze przynęty, wybór miejsca połowu, na jakie rybki można liczyć). Wędkowanie niestety (ze względu na żonę i dzieciaki) muszę ograniczyć do połowu w morzu z brzegu (chociaż po relacji Kolegi Oktawiana na wszelki wypadek wezmę i muchówkę:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wędkowałem w Turcji na dwa sposoby

Pierwszy bardzo ciekawy to: maskado nurkowania i rurka, do palca przywiązana żyłka z ciężarkiem zakończona haczykiem na haczyk zakładasz mięsko z pierśi kurczaka, nurkując patrzysz jak ryba atakuje przynęta naprawdę coś pięknego łowiłem kolorowe ryby.

Jak pływałem statkiem to tak samo łowiłem ze statku na postoju ciężarek i mieso z kurczaka troche większe sztuki pamiętaj o plecionce do haczyka bo większość ryb ma ostre zęby.

Na spining nic nie złowiłem

musisz mieć większe przynety ale duże ryby przy brzegu nie pływają wiec najlepiej łódz a na malutkie gumeczki możesz próbować tylko ze morze faluje i źle się rzuca przy brzegu.

Co do pozwoleń to niewiem jak w chrowacji ale w turcji panyje totalny brak chaos jeźeli chodzi o pozwolenia czysta samowolka

przypuszczam ze w Chorwacji w kurortach turystycznych bez obaw możesz iść i powędkować nie zapomnił tylko ze nie wolno zabierać ze sobą różnych chronionych gatunków rozgwiazd lub muszli ta przyjemnosć w Egipcie kosztuje 5tys Euro nie wiem jak Chorwacja :)

Edytowane przez Dj.McG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,

maskado nurkowania i rurka, do palca przywiązana żyłka z ciężarkiem zakończona haczykiem na haczyk zakładasz mięsko z pierśi kurczaka, nurkując patrzysz jak ryba atakuje przynęta naprawdę coś pięknego łowiłem kolorowe ryby.

Genialna sprawa - kilkanaście lat temu łowiłem tak na południu Francji, na omułki zebrane z falochronu - faktycznie rewelacja.

Poczytałem jeszcze trochę na innych forach (dzięki apioo za linki) i pewnie popróbuję coś większego skusić wieczorem (poszukam jakiegoś uskoku, wieczorem rybki powinny podejść z głębszej wody bliżej brzegu).

Ciekawie byłoby również połowić głowonogi. Z tego co wiem, noc, bliskość głębszej wody i coś świecącego powinny dać rezultaty (spróbuję wobki Salmo fluorescencyjne i może coś z doklejonym światełkiem chemicznym). Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii, proszę o info - wszelkie podpowiedzi mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć Indian.

Chyba jest już trochę po twoim urlopie, wiec moja podpowiedź raczej Ci się nie przyda w tym roku.

Ale kto wie, co człowiek będzie robił za rok.

Gdybyś w przyszłości wybierał się na urlop do Chorwacji to dla muszkarza najlepszym rejonem będzie miejscowość Sejn.

Nie jest ona tak piękna jak rejon Makarskiej, natomiast jest tylko 50km do miejscowości Otocac.

Przez Otocac przepływa rzeka Gacka, która powinna zadowolić każdego muszkarza i spinningistę.

Poniżej wysyłam Ci link z moich wakacji w tym roku.

http://harius.pl/index.php?chorwacja-gacka,44

Pozdrawiam,

Artek.

Ps. Napisz parę słów jak połowiłeś na urlopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.