Jump to content

Haki karpiowe.


Recommended Posts

Jakie marki polecacie a co nadaje się wyłącznie do kosza? Pytam bo straciłem już cierpliwość do testowania poszczególnych modeli.

Z karpiami miałem mało do czynienia, ale na drapieżniki z gruntu moje ulubione to karpiowe haki OWNER, jedne z najostrzejszych haczyków z jakimi się spotkałem.

Link to comment
Share on other sites

Ze swojej strony mogę polecić Ci haki KORDA KAPTOR KURV SHANK http://www.rockworld.pl/k,29,haki/pk,63,korda/dz,1725,korda-kaptor-kurv-shank----new-2010---.html oraz KORDA KAPTOR WIDE GAPE http://www.rockworld.pl/k,29,haki/pk,63,korda/p,1724,korda-kaptor-wide-gape----new-2010---.html.Przy tych drugich dodatkowo w zależności czy łowię na kulki pływające czy tonące,trzonek przedłużam kawałkiem rurki termo albo Carprus Mouth Snagger http://www.sklep-karpiowy.pl/carprusmouthsnaggerochotkabrazowa-p-267.html.W tym sezonie dużo nie siadałem za karpiem ale na kilkanaście złowionych nie zanotowałem ani jednej spinki kiedy używałem tych haków ,nawet kiedy na włos zakładałem kulki 22mm a hak na przyponie miałem w rozmiarze 6 ;).Jeżeli łowisz na methode a miejscówkę masz na płytkiej i przejrzystej wodzie ,staraj się stosować haki matowe.Refleksy świetlne odbijane od haka mogą dodatkowo wzbudzać nieufność karpi.Czasami dobrym ale nie trwałym rozwiązaniem jest "zmatowić" hak nad świeczką;).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki ci rapala za odpowiedź, dopiero się uczę jak łowić duże karpie i mam z tym wiele problemów, ciężko jest mi się przestawić z spławikowo/federowego delikatnego łowienia, ale sobie nie odpuszczę bo pokochałem to łowienie.

Kolego Seatvario chodzi o spinki i niezacięte brania, narzazie nie udało mi się jeszcze przechytrzyć ryby powyżej 6 kg więc nie sugeruj że sieje bajeczki.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

HIKARA oferuje dobre haki w przystępnej cenie. Traper je reklamuje w katalogach na 2011rok, więc na pewno mają uznanie karpiarzy, ale i również moje ;)

Polecam Teflon Pop-Up i "Bananki" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Znaczy normalna cena tych haków to 12 zł. Chodziło mi czy ktoś ich używał tych modeli. A tak na marginesie to zdaje sobie sprawę, że TB to nie najlepsza firma, ale niektórzy używają takich haków i sobie chwalą. Ja osobiście nie miałem styczności z tymi hakami, używałem gotowych przyponów z Mistrala i o dziwo nie miałem ani jednej spinki karpia:eek:. Teraz sam chce coś powiązać.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś jak zaczynałem przygode z karpiami to kupowałem gotowe przypony jak i haki TB, lecz miałem troche spinek i zdecydowałem sie na zmiane firmy- liczba spinek momentalnie spadła!! Co wędkarz to inna opinia! Najlepiej kup te z TB i jakieś z wyższej półki i wtedy sam porównasz które są lepszejsze!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o mnie to podobnie jak z kulkami , przetestowałem sporo haków różnych firm. I doszedłem do wniosku że będę trzymał się 3 konkretnych kształtów. (W prezentacji chodziło mi o kształt bardziej niż o firmę)

1. GLT Penetrator 2 Carp

2. Fox Series 2 Hook

3. Nash Fang X

Dziś spokojnie mogę stwierdzić że większość dostępnych w Polsce haków jest bardzo dobra i przy ich dobieraniu bardziej opieram się o to czy hak jest ostry i ma w/w. kształt niż cena czy firma.

W związku z tym ciekawym tematem chciałbym się Was zapytać jak zapatrujecie się na temat doboru haka (rozmiar np. 1/0 , 1 , 2 , 4 itd do średnicy kulki 16-18-20-25mm.......itd )

Na jakich rozmiarach haków najczęściej wiążecie swoje przypony i czy na podstawie swoich (Waszych) obserwacji i doświadczeń jesteście w stanie stwierdzić że dany hak (rozmiar) ma wpływ na zachowanie karpia tuż przed pobraniem do pyska przynęty na włosie. Zapytam wprost o to czy kamuflaż jakikolwiek ma znaczenie ? Czy "silikonowe robaczki" pana Ray Dale-Smith to "zabawki" bardziej dla karpiarzy czy dla Karpi.

Zapraszam do dyskusji :beer:

Link to comment
Share on other sites

Z racji tego,że lubię mniejsze przynęty i nie używam kulek o większej średnicy niż 20 mm zapomniałem o hakach numeracji 1/0,1,2.Większość moich zestawów wiążę na 4-6 a w tym sezonie dołożyłem 8.

Moim zdaniem są kształty,które przy odpowiednim wiązaniu pomogą nam podczas brania i zestawy z tymi hakami są chwytne.A co do robaczków Carp'r'us to osobiście je stosuję i wolę o wiele bardziej od rurek termo.Po pierwsze są dobrze wyprofilowane i nie potrzebujemy pary czy innych zabiegów aby odpowiednio ją wyprofilować a po drugie wielokrotnie mi się zdarzało (w przypadku termo),że po wyciągnięciu rybki rurka termo była odkształcona bądź zniszczona co eliminowało przypon.Z robaczkami nie ma problemu,są wielokrotnego użytku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy