Skocz do zawartości

Zalew "Floryda" w Leżajsku


krs

Rekomendowane odpowiedzi

@wifer,petycja odnosi się tylko do członków Koła PZW nr.18 San w Leżajsku,może warto by było dopisać cuś takiego : ".. oraz wędkarze zrzeszeni w innych kołach PZW Okręgu Rzeszowskiego ,wnioskujemy..."

Skoro ma to iść do Okregu ,to może warto aby zebrać jak najwięcej podpisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście im więcej podpisów tym lepiej. Jednak inicjatywa musi wyjść ze strony wędkarzy z naszego koła bo jest to łowisko znajdujące się pod naszą opieka. Ale rzecz jasna, na oddzielnej liście mogą być podpisy wędkarzy z innych kół popierających ten wniosek. Chodzi o to aby szybko to pozbierać zanim zarząd Okręgu podejmie uchwałę o ograniczeniach na przyszły rok. Natomiast jeżeli będziemy czekać do lutego na walne, to w razie podjęcia takiej uchwały będzie obowiązywała od następnego roku czyli 2016 no i przeciwnicy zaraz postawią kontrargument, że taka uchwała będzie obowiązywała tylko wędkarzy z naszego koła. I tak by było gdyby Okręg naszej uchwały nie wziął pod uwagę podczas uchwalania kolejnych ograniczeń na rok następny (2017). Oczywiście wynikało by to z jakiegoś niedopatrzenia bo uchwała walnego jest zawsze priorytetem działalności każdego zarządu. Mówiąc krótko im szybciej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem ale chodzi mi o ten początek : "...My, niżej podpisani, członkowie Koła PZW nr.18 San w Leżajsku..." czyli podpisywać się pod tą petycją, mogą tylko członkowie waszego koła...Dlatego zaproponowałem tą korektę aby było więcej podpisów a tym samym uświadomienie zarządowi ,że macie poparcie nie tylko wśród członków własnego koła:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dość delikatna i mało popularna zwłaszcza wśród, mówiąc delikatnie wśród "starszych". Przeciwnicy będą się czepiać wszystkiego dlatego dopisek w nagłówku "i inni..." byłby potraktowany w ten sposób, że wędkarze z poza naszego koła chcą nam coś narzucić. Natomiast osobna lista popierająca dała by być może zarządowi Okręgu do myślenia że warto takie łowiska tworzyć.

Ale na razie nie widzę jakiejś większej akceptacji tego tematu :( Wyświetleń 48 a głosów popierających parę. I nikogo kto by pchnął temat do przodu. Wyjdzie na to że znowu stanę się wrogiem kolegów po kiju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak uważasz:).

Myślę a raczej wiem na pewno ,że poparcie mielibyście duże,tylko w tej sytuacji jest pytanie ilu wędkarzy z waszego koła jest zarejestrowanych na PSW? Oczywiście z informacją o podpisaniu petycji na w/w stronie można do nich dotrzeć w inny sposób (np. telefonicznie) tylko to wymaga czasu.

Co do ingerowania innych wędkarzy w to czy zbiornik Floryda mógłby stać się NoKill czy nie to powiem tak : Zbiornikiem opiekuje się Wasze koło ale to zbiornik o.rzeszowskiego i skoro decyzję podejmuje w/w okręg to podpisy wędkarzy z okręgu były by tu jak najbardziej na miejscu.

Rozumiem ,że lobby geriatryczne jest silne i dlatego potrzebujecie poparcia nie tylko swoich członków koła ale inicjatywa musi wyjść od Was.Tak trudno znaleźć członka waszego koła ,żeby wypełnił formularz ::::::www.petycje.pl:::::: i dołaczył to co napisałeś ? Podpisy i tak będą zbierane na tej stronie.

Chetnie bym to zrobił ale nie jestem członkiem koła w Leżajsku ani nawet o.rzeszowskiego ...Choć w Rzeszowie mieszkam:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić technicznie to już wyżej pisałem. Trzeba tylko zabrać się do roboty. Podsumowując: 1. Zostawić w miejscu ogólnie dostępnym i informować znajomych że taka petycja czeka na ich podpis. 2. Wydrukować i samemu chodzić po łowiskach i zbierać podpisy. 3. Umieścić na "petycje.pl" i naganiać ludzi żeby tam zaglądnęli. 4. Przekazywać z rąk do rąk (ale nie wiadomo jak długo by to błądziło). Ktoś musi się tym fizycznie zająć. Ja nie mam czasu bo pracuję zamiejscowo a na rybach też nie często bywam. Ale jak już pisałem 5 głosów dodam plus mój. Wiem że na PSW jest niewielu z naszego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też będę miał 5 podpisów, kilka osób na forum widzę że też się coś zainteresowało, jakbyś wifer wrzucił ten wniosek na petycje.pl to by była opcja żeby na fb o tym napisać, w prosty sposób jakby ktoś chciał mógłby zagłosować. na weekendzie możę się przejadę po zbiornikach i coś popróbuje. niewiem czy coś ugram ale spróbowac można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też będę miał 5 podpisów,
No to razem z nami byłoby 12 głosów za. Nie jest to wiele ale na początek może być. Petycja musi być jedna. Nie można tego dać do podpisu wirtualnego bo trzeba będzie każdemu z osobna tłumaczyć co i jak. Wierzcie mi papier wygląda lepiej (jak na dzisiejsze czasy :)) Zróbmy tak; Wydrukuj to i zbierz ile możesz. Jeżeli trafisz na osobę zaufaną co też by mogła zebrać kilka to jej to przekaż. Jak już coś będzie to jakoś się umówimy i to odbiorę. Nie pokazuj jednak tego ludziom co z góry będzie wiadomo że będą przeciw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pracy przejdę się do sklepu wędkarskiego p.Pawła G. na Kopernika. Pogadam z nim w tym temacie. Myślę że nie będzie miał nic przeciw żeby u niego złożyć petycję do wglądu i do podpisywania. Chyba to było by najlepsze wyjście. Wszyscy wiedzą gdzie to jest więc wstępnie możecie tam od dzisiaj po południu pytać. Gdyby coś nie wyszło to wieczorem napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na podpisy. Petycję można przeczytać wyżej (załącznik mojego wcześniejszego postu) a oryginał wraz z listą do podpisu jest w sklepie wędkarskim na ul. Kopernika. Są też pierwsze podpisy. Jeżeli w ciągu tygodnia uzbiera się ponad 20 podpisów puszczę sprawę dalej. Idealnie było by ponad 40 czyli 10% . Jeżeli będzie mniej jak 20 poczekam z tematem do walnego i zgłoszę propozycję uchwały. Jeżeli nic z tego nie wyjdzie to nadal karpiki 25-30 cm będą lądowały na patelniach. Pamiętajcie że składając podpis należy wpisać też numer swojej karty wędkarskiej.

Jak pewnie już wiecie w ostatnich dniach Okręg dokonał zarybień. Wszystkie zbiorniki podobno są oblężone. Tym razem ryby jednak są znacznie mniejsze i tylko niewielki procent nadaje się do zabrania. Teoretycznie większość powinna dotrwać do wiosny (brak wymiaru). Jak myślicie dożyją?

Edytowane przez wifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że petycja w sprawie utworzenia na Florydzie łowiska NoKill leży w sklepie wędkarskim przy ul. Kopernika i czeka na Wasze podpisy. Będzie tam oczekiwała na Was do 26-11-2014r Jeżeli będzie ponad 20 podpisów puszczę sprawę dalej. Jeżeli nie to nadal na Florydzie będzie rzeź niewiniątek.

Jak się wczoraj dowiedziałem jeden z naszych wiekowych wędkarzy miał w siatce 2 niewymiarki mimo że od 1 października można zabrać tylko jednego karpia (wymiarowego :)) Gość więc podpadł podwójnie i co zapytacie? No właśnie - skończyło się na pouczeniu. Jakoś nie może do nas dotrzeć że takie sprawy należy kierować do rzecznika. Od tego jest. To właśnie On uruchamia Sąd Koleżeński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety było tylko kilka podpisów. Za mało żeby to coś mogło znaczyć. Petycja leżała prawie 3 tygodnie w sklepie i nie było wielkiego zainteresowania. Widocznie za mało nas tu zagląda. Trzeba będzie na zebraniu ten temat poruszyć i poddać pod głosowanie projekt uchwały. W ogóle dziwi mnie to że mało kto interesuje się uchwałami walnego. W większości leżą one martwe do styczniowego spotkania zarządu kiedy to trzeba pisać protokół z działalności zarządu. A przecież mamy coś takiego jak górne wymiary i doroczna nagroda fair play, a także medal za zasługi dla wędkarstwa po 30-letnim stażu w kole. Nie powiem już o jakimkolwiek wniosku który by uruchamiał Rzecznika Koła. Nic, żadnego zainteresowania ze strony wędkarzy w tym co robi zarząd. Przy okazji chciałbym poinformować że nasz prezes został radnym miejskim co daje dodatkowe możliwości w kierunku rozwoju koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Ogarnia ktoś temat co się dzieje na tej florydzie? :) Ostatnio byłem posiedzieć chwilkę, to spotkałem jakichś młodych wędkarzy którzy co i rusz wyciągali jakieś zdechłe ryby z wody. Podobno padło 5 sztuk metrowych tołpyg i jeden karp wielkościowo około 15kg. Czy posiada ktoś jakieś informacje dlaczego nastąpił taki nagły pomór? Oprócz jednego nawiedzonego dziadka krzyczącego coś nad wodą że to pewnie przez "te pellety i kulki" pozdychały jakichkolwiek info brak. Swoją drogą ten pan był lub jest jakimś sędzią koleżeńskim w naszym kole, raz pamiętam jak dokonywał na mnie kontroli z prostego powodu, gdyż nikt inny nie mógł nic złapać tylko mi coś tam skubało i podobno dostał donos od któregoś z wędkarzy znajdujących się na łowisku że mam 15 karpi w worku :D Gdyby ktoś coś słyszał na temat tego nagłego pomoru dużych okazów na naszym wspaniałym łowisku floryda proszę o informacje :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.