Skocz do zawartości

Głowacica w Wisłoce


r.l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem na ile to prawda nigdy nie miałem do czynienia z tą rybka ale wczoraj na Strzegocicach spotkałem kolesia który przyjechał zobaczyć co się dzieje nad wodą.I podszedł do mnie ja łowiłem na koguty i zaczęliśmy gadać,opowiadał o Przeczycy ty chyba @r.l coś ze mną pisałeś o tej głowacicy w Przeczycy.i potwierdzał ze widział około 5szt wyżej mosty,ja mu na to ze tam stoją zawsze brzany takie dosyć sporych rozmiarów a on mi na to że złowił już nie jedną głowacicę i wie jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jon987

i potwierdzał ze widział około 5szt wyżej mosty,ja mu na to ze tam stoją zawsze brzany takie dosyć sporych rozmiarów a on mi na to że złowił już nie jedną głowacicę i wie jak wygląda.

Dzisiaj, 16:44

jogo

Pewnie to ten co niedawno nie wiedział jak kiełb z Sanu wygląda. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

z tego co mi wiadomo to miała powyżej metra i gdzieś na odcinku specjalnym! Pozatym słyszałem że w tamtym roku ktoś zacioł głowę na białego ale po półtora godziny walki się zerwała , też miała ponad metr! No i miejsce też by się zgadzało! Wkażdym bądz razie wczesną zimą zapoluje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak jest teraz z głowatką na Wisłoce nie wiem. Przed pamiętną wielką wodą, która narobila tak dużo szkód koledzy wędkarze mieli z nią kontakt. Jeden z nich szukając drapieżnika z łodki zaciął "COŚ" co wybralo mu całą żyłkę z kołowrotka i sobie odpłynęło. Podejrzewał, że to głowacica. Za dwa tygodnie zameldował się z solidnym sprzętem. Finał był taki, że po konkretnym braniu przy próbie zatrzymania nie wytrzymała kotwica przynęty i ryba odpłynęła. Drugi z kolegów wędkując za białorybem zaobserwował jak potężna ryba goni pod wierzchem klenia, potem był wir na wodzie i cisza. Wybrał się w to miejsce kilka razy i w końcu wzięła. Ruszyła w dół rzeki, a kolega biegł brzegiem ze spiningiem, kiedy nie dał rady biec dalej z powodu krzaków żyłka strzeliła i było po walce. Ci, którzy mi to opowiadali mimo, że rasowi wędkarze nie są typowymi "wędkarskimi bajerantami" i z pewnością mówili prawdę. Ale bylo to przed wielką wodą. Obecnie żaden z nich mimo, że łowią duże drapieżniki nie miał więcej kontaktu z taką potężną siłą w wodzie. Co do 5 sztuk stojących powyżej mostu, to prędzej jestem w stanie uwierzyć w UFO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. dwa lata temu złowiłem na Wisłoce (okolice Dębicy, no trochę poniżej) taką rybkę:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

byłem święcie przekonany, że to "głowa", zwłaszcza że naczytałem się, że swego czasu próbowano tu restytucji tego gatunku. Dodatkowo jak pochwaliłem się fotką - kilku kolegów trochę znających temat gratulowało mi głowatki. Aż pewnego dnia ktoś mi powiedział, że ryba ta to może być troć. Więc zacząłem zasięgać języka .. doszło do tego, ze ktoś napisał mi na jakimś forum, że to .. łosoś!

.. jak ktoś czuję się mocny - zorientowany w temacie proszę o opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. dwa lata temu złowiłem na Wisłoce (okolice Dębicy, no trochę poniżej) taką rybkę:

[ATTACH=CONFIG]14864[/ATTACH]

byłem święcie przekonany, że to "głowa", zwłaszcza że naczytałem się, że swego czasu próbowano tu restytucji tego gatunku. Dodatkowo jak pochwaliłem się fotką - kilku kolegów trochę znających temat gratulowało mi głowatki. Aż pewnego dnia ktoś mi powiedział, że ryba ta to może być troć. Więc zacząłem zasięgać języka .. doszło do tego, ze ktoś napisał mi na jakimś forum, że to .. łosoś!

.. jak ktoś czuję się mocny - zorientowany w temacie proszę o opinię :)

Na 100 % jest to łosoś,spójrzcie na trzon ogona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie jest to głowacica. Głowatka ma mocno wciętą płetwę ogonową, potężny łeb i największą wśród łososiowatych płetwę tłuszczową. Ciekawe dlaczego nikt nie zasugerował, że może to wyrośniety pstrąg potokowy. Temat fotki dla ichtiologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę wyrośnięty pstrąg jak by faktycznie taki był to też bomba.Jak by miał trochę masy to klucha że hej.No i kwestia ubarwienia też jest dziwna więc dylemat takowy jest.Tak czy inaczej w rzekach takie rzeczy się zdarzają co cieszy tych którzy mają właśnie takie szczęście i zapną na wędce podobne ciekawe rybcie.

Ja kiedyś już pisałem o takim gościu pseudo wędkarzu na takiego wyglądał,który przy mnie złowił 2 podobne na ok.3-4 kg.I to było w okolicy Kładki w Pustkowie z wiosny bodajże 2009/2010r. lub rok wcześniej.I to było górę jakieś 100-150 metrów.Tam za tą, jak to zwą rurą na dnie...:rolleyes:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.