Skocz do zawartości

Głowacica w Wisłoce


r.l

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 lat później...

WIDZIAŁEM GŁOWĘ POWYŻEJ MOSTU W BRZOSTKU.SĄ TAM MASYWNE USKOKI I PROŻKI SKALME.ZOBACZYŁEM PIEŃ LEŻĄCY W POPRZEK NURTU.POMIĘDZY DWOMA USKOKAMI NA PŁYTKIEJ WODZIE.RZUCIŁEM OBROTÓWKĄ OBOK KŁODY W NADZIEI NA OKONKA,ALE KŁODA ZNIKŁA POZOSTAWIAJĄC ZAMULONY WIR.NIEZAPOMNĘ.

BARDZO DAWNO 2002 OKOŁO.I TYLKO RAZ.URODZIŁEM SIĘ I WYCHOWAŁEM NAD WISŁOKĄ I MYŚLAŁEM ,ZE NIC MNIE JUŻ NIE ZASKOCZY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/12/2013 at 11:29 PM, WojtekGR said:

.. dwa lata temu złowiłem na Wisłoce (okolice Dębicy, no trochę poniżej) taką rybkę:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

byłem święcie przekonany, że to "głowa", zwłaszcza że naczytałem się, że swego czasu próbowano tu restytucji tego gatunku. Dodatkowo jak pochwaliłem się fotką - kilku kolegów trochę znających temat gratulowało mi głowatki. Aż pewnego dnia ktoś mi powiedział, że ryba ta to może być troć. Więc zacząłem zasięgać języka .. doszło do tego, ze ktoś napisał mi na jakimś forum, że to .. łosoś!

.. jak ktoś czuję się mocny - zorientowany w temacie proszę o opinię :)

Trocie łowiłęm na wisłoku w Rzeszowie są biało srebrne mają gruby trzon ogona i ogolnie są grube przy takiej długosci by była bardzo gruba na dodatek nie rzadko mają białą krawędz natarcia płetw i duże srebrne oczy z małą źrenicą pstrąg potokowy ma duzą źrenice mniejsze oko nie rzadko w kropki kamuflarzu i jest żółtawy od strony brzucha łosoś podobnie więc obstawiam ze ta twoja ryba to łosoś pstrąg by miał większą źrenice oka i by był znacznie ciemniejszo żółty i brązowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, buszman napisał:

WIDZIAŁEM GŁOWĘ POWYŻEJ MOSTU W BRZOSTKU.SĄ TAM MASYWNE USKOKI I PROŻKI SKALME.ZOBACZYŁEM PIEŃ LEŻĄCY W POPRZEK NURTU.POMIĘDZY DWOMA USKOKAMI NA PŁYTKIEJ WODZIE.RZUCIŁEM OBROTÓWKĄ OBOK KŁODY W NADZIEI NA OKONKA,ALE KŁODA ZNIKŁA POZOSTAWIAJĄC ZAMULONY WIR.NIEZAPOMNĘ.

BARDZO DAWNO 2002 OKOŁO.I TYLKO RAZ.URODZIŁEM SIĘ I WYCHOWAŁEM NAD WISŁOKĄ I MYŚLAŁEM ,ZE NIC MNIE JUŻ NIE ZASKOCZY.

 

Prosimy bardzo o wyłączenie Caps Locka, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.