Skocz do zawartości

Stawy rybne Korzenica


Schizaaa

Rekomendowane odpowiedzi

No Panowie , wczoraj odwiedziłem z kolegą stawy wędkarskie Korzenica ! Cudne łowisko i pełne ryb ! Złapaliśmy 4 amury , największy miał 70cm i ponad 4 kg reszta kroczki poniżej 50 cm. Złapaliśmy 1 karpia taki pod 1,5kg, inni wędkarze mieli po 4 karpie , a my 4 amury ;D Dużo karasi tam jest takich ładnych patelniaczków pod 1 kg.

Okolica piękna , jest łowisko pstrągowe gdzie są same pstrągi potokowe i tęczowe.

Na jednym stawie, na którym można wędkować jest ryba taka jak : Sum, Karp , Amur , sandacz , szczupak , lin , karaś , tołpyga.

Na prawdę z ręką na sercu mówię , że są tam wieeelkie okazy.

Cisza spokój , na pewno w tym roku tam jeszcze wrócę.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam bylem w sobote w korzenicy bardziej zobaczyc to lowisko nie nastawialem sie na dluzsze posiedzienie

moge je smialo polecic bylem tam okolo 4-5 godzn po rozlirzeniu wedek siedzialem moze 3 godziny

bran durzo na brzegu wylondowaly 3 karpie mniejwiecej w granicy 2-5kg

mialem juz prawie w podbieraku amura 70cm ale niestety kolega pierwszy raz byl ze mna na rybach i niewiedzial za bardzo jak podebrac i niestety rybka sie spiela

dzien wczesniej goscie tam w srodku dnia zlapali suma na 15kg

lowisko naprawde super godne polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No Panowie , wczoraj odwiedziłem z kolegą stawy wędkarskie Korzenica ! Cudne łowisko i pełne ryb ! Złapaliśmy 4 amury , największy miał 70cm i ponad 4 kg reszta kroczki poniżej 50 cm. Złapaliśmy 1 karpia taki pod 1,5kg, inni wędkarze mieli po 4 karpie , a my 4 amury ;D Dużo karasi tam jest takich ładnych patelniaczków pod 1 kg.

Okolica piękna , jest łowisko pstrągowe gdzie są same pstrągi potokowe i tęczowe.

Na jednym stawie, na którym można wędkować jest ryba taka jak : Sum, Karp , Amur , sandacz , szczupak , lin , karaś , tołpyga.

Na prawdę z ręką na sercu mówię , że są tam wieeelkie okazy.

Cisza spokój , na pewno w tym roku tam jeszcze wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Drugi wyjazd na ryby w tym roku przypadł na Korzenicę. Na miejscu okazało się, że zgubiłem igłę do zakładania kulki na włos:D. Miałem czerwonego robaka i białego plus kukurydza. Wędkowanie z koszyczkiem nie dało rezultatu. Zarzuciłem czerwonego robaka na spławik i efekt był jak na zdjęciu poniżej:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować . Moja Pani równiez próbowała na czerwonego. Efekt: płoc i karaś-patelniak. Wszyskie ryby wróciły do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Co do Korzenicy, to już spędziłem tam KILKA godzin i naprawdę mogę je polecić każdemu. Nigdy nie było żebyśmy wyjechali ze smutnymi minami. Mieliśmy tam w tym roku kilka ładnych karpi oraz amurów. Karpie to takie do 5kg, a amury tak do 7kg. Największymi atutami jest to, że dobrze bierze oraz opiekun łowiska, Pan Jacek, który zawsze służy pomocą we wszystkim czym możliwe. Właściciel mówił, że na holu był sum, ale po 1,5h walce się spiął. Niżej podaję stronę, gdzie można poczytać o rekordach łowiska itd.

tutaj podaję wszelakie rekordowe okazy łowiska :

Edycja 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odwiedziłem to łowisko. Miejsce fajne, ryby są bo się spławiały. Gorzej z żerowaniem. Przez 6 godzin jedynie jedno branie i jeden karp 3,50kg wylądował na macie. Ale miejscowi mówili, że dziś słaby dzień i ryby nie biorą. Obok mnie gość wyjął także takiego 3-4kg. Padł jakiś tam amurek 1,50kg. Ale miejsce fajne i polecam, bo można nauczyć się łowić a i rybki dość silne jak na swoją wagę. Na pewno nie raz jeszcze tam zaglądnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W tym roku rybka żeruje, zmieniły się dni otwarcia łowiska. Łowisko w poniedziałki i wtorki zamknięte, tak to codziennie od 6 do 19 można łowić. W tym roku jedynie po otwarciu łowiska na wiosnę miałem małe rybki - karpiki 1-2kg w dzień około 35szt nie wyrabiałem z dwiema wędkami - łowiłem na kukurydze na włosie. Jednego holowałem na drugiej jechało. Przestawiłem się na kulki i same większe biorą 5-6kg, w tym roku złowiłem także 10kg. Od gospodarza wiem że są większe. Często przyłowem jest sumik 50-70cm który zasmakował w kulkach rybnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Łowiliśmy praktycznie na wszystko ,białe czerwone robaki ,kuku,kulki tonące i pop up,mieliśmy nawet ziemniaczki no i kulki o smaku ziemniaka i nic ,kicha straszna.

Byłem w sobotę do niedzieli na Stawach w Miłkowie,po rozpoznaniu stwierdziłem że nie będę łowił ponieważ goście łowili tylko karpiki po 30cm i tołpygi około 40cm .Masakra myślałem że coś większego tam jest ale niestety trochę się rozczarowałem .

Początkiem sezonu pewnie rybka jest ale już pod koniec to zostały tylko maluchy ,wszystko zostało zabrane:mad:

Ale za to zresetowałem baterie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Korzenicy od dwóch sezonów sprawdzają mi się tylko kulki śmierdziuchy - łosoś,krab,wątroba,ochotka, pellet halibutowy, robin red.

Na słodkości próbowałem kilkanaście razy niestety wszystko wychodziło na zero, zakładałem śmierdziucha i jeździło.

Mowa oczywiście o tych większych karpiach 5-12kg bo te maluchy zarybieniowe to i na początku sezonu na kukurydze wyjmiesz. na rosówki są też niezłe wyniki, łowiliśmy kiedyś nastawieni na suma, a brały karpie takie 4+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyniki zadowalające 4leszcze i ponad 12 karpików, wszystkie do 2.5 kg wróciły do wody. Mimo wiatru brania były. Rybki brały tylko na kuku i standartowo na białego ale to te leszcze, choc mi wziął leszcz na kuku. Dziwne że ty nic nie miałeś :( Próbowałem na kulki, ale nic nie pykło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.