Skocz do zawartości

Tuning robaczków


mad

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc :) Mam pyt. dotyczące białych robaków. Zaoferowałem im kąpiel i muszę powiedzieć, że jest różnica, niż prosto ze sklepu.

Tylko Do czego je teraz dać, dalej poszukać trocin czy np mogę do mąki kukurydzianej?

Myślicie, że (eksperyment) zmielenie truskawkowego kisielu i wymieszanie robaków odda im pożądany zapach? albo do kukurydzy?

Kurkumę ze sklepu wsypać do jakiegoś pudełeczka i później robaki żeby sobie pochodziły?

I ostatnie pytanie w sprawie kukurydzy, jeżeli chcę dodać aromat to wlać go do wody z ziarnami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisiel bym odradził ponieważ w kontakcie z wodą robaki mogą się skleić. Najlepszym sposobem , który stosuję łowiąc na białe robaki to poprostu dodaję ich większą ilość do zanęty i takie zakładam na haczyk. Zapach mają taki sam jak zanęta a oto chyba chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po "wymyciu" białych robaków, najlepiej osuszyć je odrobiną mąki kukurydzianej i wrzucić na sitko aby przez nie przeszły (wilgotne grudki z mąki zostaną na sitku) - a następnie wrzucić je do pudełka wypełnionego mąką kukurydzianą (ważne, aby mąka była sucha).

Za najbezpieczniejszy (tj. nie powodujący padnięć) "atraktor" do białych robaków i pinki, uważam cynamon (byle nie za dużo) dodany do mąki kukurydzianej w której przechowuje się robaki.

Przed dodaniem robaków do zanęty, mąkę należy oczywiście odsiać na drobnym sitku - mąki nie wyrzucamy na brzeg, tylko chowamy do np. woreczka i wyrzucamy w domu do kosza.

PS.

O ile "mycie" białych robaków jest wskazane, to przy pince jest to zabieg konieczny - śmierdząca pinka w zanęcie/ na haczyku, to nawet o 70-80% brań mniej !! - zdarzają się wyjątki, że smród pinki nie przeszkadza, ale też na pewno nie pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chciał zapachnić robaki np olejkiem wanilinowym to po prostu wlać go do mąki czy trocin ?

Zapach truskawki do robaków z czego mógłbym uzyskać? W sklepach wędkarskich jest dużo kuku z aromatem truskawkowym.

@lama robaki oczywiscie dodaję, ale teraz bawię się w eksperymenty plus swoja zanęta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście lat temu będąc na dłuższym wypadzie nad Soliną zagadnęli mnie wędkarze ze Śląska i pokazali mi swoje super naspidowane białe robaki. Były wymieszane z jakimiś ziołami, których nazwy teraz sobie nie przypomnę, ale były to jakieś zwykłe zioła KUCHENNE. Robaki zachowywały się w nich jak nakręcone,trudno było je założyć na hak, to miało zwiększyć ilość brań. Spróbowałem więc, na jedną wędkę założyłem te spidy, a na drugą tradycyjnie płatki owsiane. Nie mogli uwierzyć jak zobaczyli, że na płatki pociągnąłem kilka leszczy w przedziale 40-50 cm, a na nakręcone robaki zero efektów. Oczywiście podzieliłem się z nimi płatkami czego efektem było miłe spędzenie nocy z dużą ilością.......... złowionych ryb, oraz z tradycyjnymi "Rozmowami Polaków o Świcie":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chciał zapachnić robaki np olejkiem wanilinowym to po prostu wlać go do mąki czy trocin ?

Zapach truskawki do robaków z czego mógłbym uzyskać? W sklepach wędkarskich jest dużo kuku z aromatem truskawkowym.

Po prostu kup jakiś dobry atraktor waniliowy czy truskawkowy i wsyp odrobinę do mąki z robakami - ale ostrzegam - robaki mogą paść przy dłuższym przechowywaniu w takim "atraktorze".

Skład niektórych atraktorów jest mocno "chemiczny" - więc może szkodzić robakom, dlatego należy je dawać (z wyczuciem) na kilka godzin przed łowieniem - albo też metodą prób i błędów "wypraktykować" taki atraktor danej firmy, który robakom nie szkodzi.

Jak już pisałem wcześniej, białym robakom nie szkodzi niewielki dodatek cynamonu - wtedy ładnie pachną i są "łowne" ;) - nie polecam natomiast przyprawy piernikowej - nie wiem co w niej jest szkodliwego, ale to prawdziwy "killer" robaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o cynamon to kupujesz z jednej firmy czy nie ma znaczenia? Rosówki też podkręcałeś czy się nie nadają?

Kilkanaście lat temu będąc na dłuższym wypadzie nad Soliną zagadnęli mnie wędkarze ze Śląska i pokazali mi swoje super naspidowane białe robaki. Były wymieszane z jakimiś ziołami, których nazwy teraz sobie nie przypomnę, ale były to jakieś zwykłe zioła KUCHENNE. Robaki zachowywały się w nich jak nakręcone,trudno było je założyć na hak, to miało zwiększyć ilość brań. Spróbowałem więc, na jedną wędkę założyłem te spidy, a na drugą tradycyjnie płatki owsiane. Nie mogli uwierzyć jak zobaczyli, że na płatki pociągnąłem kilka leszczy w przedziale 40-50 cm, a na nakręcone robaki zero efektów. Oczywiście podzieliłem się z nimi płatkami czego efektem było miłe spędzenie nocy z dużą ilością.......... złowionych ryb, oraz z tradycyjnymi "Rozmowami Polaków o Świcie"

Wierzę Ci na słowo, jednak sam muszę się do tego przekonać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.