Skocz do zawartości

Nowy koszyk od Jaxona


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

widziałem ostatnio w moim sklepie nowe 'rewelacje' od Jaxona i zaciekawił mnie koszyk, do którego ładujemy zanętę i na końcu wciskamy w nią haczyk. Denko koszyka jest ruchome na jakiejś tulejce ze sprężyną i powoli wypycha zanętę (wypychając również naszą przynętę z haczykiem).

Jakby nie patrzyć zapewnia to, że przynęta znajdzie się bezpośrednio przy (a nawet w) zanęcie oraz że nasz zestaw nie poplącze się podczas rzutu. Jednak bardzo zastanawia mnie czy spełnia to w jakikolwiek sposób swoje zadanie czy jest to tylko chwyt marketingowy. Trochę śmiem wątpić, że ryba będzie chętnie podchodzić do przynęty znajdującej się w odległości 2cm od metalowego koszyka.

Stąd pytanie, testował ktoś już może taki wynalazek? Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testować nie testowałem ale szczerze Ci powiem, że miałem zamiar porozglądać się za takim koszykiem. Czytałem artykuł Waldemara Ptaka. Używa go do łowienia karasi przy ścianie zielska. Żyłka przechodzi centralnie przez koszyk a krótki przypon sygnalizuje branie natychmiastowo dzięki czemu ryba nie ma możliwości wejść w zielsko. Fajny patent. Kupie i przetestuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

taki typ koszyka, to nie żadna nowość, tylko plagiat (w dodatku mało udolny) koszyczka zanętowego firmy Middy "Shotgun Feeder".

Ten koszyczek firmy Middy jest o tyle lepszy, że jest mniej widoczny w wodzie, natomiast ta polska podróbka jest czarna... - w płytkich łowiskach z czystą wodą, taki czarno-błyszczący koszyczek to kompletna katastrofa.

Link do produktu:

http://leszcz.home.pl/Koszyczek_Middy_SHOT_GUN_FEEDER-1587.html

Link to filmiku przedstawiającego działanie:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.