Skocz do zawartości

Narybek


tiger4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... jestem nowy na forum i mam takie pytanie wykopałem sobie daw małe stawy i na wiosnę chciał bym czymś zarybić .I mam takie pytanie gdzie na Podkarpaciu można kupić narybek takich pospolitych ryby np karas karp lin amur okoń leszcz itp. .Słyszałem ze to się kupuje na kila na kilo ile możne być sztuk takich małych ryb.

Czekam na odpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup po prostu "Śmiecie" (tak to nazywają - nie ja ) czyli wszystko co zostaje po spuszczeniu stawu hodowlanego.

Jest tam wszystko: od drapieżnika (coś szczupaka, okonia) po ryby białe (karp, leszcz, karaś, lin, płoć,wzdręga). Słyszałem ze po koniec roku w Kolbuszowej można po dobrej cenie zakupić "troszkę" tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo chaotycznych niepotrzebnych pytań. Zacznijmy od tego co to jest narybek, a co kroczek. 1. NARYBEK są to młode ryby które po zużyciu zawartości woreczka żółtkowego rozpoczęły samodzielne zdobywanie pokarmu (do 1 roku życia) oznaczane jako K1. 2. KROCZEK są to ryby pomiędzy pierwszym, a drugim rokiem życia oznaczane jako K2. Więc np. kroczek karpia może mieć 100 g lub 600 g. Wiesz co jest co to jak podali Ci koledzy namiary na hodowlę w Kolbuszowej to dzwoń, a wszystkiego się dowiesz u źródła. Kiedy i co najlepiej kupić, jakie i jakiej wielkości są "śmieci" i czy cena jest do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeżeli masz kartę wędkarską to zawsze możesz sobie pomóc i przysłużyć się niektórym naszym wodą w PZW, dla przykładu Trzciana "dyndy" zmasowany atak karasi w granicach 15-20cm jedziesz łowisz kilkanaście sztuk i staw na tym nie ucierpi a ty zyskasz, bo o jeden gatunek ryb jesteś do przodu. Z tego co mi wiadomo to takie coś zabronione nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No karte mam...mieszkam w bliznem są dwa zalewy ale nic tu nie bierze.Dałem za karte 150 zł a za taka kase bym miał juz cos ryb.Chyba ze znacie jakies miejsca gdzie mozna małe rybki łapac... w moich okolicach.TEraz to ja nie wiem da sie ten narybek kupic czy trzeba kroczka

Edytowane przez tiger4.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale tak jest. zalew u nas zarybili jak powstał a teraz wszystko zarośnięte i nie wieadaomo czy coś tu pływa czy nie . Nawet pospolitych karasi mało... A mam taki jeszcze jedno pytanie co do stawu bo jest wykopany na metr w dół. i na pewno będzie muliło co by było jak bym na pół stawu plandekę i na nią płyty...

Edytowane przez tiger4.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mapet ma racje, na Twoim miejscu, albo bym sobie darował zarybianie, albo przynajmniej w jednym miejscu zrobił duże pogłębienie, do około 2,5-3m, aby ryby miały się gdzie schować w zimie, do tego podczas 1 lodów już kół bym przeręble i wrzucał w nie np snopki słomy, która będzie zapobiegać zamarzaniu i przepuszczać tlen do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeżeli masz kartę wędkarską to zawsze możesz sobie pomóc i przysłużyć się niektórym naszym wodą w PZW, dla przykładu Trzciana "dyndy" zmasowany atak karasi w granicach 15-20cm jedziesz łowisz kilkanaście sztuk i staw na tym nie ucierpi a ty zyskasz, bo o jeden gatunek ryb jesteś do przodu. Z tego co mi wiadomo to takie coś zabronione nie jest.

To jakiś żarcik? jeśli tak to jakiś suchar. Człowieku to że ryby jest dużo nie znaczy że ma panować przekonanie żeby je od razu zabierać z łowiska.

Co za teorie, brak słów...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.