Jump to content

Kalendarz bran? prawda czy falsz ?


MunieK

Recommended Posts

tak jak w temacie co sadzicie o kalendarzu brań (dostępny w internecie jak i rożnych gazetach itp.) czy według was to prawda czy fałsz z tymi braniami ? czy może nawet nie zwracacie uwagi ?

moje zdanie na ten temat to fałsz. bo zdarzało mi się przy słabych braniach łowić w średnie i większe rybki a dzisiaj np gdzie miały być b.dobre brania sama drobnica. według mnie brania nie są zależne od kalendarza brań który jest pisany na podstawie faz księżyca.

Link to comment
Share on other sites

Nie wierze w te cuda chociaż czasami 2/6 się trafi. Mam taki razem z kalendarzem na 2009 rok Robinsona i zdarza się że tam spojrzę. Nie wiem jak w spinningu bo jeszcze nie mam zbyt dużego doświadczenia ale gdy jadę na przepływ to ważne jest ciśnienie (wzrastające lub stałe) i kierunek wiatru oraz siła.

Link to comment
Share on other sites

Jest tak wiele czynników zewnętrznych od których zależy nasze powodzenie przy połowie ryb, że nie warto zawracac sobie gitary kalendarzem brań. Np. wystarczy, że źle wytypujemy łowisko, lub źle wysondujemy głębokośc, lub nie zachowamy ostrożności podczas podchodzenia do łowiska, co spowoduje, że wszystkie dotychczas przebywające w pobliżu rybki czmychną pod drugi brzeg, nawet w dni dobrych brań starcimy szanse na złapanie czegokolwiek. Nie wierzę w to.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z tą właśnie tezą, że kalendarz brań to bardzo rzadko spełniająca się wróżba. Nie wiadomo nawet dokładnie na czym oparta, bo kiedyś z ciekawości porównywałem brania w ciągu kilku miesięcy i wychodziło że nawet fazy księżyca nie mają największego wpływu na prognozowane brania. Co więcej, wystarczy porównać kilka dostępnych kalendarzy (kalendarze roczne jak i te z czasopism i internetu) a okaże się, że prognozowane brania są różne.

Za to zauważyłem inną prawidłowość: statystycznie najwięcej brań dobrych jest w weekendy. Sądzę że wiąże się to z tym, że w weekendy najwięcej wędkarzy ma czas by pojawić się nad wodą, łowić i coś złowić. nie od dziś wiadomo, że ryby najgorzej biorą w domu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 years later...

Odgrzeję kotleta :) chociaż wolę świeżę :)

Porównałem kilka kalendarzy w internecie i niektóre są troszkę do siebie podobne :) Może może jednak jest coś np. w fazach księżyca a braniach ryb ? Coś jak z grzybami ? Zdarza mi się zerknąć czasami na ten kalendarz brań i czasami się coś sprawdza. A może to kwestia szczęścia. Może koledzy macie jakiś kalendarz drukowany który warto kupić to chętnie bym się na taki skusił. Możecie coś polecić ?

Prins

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy