Skocz do zawartości

Kalendarz bran? prawda czy falsz ?


MunieK

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie co sadzicie o kalendarzu brań (dostępny w internecie jak i rożnych gazetach itp.) czy według was to prawda czy fałsz z tymi braniami ? czy może nawet nie zwracacie uwagi ?

moje zdanie na ten temat to fałsz. bo zdarzało mi się przy słabych braniach łowić w średnie i większe rybki a dzisiaj np gdzie miały być b.dobre brania sama drobnica. według mnie brania nie są zależne od kalendarza brań który jest pisany na podstawie faz księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w te cuda chociaż czasami 2/6 się trafi. Mam taki razem z kalendarzem na 2009 rok Robinsona i zdarza się że tam spojrzę. Nie wiem jak w spinningu bo jeszcze nie mam zbyt dużego doświadczenia ale gdy jadę na przepływ to ważne jest ciśnienie (wzrastające lub stałe) i kierunek wiatru oraz siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak wiele czynników zewnętrznych od których zależy nasze powodzenie przy połowie ryb, że nie warto zawracac sobie gitary kalendarzem brań. Np. wystarczy, że źle wytypujemy łowisko, lub źle wysondujemy głębokośc, lub nie zachowamy ostrożności podczas podchodzenia do łowiska, co spowoduje, że wszystkie dotychczas przebywające w pobliżu rybki czmychną pod drugi brzeg, nawet w dni dobrych brań starcimy szanse na złapanie czegokolwiek. Nie wierzę w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tą właśnie tezą, że kalendarz brań to bardzo rzadko spełniająca się wróżba. Nie wiadomo nawet dokładnie na czym oparta, bo kiedyś z ciekawości porównywałem brania w ciągu kilku miesięcy i wychodziło że nawet fazy księżyca nie mają największego wpływu na prognozowane brania. Co więcej, wystarczy porównać kilka dostępnych kalendarzy (kalendarze roczne jak i te z czasopism i internetu) a okaże się, że prognozowane brania są różne.

Za to zauważyłem inną prawidłowość: statystycznie najwięcej brań dobrych jest w weekendy. Sądzę że wiąże się to z tym, że w weekendy najwięcej wędkarzy ma czas by pojawić się nad wodą, łowić i coś złowić. nie od dziś wiadomo, że ryby najgorzej biorą w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Odgrzeję kotleta :) chociaż wolę świeżę :)

Porównałem kilka kalendarzy w internecie i niektóre są troszkę do siebie podobne :) Może może jednak jest coś np. w fazach księżyca a braniach ryb ? Coś jak z grzybami ? Zdarza mi się zerknąć czasami na ten kalendarz brań i czasami się coś sprawdza. A może to kwestia szczęścia. Może koledzy macie jakiś kalendarz drukowany który warto kupić to chętnie bym się na taki skusił. Możecie coś polecić ?

Prins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.