Skocz do zawartości

Wybór taniego spinningu


Bartold

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny kijek, tylko o długości 260cm. Uważam, że za te pieniądze to super sprawa, nadaje się do łowienia drobnymi przynętami a zwłaszcza gumkami na główkach od 3g. w górę. Opis gramatury przez producenta uważam za mocno zawyżony. Nadaje się do łowienia okoni zarówno z łódki jak i z brzegu. Myślę, że nie będziesz żałował tych pieniędzy, aczkolwiek jeśli to tylko pod okonia to polecam ci mikado sensei do 12g. Podobne pieniądze a łowi się świetnie na gumeczki, jest czulszy i szybszy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam Allegro.

Poszukaj jakiegoś starego abu lub dam shimano to były jeszcze wędki na poziomie. Nie koniecznie dużo zapłacisz a lepsze od tej chińszczyzny co jest teraz w sklepach.

Ja posiadam dwa kije spiningowe - innych nie chce i nie potrzebuję.

1 Shimano power loop zender 270 - made in japan

2 Sona - cięższa made in czechoslovakia

Jeżdżę z kumplami na ryby, którzy są wyposażeni lepiej niż sklep wędkarski a łowią to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skirki, jak przynęty będą niewielkie to może jakiś kijek do 18g, nie wiem jakiej wielkości szczupaki "planujesz", ale te które mi stają na drodze spokojnie takim kijem wyholujesz. Dodatkowo jak najdzie Cię ochota na klenie czy inne "stwory" to też problemu nie powinno być, rozejrzyj się za Kongerem Black Tiger 2,7 do 18g, wydaje mi się, że w tej cenie ciężko o większy wypas.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego z nich w ręce nie miałem, ale pewnie każdy się do czegoś nada:)

Edit:

najlepiej przejdź się po sklepach i poszukaj czegoś, tak przez neta to można pisać i pisać...i dalej nie będzie wiadomo czy Ci kijek spasuje.

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Możecie polecić mi jakieś kij spinningowy na Wisłokę do połowów kleni i okoni? Chciałbym, żeby w razie potrzeby nadawał się także na małego/średniego szczupaka. Na ten kijek chciałbym wydać do 100 zł MAX (wolałbym mniej). Proszę o podanie konkretnych nazw. Co myślicie o tych wędkach?

1. Konger Wędka Arcus Spin (5-20g)

2.Konger Wędka Carbomaxx Team Spin (20g)

3. Konger Wędka Tiger Cross Maxx L (7-25g)

4. Mikado Wędka Sensei Light Spin (5-22g)

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak wędki carbomaxx nie bierz seria według mnie strasznie z Du**

ale mogę ci polecić Konger Wędka Tiger Cross Maxx (3-18) na klenia bd b.dobra łowiłem nią ok 1 mies i według mnie jest świetna i nawet bolka 50+ pociągnie (ale z c.w (7-25g) to jak na klenia to bd za dużo :)

wgl podałeś wędki z za dużym c.w tak do max 18 bierz :P

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak wędki carbomaxx nie bierz seria według mnie strasznie z Du**

ale mogę ci polecić Konger Wędka Tiger Cross Maxx (3-18) na klenia bd b.dobra łowiłem nią ok 1 mies i według mnie jest świetna i nawet bolka 50+ pociągnie (ale z c.w (7-25g) to jak na klenia to bd za dużo :)

wgl podałeś wędki z za dużym c.w tak do max 18 bierz :P

Pozdro :)

Chciałem, żeby nadawała się też na średniego szczupaka. Nie muszę bardzo daleko rzucać małymi woblerami, bo Wisłoka nie jest aż tak bardzo szeroka.

A co powiesz na wędkę Konger Wędka Arcus Spin (5-20g). C.w ma małe.

Edytowane przez MB.karp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na wędkę Konger Wędka Arcus Spin (5-20g). C.w ma małe.

nie miałem styczności z ową wędka na szybko przeczytałem opinie i wydaje sie być fajna z tego co sie doczytałem ma akcje szczytową no może być dobra:) fajnie by było jak byś poszedł do 2-3 sklepów wędkarskich i jeżeli mają to byś pomacał , pomachał na sucho i zobaczysz czy ci odpowiada i od razu byś się zapytał w sklepie jakie maja wędki tak do 100zł i sprzedawca by ci coś na pewno znalazł :)

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypowie się ktoś kto miał styczność z wędką Konger Wędka Arcus Spin (5-20g)? Z góry dzięki.

Tak się składa, że tego Arcusa wygrałem w zeszłym roku na "Kleniu Wisłoka". Przeleżał rok, aż do przedwczoraj. Żałuje, że wcześniej nie dałem mu szansy. Wędka dobrze rzuca już 2,5cm pękate wobki i pracę takiego woblera dobrze czuć. Szczytówka jest delikatna, ale nieustępliwa podczas przytrzymywania wobka w mocnym nurcie. Blank posiada spory zapas mocy i takiego bolenia -60cm zniszczyła wczoraj w jakieś 30 sekund. Po dwóch solidnych dniach łowienia będzie to mój rzeczny uniwersał. Przede wszystkim takiej wędki z delikatną szybką szczytówką, progresywnym ugięciem i mocą w dolniku szukałem do łowienia brzan. I to wszystko za niewiele ponad 100zł:) Do tej pory jestem ogromnie zaskoczony walorami użytkowymi tej wędki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, a co polecilibyście do cięższego szczupakowego spinningu na duże woblery, algi, i większymi gumami ? No i jaki kołowrotek w miare tani. Mam kij shimano catana do 30g z kręciołkiem shimano catana 2500fa ale trochę słabo. Sezon, rzucałem trochę cięższymi przynętami, kręciołek widać, że troche się zużył i kij w jednym miejscu przy zarzucaniu ma już trochę luzu. Łowić chcę z pontonu.

Chciałbym coś sprawdzonego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało się nada:) Jak trafiłem na stado okoni, to na około 25 złowionych ryb spadła mi tylko jedna. Początkiem września nawet taki +30 się uwiesił i też było wszystko dobrze. To wędka raczej na większe ryby niż rybki wielkości dłoni, ale bez problemu można ją zaadaptować do takiego wędkowania. Ma dość głębokie progresywne ugięcie, więc dobrze trzyma rybę podczas holu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co polecilibyście do cięższego szczupakowego spinningu na duże woblery, algi, i większymi gumami ?

Mi osobiście leżały kije Dragona Millenium z serii Kogut i Wobler. Jeśli chodzi o kołowrotek to każdy w wielkości 3000 i powyżej się nadaje. W tej chwili używam wędki Daiwy Infinity 30-60gr i spokojnie można powiedzieć, że to maszyna do ciężkiej orki szczupakowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.