Skocz do zawartości

Moje "tajne" łowisko


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę pisał na forum publicznym czegoś, co mięsiarstwo  może łatwo wykorzystać wbrew moim intencjom. Powiem tyle, że przepisy się zmieniają, a wielu tego nie dostrzega...  

 

Mogę tylko podpowiedzieć, że po uważnym i analitycznym przeczytaniu regulaminu Okręgu PZW Rzeszów, w kwestii która jest dyskutowana powyżej wielu Kolegom włosy mogą stanąć na głowie dęba.

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co tam jest napisane, chodziło mi o doprecyzowanie.

 

3 minuty temu, Piotr Madura napisał:

Nie będę pisał na forum publicznym czegoś, co mięsiarstwo  może łatwo wykorzystać wbrew moim intencjom. Powiem tyle, że przepisy się zmieniają, a wielu tego nie dostrzega...  

 

no właśnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko dlaczego pstrąg tęczowy jest bardziej chroniony jak lipień i pstrąg potokowy razem wzięte.

Tęczowego można wziąć w ciągu doby 1 szt, a lipienia i potoka 3 sztuki łącznie. No chyba że dlatego ze tęczak nie ma wymiaru ani okresu ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak zwykle chodzi o kasę. Tęczaka trzeba wpuścić, wpuszczany jest do różnych bajorek. Teoretycznie przy limicie 1 szt starczy na 3 razy dłużej niż gdyby można było zabrać 3 szt. Takie urozmaicenie od karpików zarybieniowych. Lipień na wodach PZW Rzeszów chyba wyginął całkowicie, potoka jeszcze trochę pewnie jest ale zamiast chronić rodzime gatunki chroni się paszaki zarybieniowe. 

Edytowane przez Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Gabriel napisał:

Zastanawia mnie tylko dlaczego pstrąg tęczowy jest bardziej chroniony jak lipień i pstrąg potokowy razem wzięte.

Tęczowego można wziąć w ciągu doby 1 szt, a lipienia i potoka 3 sztuki łącznie. No chyba że dlatego ze tęczak nie ma wymiaru ani okresu ...

 

Bo ostatnio jak wpuścili tęczowego przed pewnymi zawodami, to później nie dla wszystkich mięska wystarczyło. Tak to sobie każdy po jednym (no dobra, jeszcze drugi i trzeci w reklamówce w bagażniku, zgodnie z tradycją) weźmie i wszyscy będą szczęśliwi. Mówię, Panie, taki tęczak chowany na karmie z mączki rybnej - palce lizać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieje niesamowicie woblerem pod wiatr nie dało rady rzucić bo spadał zaraz  niedaleko mnie , a w poprzek więcej razy wisiałem na konarach niż mój wobler lądował w wodzie. Wiec jak to przy takim wietrze przerzuciłem się na twistery  z główką 2 g i to było to .Rybki bardzo ochoczo reagowały na moje twisterki , udało mi się złowić 11  kropków w tym tylko dwa przekroczył wymiar( 33 cm, 35 cm ). Pstrągi tego roku są w bardzo dobrej kondycji i naprawdę ładnie walczą i to mi się w nich podoba.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez kropek26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj otworzyłem sezon pstrągowy... kleniami. W poprzednim roku było z resztą tak samo. Co by nie powiedzieć walczyły wściekle jak na pstrąga przystało.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr Madura napisał:

Dzisiaj otworzyłem sezon pstrągowy... kleniami. W poprzednim roku było z resztą tak samo. Co by nie powiedzieć walczyły wściekle jak na pstrąga przystało.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To jest norma .Taki standard :)na naszych rzeczkach krainy pstrąga i Lipienia:).Trzeba by na rzeki Lubelszczyzny lub gdzie indziej że by w Lutym ładnie pstrągów połowić:).

Dlatego jak co roku taka sama sytuacja jest to odpuszczam kropy i nie raz lepiej skupić się na kleniach i połowisz i ładne sztuki się trafiją.Marzec-Kwiecień zaczynamy!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tyle - moja ukochana rzeczka jest pusta w porównaniu do stanu sprzed dajmy na to 5-7 lat. Ciągnie mnie sentyment, znane ścieżki, znane miejsca. Wracam pamięcią - z tego dołka wyjalem pięknego pstrąga, tu mi wyszedł, tu mi się spiął. Klenie dopisały - pstrągi dla ubogich - odegrały swoją rolę znakomicie. Stały tam gdzie lata temu pstrągi, biły w typowo pstragowy wobler, nawet hamulec się odezwał. Dobrze że są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza, druga tura łowienia z założenia miała należeć do kleni. Tak rzeczywiście było. Ryby były co prawda chimeryczne, ale co jakiś czas zasysały wleczoną po dnie gumkę. Złowiłem trzy niebrzydkie klenie i na koniec trafiła się mi niespodzianka. Co prawda mniejszy niż poprzednie ryby, ale pstrąg, w końcu pstrąg! 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.