Skocz do zawartości

Rejestr połowu ryb


mateusz95

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę ,że temat nabiera rumieńców. Ilu forumowiczów tyle opinii.

Z rejestrem jest tak samo jak z segregacją śmieci

Ktoś się stara robi to rzetelnie mając na uwadze dobro ogółu,

A ci co zbierają i tak ładują to wszystko do jednej smieciary.

Robota głupiego :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem w dużym błędzie,ale błąd moim zdaniem tkwi gdzie indziej.Wydaje mi się,że rejestr powinien służyć do kontroli wędkarza i jego poczynań a nie do analizy przy zarybieniach...

Nie widzę związku między zachowaniem wędkarza a rejestrem, każdy się zachowuje jak umie.

Napisał KONIO

Rejestr jest słusznym i jak najbardziej potrzebnym papierkiem do wypełniania.Tylko żeby podejście władzy wędkarskiej, było też uczciwe i kontrolowało rejestry, i według nich prowadziło statystyki co gdzie i ile.Ale na razie nic nie wskazuje na zmianę na lepszePozdro!!

A co jest słusznego w rejestrze, może choć 1 sensowny argument?

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za sprawą rejestru polepszy się sytuacja naszych wód to jestem jak najbardziej za tym, aby go wypełniać. Po co on jest to nie wiem, bo słyszałem różne wersje. Najbardziej logiczna jest wersja w której to rejestr "mówi" o presji na danej wodzie i o ilości "zworowanych" ryb. Ktoś podlicza dane z rejestrów:D i przekazuje informację gdzie, czym i ile zarybić. Jak by tak miało być to po kiego wafla mam uzupełniać ten kwitek jak nie biorę ryb? Jak złowię szczupaka na miejskim Wisłoku i go zabieram, to wpisuje w rejestr i info idzie dalej.

Samo wpisywanie mnie wnerwia, bo albo czasu szkoda, albo długopis nie pisze, albo w aucie został, albo rubryki zabrakło:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestr jest po to żeby (przynajmniej w krosnieńskim okregu)jak najszybciej wypełnić te 40 rubryk i żebyś siedział w domu i nie przeszkadzał przyjezdnym w wyławianiu pstrągów:mad:

Dokładnie. Poza tym, jak "wyszło w praniu", nic na lepsze się nie zmieniło. Ograniczenie wyjść na San obowiązuje już parę lat, tymczasem presja się nie zmniejszyła, a ryby, o dziwo :eek:, wcięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarząd niech wprowadzi całkowity zakaz zabierania łososiowatych ale niech pozwoli nam miejscowym spokojnie łowić cały rok.Mi ewidencja kończy się zawsze pod koniec sierpnia i niestety mogę tylko patrzeć jak łowią sobie przyjezdni .Bedzie trzeba kupić sobie zmazywalny długopis;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "miejscowy" jesteś postrzegany jako mięsiarz. Podejrzewam, że dlatego, iż masz nieco gorsze ( tańsze ) spodniobuty, wędkę, kołowrotek itd. San to rzeka na topie. Może psujesz wizerunek " najlepszej rzeki " w Europie :D, nie pasujesz do obrazka. Natomiast jak przyjedziesz z " dalsza ", zrobisz wrażenie, zostawisz pieniądze, to już nie będziesz " wieśniakiem z Bieszczadów ", tylko będziesz cool, Wędkarzem z czasopism, " Etykietką " najlepiej zarządzanego okręgu w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestr połowu ryb moim zdaniem to poroniony pomysł. Wychodzę nad wodę aby odpocząć a nie bawić się w księgowego. Jeśli chcą monitorować wody to niech zrobią to w inny sposób. A jak szukają innowacji to niech w końcu zrobią kartę wędkarską z plastiku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że odbiegamy od główne go tematu

Słuszna uwaga-wracamy do tematu wątku.

Właśnie leży przede mną cała tegoroczna "dokumentacja" mojego hobby.Pokaźny stosik papierów- karta ,legitymacja członkowska,dowody rej.pontonów,zezwolenia...cztery opłacone okręgi i tak naprawdę to śmiać mi się chce!:D.Tak sobie teraz przeglądam te nieszczęsne rejestry:

o.Rzeszowski (nizinne) -5 wpisów - wyjść pewnie ze 40

o.Przemyski (nizinne+górskie) -4 wpisy -wyjść ok.20

o.Tarnobrzeski (zbiorniki) - 15 wpisów -wyjść na pewno ponad 50

o.Krośnieński (nizinne+górskie) -0 wpisów -wyjść 0

Komentarz:szkoda słów -PATOLOGIA PRZEPISU!BEZSENS I MARNOWANIE NASZYCH PIENIĘDZY!Moje kochane rejestry i tak skończą jako papier do "twarzy" w toalecie któregoś z kół!

Mam kolegę we Francji.Wizyta na stacji benzynowej,40 euro za licencję i do dyspozycji kilka departamentów.Pytam: Rejestry?Chyba żartujesz!:D.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mi ewidencja kończy się zawsze pod koniec sierpnia i niestety mogę tylko patrzeć jak łowią sobie przyjezdni .Bedzie trzeba kupić sobie zmazywalny długopis;)

Kończy się ewidencja, zdajesz ją, dostajesz nowy rejestr i łowisz dalej.

btw. ten rejestr to śmiech na sali. Każdy, podkreślam każdy kogo znam zawsze sobie coś tam dopisuje lub w ogóle nie wpisuje zabieranych ryb. Paranoja, ale taka prawda.

Ciekawe kiedy wprowadzą kasy fiskalne dla wędkarzy i rybom zaczną "dziarać" kody kreskowe? Fajny widok będzie - wędkarz kasuje rybkę i do wora a paragon do PZW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest słusznego w rejestrze, może choć 1 sensowny argument?

No właśnie każdy kij ma 2 końce:D słuszne jest to że jak PZW rzeczywiście by zarybiało według statystyk z rejestrów, to i sami wędkarze częściej by go wypełniali i dokładniej:), a że tak nie jest to każdy olewa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypełniam. Nie biorę pod uwagę innych, tylko zawsze wpiszę tą datę, miejscę i raz na jakiś czas czy zabieram rybę. To dużo roboty nie jest a jak już go mam, to chwila i zapisane. Na wody nizinne mam w tym roku już niecałą jedną stronę drugiego rejestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie każdy kij ma 2 końce:D słuszne jest to że jak PZW rzeczywiście by zarybiało według statystyk z rejestrów, to i sami wędkarze częściej by go wypełniali i dokładniej:), a że tak nie jest to każdy olewa:)

Sorry, ale ten kij ma tylko 1 koniec. Statystyki rejestrów nawet jeśli będą wypełniane rzetelnie przez wszystkich wędkarzy nie mają żadnego sensu. Każdy kto choć trochę się na tym zna to jest dla niego jasne. Na ich podstawie nie można przedsięwziąć żadnych racjonalnych kroków nie mówiąc o zarybieniach. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dzięki rejestrom coraz więcej będzie takich limitów "roczny limit połowu ryb w ilości 35 szt. łącznie dla następujących gatunków ryb: karp, lin, węgorz, szczupak, sandacz, pstrąg potokowy."

( http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2627/____zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2012 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Na ich podstawie nie można przedsięwziąć żadnych racjonalnych kroków nie mówiąc o zarybieniach. ...

Prawda, teyż prawda i g...o prawda. Rejestry połowów to nie Polski wymysł, wszędzie tam gdzie obowiązuje jest JEDNYM z podstawowych instrumentów rejestrujących wielkość odłowów wędkarskich w danym łowisku. Funkcjonuje to tam wyśmienicie regulując wielkość i jakość (gatunki ryb) zarybień. Tylko w naszym kraju wszelkiej maści malkontenci i spece od wszystkiego, którym się wiecznie i wszystko nie podoba mają WYROBIONE jednoznaczne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak rejestry mają jakiś sens-wychodzi koleś rano na zalew,szczupły gryzie dwa dostają w łeb.Wieczorem koleś kojarzy[bo przecież. nie myśli]a jak jutro będzie lało?Dołowie dziś jeszcze dwa:D.Swoją drogą nie wydaje się Wam że z tymi limitami jest coś nie halo:mad:60 szczupaków miesięcznie 90 pstrągów :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, teyż prawda i g...o prawda. Rejestry połowów to nie Polski wymysł, wszędzie tam gdzie obowiązuje jest JEDNYM z podstawowych instrumentów rejestrujących wielkość odłowów wędkarskich w danym łowisku. Funkcjonuje to tam wyśmienicie regulując wielkość i jakość (gatunki ryb) zarybień. Tylko w naszym kraju wszelkiej maści malkontenci i spece od wszystkiego, którym się wiecznie i wszystko nie podoba mają WYROBIONE jednoznaczne zdanie.

To znaczy gdzie funkcjonuje i jak prowadzi się zarybienia w oparciu o te rejestry? Może jakiś konkret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.