Skocz do zawartości

Mleczka


hycu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Bo ja ogólnie mam 14 lat i gdzie mam tą kartę wyrobić? Słyszałem od kolegi że w jazgarzu sklepie coś się robi ale niewiem dokładnie i czy jakieś testy czy coś trzeba robić? Jakbyś poinstruował to bym  był wdzięczny 

 

Edytowane przez tdguyhydgjgdhuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2022 o 23:14, tdguyhydgjgdhuj napisał:

Bo ja ogólnie mam 14 lat i gdzie mam tą kartę wyrobić? Słyszałem od kolegi że w jazgarzu sklepie coś się robi ale niewiem dokładnie i czy jakieś testy czy coś trzeba robić? Jakbyś poinstruował to bym  był wdzięczny 

 

Składka członkowska dla nowych osób w wieku do 16 lat kosztuje 26zł + karta 15zl czyli nie opłaca się kombinować w łowienie bez karty bo kontrole się zdarzają, a tak będziesz łowił sobie w pełni na legalu nie oglądając się za siebie. 

Jeśli jesteś z Przeworska to idziesz do sklepu wędkarskiego Gosia (ten obok straży pożarnej) i musisz zdać test na kartę wędkarska (z tym nie będzie raczej problemów na miejscu dadzą Ci też regulamin do poczytania, egzamin darmowy), z wynikiem tego egzaminu i jedynym zdjęciem idziesz do starostwa powiatowego, zapytasz portiera to Cię pokieruje do odpowiedniego okienka i oni wyrobią Ci kartę wędkarska (będziesz musiał zapłacić za kartę w urzędzie 15 zł). Z wyrobioną kartą wędkarska wracasz do sklepu Gosia i opłacasz składkę członkowska i na zagospodarowanie wód (26zl). No i możesz w pełni legalne łowić na wodach PZW Przemyśl.  

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz śmiało. Może brzmi to skomplikowanie ale zasadniczo to załatwisz wszystko bardzo szybko i nikt nie będzie robił Ci problemów ze zdaniem egzaminu etc. 

Mogę wiedzieć na jaką metodę chciał byś łowić to może będę w stanie cos zasugerować odnośnie miejsca.

 

 

Edytowane przez domek1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerował osobiście na początek zacząć sobie na spokojnie że spławikiem. Fajne niezaczepowe miejsca są obok pastewnika i powyżej mostu drogowego na Rzeszów. Dopiero na przeciwko zakola pojawiają się znowu zaczepy. 

Jeśli chodzi o spining to niestety ten rok i poprzedni jest bardzo słaby jeśli chodzi o szczupaka więc na niego bym się nie nastawiał. Wgl uważam, że spining na mleczce na początek mógłby Cię zniechęcić do wędkowania. Ale jeśli koniecznie chcesz iść na spinning to sugerował bym chodzenie za kleniami bo o nie aktualnie najłatwiej. Szukał bym ich trochę wyżej np. w okolicy mostu kolejowego na wąskotorówce. Ale tam to łowienie tylko i wyłącznie na błyski w rozmiarze 0 i małe płytko pracujące woblery bo jest masa zaczepów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tdguyhydgjgdhuj napisał:

Widze że lekki ból dupy masz ale spokojnie ryba złowiona na stawie kolegi . Kartę sobie wyrobie w następnym roku i będę po rzekach śmigał. A zdj fakt nie powinno tu być bo temat to mleczka więc sory. 

Drogie dziecko. Miarkuj słowa (mam nadzieję, że rozumiesz znaczenie). Najpierw płaczesz, że nie masz karty, mimo, że już powinieneś mieć a dwa dni później walisz szczupakiem po oczach. Po prostu skomentowałem fakty. Na marginesie nie jest ważne gdzie złowiona ryba. Na prywatnym czy gminnym a nawet parafialnym stawie. Że łowisz, to super ale w twoim wieku proponuję zasięgać wiedzy z literatury a nie internetu. To na prawdę nic trudnego a na przyszłość pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemności. Omijaj zatem internetowych celebrytów typu pan D i pan L i będzie dobrze. Powodzenia. Amen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, papltr napisał:

Teoretycznie w tym kraju jest przepis że bez wyrobionej karty wędkarskiej nie można wędkować na żadnym łowisku nawet prywatnym 

Nie za bardzo znam te wszystkie przepisy ale właściciel też bez karty łowi i problemu nie ma więc myślę że raczej wywalone mają w prywatne 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.