Skocz do zawartości

Mleczka


hycu

Rekomendowane odpowiedzi

Domek. Z usług SSR warto korzystać. Warto postarać się jakiś numer i dzwonić z prośbą o interwencję kiedy widzisz, że jest łamany regulamin. W moim byłym okregu nie mogłem liczyć na PSR TBG. na całe szczeście wspołpraca z SSR z Nowej Dęby (opiekunem zalewu w ND) przebiegała wzorowo. Zawsze jak dzwoniłem to podejmowali temat. Tylko my sami możemy zrobić porzadek z tą hołotą nad wodą. Ich bezkarność w końcu musi się skończyć, jednak dopóki sami będziemy przymykać oczy na łamanie regulaminu przez innych to nie ma co liczyć na poprawę jakości naszych wód.

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleczka miejscami to piękna dzika rzeka, miejscami występują nad jej brzegami dzicy ludzie z widłami czekający na szczupaka wpływającego do potoczku na tarło.... miejscami widać w dolinie rzeki i nad jej brzegami ślady bytowania i życia dzikich ludzi....ba, miejscami możemy te ślady jeszcze poczuć .... ale tak poza tym ta rzeczka naprawdę w kilku miejscach jest ładną dziką rzeką, w miejscach gdzie nie ma dzikich ludzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Byłem dzisiaj na Mleczce na wysokości Gniewczyny i Gorliczyny z lekkim feederem. Niestety mimo że brania były łowić się nie dało gdyż cała rzeka zarosła olbrzymią ilością glonów i to takimi 3 metrowymi (każda próba zacięcia ryby skutkowała zaplątaniem koszyczka w to zielsko). Jeszcze tamtego roku tych glonów tam w tych ilościach nie było. Wie ktoś może dlaczego te glony tak się rozrosły i czy rybom to w jakiś sposób zagraża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W miejscowości Żurawiczki! Szkoda pięknych kleni, kilka było bardzo dorodnych oraz mnóstwo płoci.

Przez dwa dni mleczką płynęła dosłownie biała woda i podejrzewam że to są skutki tego czegoś. Na tą chwile wydaje mi się że rzeka wraca do normy bo woda wydaje się być normalna, ale w niektórych miejscach ciężko podejść do rzeki bo smród rozkładającej się ryby jest okropny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już bodajże trzeci rok z rzędu gdzie tą rzekę ktoś truje, znowu setki śniętych ryb! I winnych jak zwykle brak!

Sorki za krytykę, ale napisanie postu na forum zamiast zawiadomienia policji i/lub straży rybackiej to nie jest załatwienie tematu.Teraz jest już pewnie pozamiatane - nie znajdą truciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za krytykę, ale napisanie postu na forum zamiast zawiadomienia policji i/lub straży rybackiej to nie jest załatwienie tematu.Teraz jest już pewnie pozamiatane - nie znajdą truciciela.

W dniu kiedy zostały zobaczone śnięte ryby został powiadomiony okręg Przemyski pod który należy rzeka mleczka!

Z tym trucicielem to jest tak że już raz była toczona sprawa sądowa bodajże w 2013 roku gdzie sąd uznał niską szkodliwość społeczną i sprawę umorzono, chociaż było wtedy o tym bardzo głośno.

http://www.pzw.org.pl/688/wiadomosci/84590/60/sniecie_ryb_w_mleczce_wschodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raczej nie! Ta z Markowej nie ma wpływu na mleczkę, ja bym stawiał na tą w Zarzeczu która nadmiar syfu wypuszcza do rzeki, która wymaga gruntownej modernizacji, nie mam pojęcia jak takie coś może funkcjonować skoro mamy określone wymogi Uni Europejskiej :mad: Dodam że każdy o tym wie, łącznie z okręgiem PZW Przemyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na Mleczce w Przeworsku przy zaporze śnięcie ryb duże leszcze,jazie,klenie masa płoci i uklei dużo ryb pływa przy powierzchni.

http://mojprzeworsk.pl/setki-snietych-ryb-w-mleczce/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork

Edytowane przez domek1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj coś z wioś http://www.wios.rzeszow.pl/zanieczyszczenie-rzeki-mleczki-i-sniecie-ryb-w-przeworsku-kontynuacja-monitoringu-badawczego-potoku-markowka/

Szkoda że nie dali zdjęcia jak woda była biała od zdechłych leszczy i jazi. Tylko wybrali takie na którym to szczęśliwe rybki pływają przy powierzchni. Po ****u mi inspektorat środowiska pobrali 2 próbki wody. Jedną przy zaporze i jedną przy E4 Mleczka ma 40 km długości a oni pobierają 2 próbki wody.

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że bezpośrednią przyczyną śnięcia ryb w Przeworsku był bardzo niski poziomu tlenu rozpuszczonego w wodzie. " To ja się kur*** pytam dlaczego te ryby były kiepskie też za zaporą gdzie woda na pewno jest lepiej natleniona??? A o kanale ulgi to ja nawet nie wspominam tyle jest tam progów wodnych i tam też tlenu nie było i to pewnie wszystko jest naturalne? A ta Markówka to co truje Mleczkę są jednoznaczne wyniki badań a ja sie pytam gdzie są kary za to ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.