Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widziałem na Rzemieniu to typ takiego dosyć lotnego koszyczka zanętowego który przy kontakcie z powierzchnią wody uwalnia swoją zawartość :-)

I rozumiem,że montujemy go przelotowo na żyłce a po opróżnieniu dynda pusty w okolicy haczyka???

Dzięki za linka,już tropie jak to działa.

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy suwmiarka mierzy z dokładnością do .01mm ?. Do tego można użyć np. mikrometr ale i tak pomiar był by nie wiarygodny bo żyłka jest miękka.

Z pewnością masz rację, w każdym razie mogę z większa pewnością stwierdzić ze żyłka P-line 0,18 w porównaniu do 0,16 Siglona jest cieńsza, namacalnie i "suwmiarkowo" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijki do testów nabytych wędek na ten rok:) :

1) Daiwa infinity Q Jigger( model 2012r) 2,40 3-15 g miał być pod klenia itp, sprawdził się pod pstrągi na wobkach do 6 cm min. na Wieprzu, już kropki ciągnął takie do 40+, minus dla kupujących heh za bardzo zalane omotki, ale kupiłem go okazyjnie, także nie żałuje:D

2)Kijek z pracowni SAKS Batson RX7 7-21g(rzeczywisty 7-30-35 g, jestem 2 właścicielem: uchwyt Batson, przelotki Batson hard)pod casta, myślę, że będzie to ideał pod slidery do 7 cm, blank niby spinn bass, ale podzielony także sztywniejszy się zrobił, już wiem, że kogutki obsłuży do 28g :D]

3) Sava Gear Spin'n'Jig 2,40 12-40g, ze starej serii na Wisełkę i inne płynące siedliska Zanderów( mega lekka wędka, zobaczymy czy da rade guma 3 cale + 30g główka?)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy suwmiarka mierzy z dokładnością do .01mm ?. Do tego można użyć np. mikrometr ale i tak pomiar był by nie wiarygodny bo żyłka jest miękka.

No mierzy do 0,02 i dobry wynik mu wyszedł więc nie wiem o co kaman :D wyniki 0,14; 0,16; 0,18 są jak najbardziej poprawne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mierzy do 0,02 i dobry wynik mu wyszedł więc nie wiem o co kaman :D wyniki 0,14; 0,16; 0,18 są jak najbardziej poprawne;)

Sam sobie odpowiedziałeś. Błąd pomiaru .02mm (+/-) średnica nominalna np. 0,16mm jeden zmierzy srednicę ,014mm a drugi pomiarowiec zmierzy średnicę ,018mm i który pomiar jest dobry? Oczywiście oba są poprawne. Dobra szkoła pomiarowa mówi że używamy przyrządu pomiarowego o rząd dokładniejszy.Oczywiście jest to teoria. Koniec tematu pozdrawiam. A swoją drogą żyłki w jakiej tolerancji są wykonywane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup kołowrotka Penn sargus lub battle, jeszcze się nie zdecydowałem. Ze względu na dość wysokie ceny w Polsce sądzę że lepiej zakupić go w USA lub Niemczech. Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę zamówić ze dwie sztuki więcej wtedy wysyłka wyjdzie taniej. Jednak nie wszystkie modele są dostępne (to się ciągle zmienia). Będę zamawiał dopiero za tydzień (po wypłacie :)), więc jeszcze jest trochę czasu na dogadanie szczegółów, oczywiście jakby ktoś reflektował na takie wspólne zakupy. Na dzień dzisiejszy podaję przykładowe ceny (w przybliżeniu) z kosztami przesyłki: Penn Sargus 3000 - 280 zł, 4000 - 315 zł. Penn Battle 2000 - 315 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś do testów na ten rok.Imperial Baits-carptrack powder ,CCMore-Feedstim XP i sfermentowane krewetki oraz tekuta selka czyli gaździna bez sukienki Karla Nikla.Wszystko śmierdzi dość konkretnie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem dzisiaj kijek Konger Cross Max 270cm,25g.

Miał ktoś może styczność z tym wędziskiem?

Zamierzam łowić na te wędzisko klenie i pstrągi, może gramatura wyrzutu wydawać się duża,lecz będę łowił też w silnych nurtach co za tym idzie wole mniej giętkie szczytówki.

Proszę o opinie na temat tego kijaszka.

Dodam że uzupełnieniem zestawu jest kołowrotek Okuma Impact 30.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem sobie kołowrotek Shimano Biomaster 3000 XT Japonczyk z 1995r jeszcze nie doszedl do tego będąc w Paryżu skorzystałem z okazji i zakupiłem około 30 meppsików 1 i 2,były tanie kijki S.t croix premier za 69 oraz 82 euro :eek: jak będę tam w kwietniu to sie chyba skuszę :rolleyes: narazie przetestować na kleniach muszę mojego xenodona do tego zakupiłem jeszcze różnej maści woblerki salmo, kujawiaki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zakupiłem piękne cukiereczki od Kroku bardzo starannie wykonane czuje że sezon rozpocznie się interesująco :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne drobiazgi, żyłka STROFT GTM 0,18mm, w porównaniu do zakupionej niedawno P-Linie 0,18 jest od niej znacznie grubsza, na oko wygląda na 0,20mm ;) Z p-line nie jestem zadowolony, stąd ten zakup.

Druga rzecz to plecionka Stren Sonic Braid 10 funtowa tym razem sprowadzona z UK, u nas trudno dostępna a szkoda bo to zacna linka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 x Krystal Chenille CHK-02-15 Yellow Fluo 15mm

1 x Krystal Chenille CHK-09-10 Red 10mm

1 x Chenille Magnum 001 White 4.49zł

1 x Krystal Chenille CHK-04-10 Green Fluo 10mm

1 x Kapka Siodłowa Koguta Fluo Yellow

1 x Kapka Siodłowa Koguta Blue

1 x Kogut Pióra Siodłowe Brown Olive

1 x Kogut Pióra Siodłowe Fluo Green

1 x Kogut Pióra Siodłowe Red

1 x Krystal Chenille CHK-24-10 Brown 10mm

1 x Kogut Pióra Siodłowe Pink

1 x Krystal Chenille CHK-16-10 Pink Fluo 10mm

Wszystko było zamawiane u Gawlika,powiem tak porównując 2 kapki siodłowe niebieska a yellow fluo ,to zółta jest olbrzymia ,naprawdę piekna a niebieskiej nawet połowy nie ma z tego co w drugiej .W kapkach trochę piór pójdzie do wyrzucenia ale nie dużo.Co do piór pakowanych po 50 sztuk ,to czerwone są okropne ,w ogóle się nie nadają do pracy z nimi ,myślę że 30 % pójdzie do kosza.Nie które pióra myślę że mają lekko ponad 20 cm :eek: Reszta piórek ,nawet nawet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszła w końcu przesyłka może nie są to przynęty , może nie wędki ani kołowrotki ale ciesze banana bo zbliża to mój wypad na rybki . Jest to olej do silnika zaburtowego filierek oleju , olej przekładniowy do spodziny i 2 nowe uchwyty na wędki do zamontowania na łupince .

Niby nic a cieszy

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez luksaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna porcja cukiereczków od Kroku mega mi się podobają, jeszcze trochę i ruszam na wodę :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.