Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano dotarła do mnie przesyłka z ...echosondą Lowrance x 125.Trafiła się okazja więc postanowiłem zgarnąć.Echo oczywiście używane i żeby nie było tak kolorowo z małym defektem ,polegającym ,jak pisze sprzedawca:

Echosonda ma mały defekt, tzn. czasami potrafią samoczynnie włączać się tryby podświetlenia ekranu. Po stuknięciu, zmianie kąta ekranu, lub wyłączeniu i włączeniu to ustaje.

Po negocjacjach ,sprzedający sam zaproponował, wysłani echa bez płacenia za nie:eek: (testy) w celu dokładnego obejrzenia i zastanowienia się czy wada o której napisał ma wpływ na wędkowanie.Jeżeli mi spasuje to pieniążki przelewam na konto a jak nie to mu odsyłam echosondę na własny koszt.Pierwszy raz spotkałem się z takim podejściem sprzedawcy do kupującego,tym bardziej ,że ów pan jest z drugiego końca polski:eek::).Za pieniądze jakie sobie krzyknął to dla mnie ,podświetlanie może włączać się i wyłączać kiedy chce.

Od rana testuję na sucho.Wszystko w jak najlepszym porządku.Wszystkie funkcje i ustawienia działają bez zarzutu i jak na razie problemów z podświetleniem nie zaobserwowałem.Pozostają testy na wodzie ale po pierwszych testach w dużej beczce z wodą ,wygląda na to że wszystkie parametry związane z echolokacją są w jak najlepszym porządku (o czym zapewniał sprzedający).Niech pochodzi ze dwa dni...Zobaczymy:D.

Cena jaką "zapłaciłem" za zestaw czyli echosonda,cover,uchwyt i pojemnik na aku to...550 zł.

Jeżeli ,ktoś planuje zakup echa w tym sezonie to niech się zastanowi, ponieważ sonar ten ,prawdopodobnie pójdzie pod młotek i to w dobrych pieniądzach (samo echo coś ok.1400zł).Mam już Eagle 480 więc nie potrzebuję dwóch.Oczywiście sonda musi być jeszcze trochę przeze mnie testowana i "pociorana" .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe te obrotówki, pierwszy raz się z nimi spotkałem. Jak tylko dostane cennik to coś zakupie-trzeba sie zbroić powoli na maj:-)

Z ostatnich zakupów to kilka obrotówek z allegro tego użytkownika: LINK

Jeszcze nie dotarły, ale po świętach powinny być...ciekaw jestem jak się to zachowywać będzie w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto mój nowy nabytek na nadchodzący sezon szczupakowo- sandaczowy

DRAGON Fishmaker FD925i

Team dragon 10-25g 2,70 x-fast

PLECIONKA SPIDERWIRE RED BRAID - 0,14

Co sądzicie koledzy o tym zestawie?

Już się nie mogę doczekać pierwszych testów :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj "Donosiciel" dostarczył mi nową plecionkę Daiwa Tournament 8-Braid 0,18mm 135m. Będzie przeznaczona do połowu sandaczy nowym kijem, którego jeszcze nie odebrałem z pracowni. Tradycyjnie miałem zakupić PP, ale po przeczytaniu opinii naszego kolegi @rapali, zdecydowałem się na Daiwe. Już nie mogę się doczekać pierwszych połowów.:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miko jaki to kolor plecionki ? Sam będę coś kupował pod sandacza i chyba to będzie właśnie DAIWA .

Kij muchowy Scierra Matuka 9 stopowy w klasie 4 ,taki ciepły o akcji kiełbasianej .

Kołowrotek muchowy w klasie 4 ,konger world champion fly

Batson RX7 imb784 7-28 z pracowni Fishing Center ,ubrany w przelotki batsony forecasty+ szczyt SIC ,podstawowy korek zaimpregowany preparatem Cork Seal i uchwyt FUJI SKSS który zrobił na mnie piorunujące wrażenie ,bardzo przyjemnie trzyma się pod dłonią jak i dużo lepszy kontakt ręki z blankiem .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Batson RX7 imb784 7-28 z pracowni Fishing Center ,ubrany w przelotki batsony forecasty+ szczyt SIC ,podstawowy korek zaimpregowany preparatem Cork Seal

Widzę @kroku, że kijek gotowy to zapewne koguty już pieją do niego:D.Jak ochłoniesz to może podzielisz się z nami ,pierwszymi wrażenimi i spostrzeżeniami na temat Batsona?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, że na świętach byłem w Bielsku Białej, odwiedziłem tamtejszy FM i kupiłem trochę drobiazgów; większość z myślą o kleniach. Szczególnie jugolki w dość dobrej cenie.

Szkoda tylko, że w tym roku nie udało mi się wyskoczyć tam nad Sołę lub Białą, ale niestety woda na tych rzekach jeszcze "po grzywkę".

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.