Skocz do zawartości

Koguty - wykonanie i ocena przynęt


wiechu

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze stwory na pstrąga dł. 5-6cm waga 4gr. Niedługo pierwsze testy :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sezon pstrągowy trwa,więc "zbrojeń" ciąg dalszy.Chciał bym pokazać dwa wzory przynęt,jeden to Zonker,albo jak kto woli Ślajzur. Zrobiony jest na główce, pozostałe materiały tak jak w orginale ,drugi to podobna przynęta z tą różnicą,że zamiast futerka daję piórka.Trudno je nazwać kogutami ,ale jakieś cechy wspólne dla obu gatunków byśmy znaleźli,więc wrzuciłem je w tym temacie:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez zben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koguty są w porządku,żeby nabrały szlifu,tak dla oka to trzeba trochę pokręcić (oczywiście koguty) i będą śliczne:) Najważniejszą rzeczą jest to,że koguty zrobiłeś własnoręcznie i właśnie to daje ogromną satysfakcję,a jak złowisz na koguta pierwszą rybę to już będziesz uzależniony.Jedna uwaga to niektóre kotwice wydają się być trochę za małe w stosunku do główki,ale może to złudzenie(wina zdjęcia).Ważne by były zgodne z regulaminem.:)

Edytowane przez zben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jest to mój pierwszy post na forum więc prosze o wyrozumiłość:) A więc sytaucja wyglada następujaco: u Mojej babci jest piękny dorodny kogut, którego w najblizsza sobote czeka dekapitajca i zrosołowanie :) Powiedzcie mi więc proszę gdzie znajduje sie ta cała kapka?:) z której cześci koguta mam wziać piórka? Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z koguta możesz pozyskać dwie kapki,jedna to szyjna i są to pióra z górnej części szyi.Kapka siodłowa znajduje się na plecach koguta i są to pióra,które dochodzą do ogona i gdy jest to kogut dorosły pióra są długie i spływają na prawą i lewą stronę.Pióra siodłowe są długie i kształtem przypominają grot strzały.Kapkę najlepiej wyciąć skalpelem. A która kapka najlepsza- to zależy,jakie przynęty chcemy zrobić-obie kapki się przydają.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to czy są ładne stanowi o ich wartości lecz skuteczność w połowach.Testuj zwracając uwagę na technikę prowadzenia takich przynęt,bo odpowiednio poprowadzona przynęta"ożywa"i staje się atrakcyjna dla ryb,a oto nam chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :) nie muszą wyglądać pięknie:) jak się sprawdzą spróbuje też inne kształty i kombinacje piór, i w ogóle bardziej je dopracuje. Jutro ma być cieplej, wybiorę się na bukową i zobaczymy.

- - - Updated - - -

A propos.. pochodzę z Zamościa i myślałem żeby się wybrać na Nielisz. Zben wiesz może czy lód puścił od strony Nawozu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym zwrócić uwagę na wykonanie główek.Po pierwsze drut którego użyłeś jest nieodpowiedni ze zdjęcia widać ,że jest na mim rdza i prawdopodobnie jest za miękki.Drut powinien być nierdzewny i dość sprężysty polecam Ci drut protetyczny(Dental) albo spawalniczy do kwasówki.Po drugie odpowiednie wyprofilowanie drutu ,końcówka która będzie zalana w główce powinna byc dodatkowo wygięta w cel zabezpieczenia przed wyciągnięciem z główki.

Kolejną rzeczą jest właściwe zalanie drutu w główce na zdjęciu widać że jest on prawie na wierzchu.Spróbuj zrobić formy z aluminium są trwalsze a główki lepiej wyglądają.Nie pisałem szczegółowo jak i co bo te informacje znajdziesz na naszym forum- jak wykonać formę do główek,jak odpowiednio wyginać drut i w ogóle jak poprawnie wykonać koguta pisało o tym kilku kolegów ,albo na innych forach znajdziesz dokładne opisy i zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za cenne rady :)nowa forma własnie sie robi i bedzie z aluminium :) Rady wziałem sobie głęboko do serca a z racji tego, że jestem cholernym perfekcjonista poprzerabiałem wszystkie swoje kuraki ostał sie jedynie jeden wykonany na głowce kupionej przez allegro :) pozdrawiam i niebawem wrzucę kolejne fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rapala jaką laurkę odwalił:) Koguty fajne ,mimo to mi zeszło roczna zajawka kręcenia kogutów odeszła do lamusa.

Tyle kogutów nakręconych ,forma jest ,materiałów też dużo , batson też jest ale sam ryb nie łowi :)

Właśnie w tamtym roku jeden olbrzym z Soliny 48 cm i tylko kilka wypadów bardziej wakacyjnych .No nic koguty może doczekają się lepszych czasów...Uwielbiam łowić kurakami ale Solina mnie dobija:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zima tej wiosny trochę zmroziła koguciarzy,cisza w temacie.Przytoczę kolegę @rapala "Jak nie ma co robić wieczorami,to trzeba robić koguty" ,pogoda nas nie rozpieszcza więc i ja robię koguty (inne rzeczy już zrobiłem;) ) Ale jak tak dalej będzie to produkcja przerośnie zapotrzebowanie.Oto kilka nowych pierzaków.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne ,w ogóle te koguty to bardzo piękna przynęta :)

Według mnie samo "piękno" kogutów ma drugorzędne znaczenie, co nie znaczy,że nie mogą być ładne:).Każdy kto dużo na nie łowi pewnie się z tym zgodzi ,oczywiście cały czas mówimy o kogutach sandaczowych.Ze wszystkich sztucznych przynęt ,zawsze największe wrażenie robiły na mnie muchy,nimfy i całe to robactwo muszkarzy.Począwszy od samego wykonania ,użytych materiałów a skończywszy na wiedz o żywych odpowiednikach w przyrodzie.Naprawdę,niektóre to małe "dzieła sztuki".A kogut to tylko kogut, kilka piór,kawałek włóczki,nawet roboty przy nim nie wiele:D.

Zniechęciłeś się do sandaczy mając pod nosem Solinę? Taka woda ,taki potencjał...To co ja mam powiedzieć...W sierpniu spuszczają wodę z Wilczej Woli :D

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.