Skocz do zawartości

Sztuczna ochotka


Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie to sztuczne cycki też mają swoich zwolenników. Nie wiem jak ze sztucznymi penisami;) Natomiast sztuczna rybka w postaci woblera czy gumy jest również skuteczna co naturalna przynęta. Wszystko zależy od warunków w jakich łowimy. Dlatego nie widzę przeszkód z wypróbowaniem sztucznej ochotki, @frodarek, jak tylko masz możliwość to wypróbuj i daj znać jak efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś sztuczna ochotkę firmy Berkley.Zakupu dokonałem tylko z powodu tego iż mam zbiornik z liczną populacją okonia pod domkiem i nieraz wyskakiwałem na chwile o różnych porach dnia na nieplanowane pod lodowe połowy:).Używałem jej tylko na przynęty typu blaszka,pod lodowy woblerek ale nigdy na mormyszce.Jeśli chodzi o jej skuteczność to myślę że jest tylko przy takich połowach jakie ja testowałem tzn okonki bardziej interesują się blaszką.......ale tylko interesują;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem z pod lodu ... ochotkę Berkleya. I takiego wała jak Polska cała.

A to dziwne bo mam i w pewnych warunkach używam w podlodowym wędkowaniu i sprawdza się (przy bardzo dobrym żerowaniu nie tylko okoni), i na blaszce, i na mormyszce. Dobre rozwiązanie zwłaszcza przy bardzo dużych mrozach jeśli ryba znośnie zagryza to nie przeszkadza jej czy sztuczna czy naturalna byle czerwono było. Kiedyś jak ochotki nie było w sklepie (jednym w Rzeszowie) to jak kolega sądzi co się stosowało ??? ... czerwoną włóczkę i zdawała egzamin, a mam wrażenie, że sztuczna ochotka dużo lepsza od włóczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak ochotki nie było w sklepie (jednym w Rzeszowie) to jak kolega sądzi co się stosowało ??? ... czerwoną włóczkę i zdawała egzamin, a mam wrażenie, że sztuczna ochotka dużo lepsza od włóczki.

Czerwoną włoczka jak by szturchał pod lodem na małej mormyszce to by się pewnie po paru godzinach trafił okoń - desperat. Powtarzam sztuczne robaki i ochotka niema szans z naturalnym odpowiednikiem. Niedowiarków zapraszam na lód póki jest. Innym tematem są twistery i temu klonowate których często używam. Tu kończę co miałem do powiedzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwoną włoczka jak by szturchał pod ... Powtarzam sztuczne robaki i ochotka niema szans z naturalnym odpowiednikiem. ... Tu kończę co miałem do powiedzenia i pozdrawiam!

Sądzę, że więcej złowiłem okoni na tą włóczkę jak Szanowny Kolega w ogóle. Ile razy Kolega był z tą ochotką na wodzie, że tak jednoznacznie i bezkrytycznie się wypowiada ja MIĘDZY innymi sztuczną ochotkę używam od około 12 lat i POWTARZAM są okresy, że ryby żerują na niej wyśmienicie, są również takie przypadki, że ani naturalna, ani sztuczna się nie sprawdza tylko sama mormyszka. To ostatnie zdanie to takie niemiłe wręcz lekceważące pozostałych użytkowników.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwoną włoczka jak by szturchał pod lodem na małej mormyszce to by się pewnie po paru godzinach trafił okoń - desperat. Powtarzam sztuczne robaki i ochotka niema szans z naturalnym odpowiednikiem. Niedowiarków zapraszam na lód póki jest. Innym tematem są twistery i temu klonowate których często używam. Tu kończę co miałem do powiedzenia i pozdrawiam!

Mylisz się kolego ! Wczoraj po raz drugi w życiu łowiłem z pod lodu , tak się składa że na sztuczną ochotkę berkleya i po godzinie miałem 2 branie w tym jedno zacięte - tęczak 30+ ;)

Edytowane przez uchal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sam nie raz miałem okazje używać ta sztuczna przynętę i z powodzeniem radziła sobie na rożnych wodach.Głownie zakładałem na mormyszce płocią i wzdręgą to nie poprzeszkadzało ,a nie zawsze można dostać ładna żywa ochotkę,wiec taka zawsze jest jakaś alternatywa , a nawet szczupak się połakomił (zapewne przypadek) . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Choc temat z zeszłego sezonu to pomyślałem ze kliknę kilka moich spostrzeżeń

Ochotka jest na aledrogo i innych sklepach cena ok 23 zl z wysylka ,

- nie uważam ze to badziewie jak pisze kol. kafel, a wręcz przeciwnie .

Uważam ze jest doskonałym zamiennikiem żywej .

Na sztuczna łowiłem okonie,leszczyki,plotki,krapiki .szczupak tez sie zainteresowal ale niestety zabrał całość ze sobą.

Lowie od lat spod lodu ,i czasem sytuacje zmuszały do eksperymentowania , łowiłem na sama mormyszkę w kształcie kiełża(własnej roboty) odpowiednie prowadzanie dawało efekty , zakładałem tez czerwona nitkę wyciągnięta z czapki tez były brania .

Teraz jadać na lód zabieram zawsze ochotkę sztuczna .Mam ja włożona w pastę o zapachu ochotki .

Co do częstotliwości brań to uważam ze o 1/4 spada jej skuteczność względem żywej wiec myślę ze jest dobra alternatywa .

Często zakładam taka kanapke - żywa i sztuczna,sprawdza sie gdy na jest srogi mroź i silny wiatr łapki sztywne i konia z rzędem temu kto założy cienka ochotkę na hak zgrabiałymi palcami .

Pozdr

Robert

Mam te mniejsza gdyż uważam ze bardziej przypomina ochotkę żywa .

w opakowaniu jest 150szt na 3 lata starcza.

Nie probowalem sztucznej ochotki poza łowieniem spod lodu wic sie nie wypowiem o jej skutcznosci.

Edytowane przez robisum1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.