Skocz do zawartości

Tarło klenia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Do łowienia kleni i jazi w tym okresie zachęca prasa wędkarska. Która tak szeroko opisuje etykę oraz zły stan naszych wód, nawet film nakręcili! . O to przykład:

Skoro informacje o połowie tych ryb na wiosnę przedstawiane są co rocznie w wielu magazynach wędkarskich w sposób zachęcający do ich połowu, myślę że to prędko się nie zmieni. Cytat WMH ,,Wyprawa na wiślane klenie i jazie, czyli lekki spinning w wykonaniu mistrzów. Wczesna wiosna nad dużą rzeką, fachowy instruktaż i waleczne ryby".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy z PZW trzeba "walczyć". Nie wiem czy my zasługujemy i dojrzeliśmy do innego rozwiązania. Każdy z nas tworzy PZW. Może więc wystarczyło by pójść na zebranie sprawozdawcze na przełomie roku; odpowiednio zagłosować, zabrać głos, przedstawić projekt obywatelski itp. Pytanie co chcemy zmienić? Bo wracając do tematu klenia - to jest to raczej kwestia postawy i edukacji niż zakazu odgórnego. Mnie na przykład wkurza, że coraz częściej różne okręgi nie interweniują w sprawie regulacji wód, budowy jazów itd. Jak na przykład wygląda obecnie sprawa regulacji Strugu? A może na początek zebralibyśmy się z workami plastikowymi i zebrali trochę tego syfu co jest na brzegach? Zaprosilibyśmy dziennikarzy z miejscowej gazet i pokazali się jako forum, a przy okazji pomarudzili o bzdurności takich zabiegów?

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pokaż co napisałeś. Może napiszemy wspólnie jako forum? To jest najbliższa miasta rzeka pstrągowa. Obraz nędzy i rozpaczy, a przecież powinna być pilnowana i czysta.

Wiesz, przykro to mówić, ale dla okręgu jesteś warty dokładnie tyle ile twoja składka:)

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może to, że wieczorem pisałem maila sprawiło, że mało ekspresyjnie się do okręgu zwróciłem, może za słabo podkreśliłem, że chciałbym uzyskać jakąś odpowiedź, a może mają na mnie i rzekę wykręcone, w każdym razie wklejam maila. Dodam, że już namówiłem jednego kolegę który zmienia okręg razem ze mną.

"Witam,

chciałbym się zapytać czy można jakoś zapobiedz regulacji rzeki Strug,

z tego co się dowiedziałem od kolegi pracującego w firmie która

startowała do przetargu na tą regulacje to ma ona objąć 6km wody od

granicy Tyczyna z Rzeszowem w górę rzeki i 2 km w dół, regulacja ma

być przeprowadzona przy pomocy gabionów(metalowych "koszów"

wypełnionych kamieniami) dodatkowym skutkiem ubocznym ma być wycinka

2tysięcy drzew.

Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszów - Aktualne

Z poważaniem

Bogumił Ślęzak"

Edit

Dodam jeszcze, że wiadomość wysłałem na aktualny adres mailowy który dostałem od Pani w PZW na akacjowej jako pewny adres do korespondencji i z którego też raz odpisał w innej sprawie Adam Kowalik Dyrektor Biura PZW Okręg w Rzeszowie (pomijam, że też z opóźnieniem i po tym jak pisałem do PSR bo jak wysłałem do samego "PZW akacjowa" to nie było żadnej reakcji), więc wykluczam, że nikt nie odpisał, bo adres był zły.

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, patrząc na biuletyn, że już za późno, bo czas na konsultacje społeczne minął. Jednak z tego co wiem, PZW jako podmiot prowadzący gospodarkę rybacką na tym cieku, miał prawo występować w tej sprawie jako strona. Można się zapytać PZW czy, podjęli jakieś działania w związku z powyższym, jakie stanowisko mieli w tej sprawie i dlaczego? A może jest tu ktoś kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rz.Strug i jej regulacji nie jest dla nas wędkarzy dobrą wiadomością ponieważ wiele naturalnych miejscowek przestanie istnieć, pozostanie tylko wędrować w górę rzeczki w poszukiwaniu kropka a tym samym przebywać w otoczeniu odpadów wyrzucanych przez miejscową ludność która co tu dużo mówić, nie zna się na ochronie środowiska i zasyfi brzegi naszej rzeczki po to aby wyczyścić obejścia własnych domostw, po prostu prymityw i ciemnota wiejska, czym dalej od miasta tym gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coraz więcej takich rzeczek zostaje uregulowanych!!!! A przecież jak przyjdzie powódź to i tak to nic nie pomorze:mad: więc jaki jest sens kasę na takie coś wydawać.... A morze właśnie o kasę chodzi aby ktoś zarobił na tym...:cool: To gdzie te ryby mają się wycierać w mule zalegającym na dnie! na betonowej płyciźnie!!!!!!!!!!!!! Bo tak te rzeki wyglądają po regulacji!!!!

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej takich rzeczek zostaje uregulowanych!!!!...

Spokojnie, już za trzy lata będzie trzeba się rozliczyć z działań na rzecz utrzymania bioróżnorodności w polskich rzekach. Może się wtedy okazać, że dużo pieniędzy popłynie, w ramach kar, w odwrotnym niż dotychczas kierunku, tzn. z naszego kraju do kasy wspólnoty. Tylko nie wiadomo ile kleń na tym skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"....co tu dużo mówić, nie zna się na ochronie środowiska i zasyfi brzegi naszej rzeczki po to aby wyczyścić obejścia własnych domostw, po prostu prymityw i ciemnota wiejska, czym dalej od miasta tym gorzej

Tak a w miastach to sami oświeceni pewno mieszkają ciekawe zkąd tyle podpasek i reszty badziewia w naszych wodach powiem wam bo "oświecony pan czy pani z miasta jadąc autem pierdzielnie worem do rzeki i w długą!!!!!!!!!:mad: nie jedną taką sytuację widziałem........... Nie mam nic do ludzi żyjących w mieście bo mam paru kolegów w miasteczkach i są to naprawdę spoko ludzie , ale sam jestem z małej wsi pod Rzeszowem i jak ktoś zaczyna pisać o CIEMNOCIE JESZCZE WIEJSKIEJ to mnie sz... trafia:( wiem są i tu buraki, ale nie mówcie tak o wszystkich :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a w miastach to sami oświeceni pewno mieszkają ciekawe zkąd tyle podpasek i reszty badziewia w naszych wodach powiem wam bo "oświecony pan czy pani z miasta jadąc autem pierdzielnie worem do rzeki i w długą!!!!!!!!!:mad: nie jedną taką sytuację widziałem........... Nie mam nic do ludzi żyjących w mieście bo mam paru kolegów w miasteczkach i są to naprawdę spoko ludzie , ale sam jestem z małej wsi pod Rzeszowem i jak ktoś zaczyna pisać o CIEMNOCIE JESZCZE WIEJSKIEJ to mnie sz... trafia:( wiem są i tu buraki, ale nie mówcie tak o wszystkich :rolleyes:

Nie ma potrzeby bronić wiejskiego srodowiska tylko dlatego że samemu jest się ze wsi, ja też praktycznie pochodzę ze wsi i mieszkam w rejonie gdzie administracyjnie jeszcze do niedawno była wieś, zapraszam na rekonesans wzdłuż rz.Strug wraz z jej odnogami a zaręczam że włos stanie tobie na głowie kiedy ujrzysz masy śmieci płynace w kierunku Wisłoka, fajnie to widać w rejonie Obszary Kielnarowskie,nieco powyżej progu wodnego(jazu), te śmieci chyba nie płyną pod prąd z kierunku Tyczyna czy też Rzeszowa.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
... tylko jak się to ma do nie łowienia kleni w tarle o którym Pan pisał:confused:

W jakim tarle? mamy czerwiec, a kleń trze się w kwiecień maj oczywiście mogą nastąpić przesunięcia ale żaden nie sikał mleczem i nie był naładowany ikrą. Nie szukaj Kolego sensacji tam gdzie jej nie ma i nie CZEPIAJ się bezpodstawnie, jak sądzisz co bym zrobił gdybym stwierdził, że się kleń jednak wyciera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleń jeszcze się trze, sam się o tym przekonałem ...
... klenie z którymi miałem styczność w ostatnim tygodniu były w tarle ...

Nie wszystkie ryby (danego gatunku) przystępują do tarła w jednym momencie proces ten rozciągnięty jest w dość długim czasie (pisałem, że mogą być przesunięcia). Część ryb jest już po tarle, część może być w trakcie. Drugie zdjęcie pokazuje gdzie i w jakiej wodzie łowiłem na płanie nie wchodziłem bo miałem nadzieję na kropka, który się tam ponoć trafia, kleń się w takiej wodzie nie wyciera za szybka, za mocny uciąg. Więc klenie które tam stały są już zdecydowanie PO TARLE. Jeszcze raz NIE CZEPIAJCIE SIĘ ja miałbym tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.