Skocz do zawartości

Centre-pinning


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakładam ten temat po to, żeby czegoś dowiedzieć się o tej metodzie połowu. Jeżeli ktoś praktykuje centre pinning i może coś o nim powiedzieć - nauczyć będę wdzięczny.

Na razie znalazłem dwie stronki gdzie podpatruję tę rewelacyjną i bardzo starą metodę połowu

Center Pin Fishing

Centerpin Angling

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Łowię tą metodą od zeszłego sezonu. Jednym słowem super. Wcześniej bolonka, teraz matchówka z centerpinem. Ciąglę ćwiczę technikę wyrzutu . Odnośnie centrepinningu było już wcześniej przy temacie przepływanka http://www.fishing.org.pl/f17/przeplywanka-2100/index2.html ale chciałem to odróżnić ze względu na nadzieję że jeszcze ktoś tak łowi na podkarpaciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na Askari pojawił się centre pin w dobrej cenie

Kogha CENTREPIN Reel at low prices in the Askari Fishing online tackle shop!

jak by ktoś był chętny jest do ściągnięcia przez polski oddział w tej samej cenie

Czy mnie oczy nie mydlą, toż to na stopce kołowrotka jest naklejka MADE IN CHINA. W tej cenie można wybrać coś bardziej angielskiego ;) np. Okumę lub centerpina sygnowanego przez Matta Hayesa /ot takie moje subiektywne zdanie/.

Ja w tej chwili śmigam tym

Kolego @kafel IMHO zacny osiowiec. Osobiście rozważałem kupno IKONIXA jak również takiego jak ma Kolega @Dzienciol a padło na TF Gear Classic Centre Pin Reel Plus Line Guard z uwagi na osłonę zabezpieczającą żyłkę i przyznam szczerze z powodu dobrych opinii. Dzisiaj dostałem przesyłkę, zdjęcia poniżej. Pierwsze wrażenia pozytywne, model z 2010 r., solidna konstrukcja z aluminium, szeroka i głęboka szpula, przy normalnym puszczeniu kręci się około 90 sekund, oczywiście terkotka/hamulec, osłona na żyłkę z możliwością zamontowania jej w dwóch położeniach w zależności od sposobu nawinięcia żyłki na szpulkę. Waga, no cóż w porównaniu do mojego pierwszego center pina - Zen Mastera - to wzrost o ponad 100%. No ale Zen to tylko ośka, szpula i stopka a wszystko wykonane z jakiegoś stopu magnezu z czymś tam:P co powoduje, że waży około 100 g.

Cóż, nad wodą wszystko wyjdzie czy był to dobry zakup czy też nie, ale w tej cenie...

Pozdrawiam.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz praktycznie już wszystko jest MADE IN CHINA. Podejżewam że mój też, ale solidny i kręci jak szalony.

Ikonix i Theseus kolegi @dziencioła to praktycznie to samo. Twój jest super dzięki prowadnicy żyłki. Mi podczas nauki często robiły się bęcki na szpuli bo tego nie było. Teraz już jakoś to wyćwiczyłem.

Staram się nie polecać szajsu kolegom po fachu (bo po co?). W Polsce nie idzie kupić centrepina w sklepie, czasem trafia się na Allegro. Jeżeli ktoś niema konta na ebayu moja propozycja może być atrakcyjna. Poza tym na tego chińczyka dają 5 lat gwarancji. Skoro się odważyli musi być solidny.

@sewer chętnie obejrzał bym twojego TF Geara - jak się ociepli może wspólny wypad na ryby?

Ja ciągle zbieram się do zakupu tego

!

strona producenta ????????? - ????? można tam Купить:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sewer chętnie obejrzał bym twojego TF Geara - jak się ociepli może wspólny wypad na ryby?

Spoko, niema sprawy. Idy marcowe już blisko.

Ja ciągle zbieram się do zakupu tego

!

strona producenta ????????? - ????? można tam Купить:)

No ciekawa propozycja, jeśli dobrze liczę to wychodzi około 350 zł plus koszt wysyłki. Jak go będziesz miał to daj znać.

Sewer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sprzęty sprawują się dobrze. Łowiłem trochę na bolonkę ale w tym momencie w 80% przesiadłem sie na matchówkę z centrepinem - lżejsza i poręczniejsza w łowieniu, i wydaje mi się że skuteczniejsza przy zacinaniu, fajnie ryby czuć na kiju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiem czy mooching to jest to samo co trotting. Wydaje mi się, że ta pierwsza metoda służy raczej do połowu łososiowatych w dryfie i to na morzu, więc byłaby raczej mniej finezyjna.

Tutaj masz film o tych kręciołach w akcji

Pzdr,

LJ

Oglądałem fajnego centerpina DAM w Karinie. @Dzienciol czasem nie testujesz tego sprzętu? :D

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy jeśli łowicie na Wisłoku tą metoda chętnie bym zobaczył w akcji kolegę łowiącego z centre pinem?

Sam przymierzam się do zakupu kołowrotka,wpierw chciałbym zobaczyć na żywo posługiwanie się tym sprzęcikiem..

Jeśli ktoś miał by ochotę pokazać proszę o info.:):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio próbuje swoich sił z centre-pin.na przepływankę.

Pierwszy wypad nad rzekę i co tu dużo mówić nieudane rzuty itp.

Drugi wypad i już poprawa w odległości rzutowej no i rybki się pojawiły klenie,świnki(bez zanęcania).

Koledzy koło mnie na spinie praktycznie bez ryb a tu zabawa przednia na delikatnym kiju:).

Pozdrawiam zapaleńców w tej metodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Testować nie testuje, ale oglądałem ten kręcioł i fajny jest. Życia mi braknie na muchę i spina, więc odpuściłem inne metody połowu :D

Czyżby w takim razie zbywał Ci kręcioł do tej metody?

Jak chcesz sprzedać, czekam na propozycję :)

Gdyby ktoś z Kolegów miał jakąś okazję w tym temacie, również proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Dama.Fajnie kręci, jedynym minusem to czasem żyłka wejdzie między oprawy i potrzeba np.śrubokręcik aby odkręcić śrubę zabezpieczającą i odwinąć żyłkę.

Szkoda że nie posiada ten model zabezpieczenia na wypadanie żyłki z oprawy.Ale na początek wystarczy do tego bardzo lekki.

Dopasowywałem ten kołowrotek do tej wędki Trabucco i super pasuje!

Mnie ta metoda bardzo się spodobała i są wyniki:).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.