Skocz do zawartości

Wędki Fenwick


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Krs, a nie zastanawialeś się może przed zakupem tego MHX nad serią river runner Fenwicka? Pytam ponieważ mi ostatnio wpadł w oko ten kijek i mocno się nad nim zastanawiam :)

PS: może ktoś macał tego kijaszka i coś będzie mógł o nim powiedzieć ?

Edytowane przez zibbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem czegoś uniwersalnego do połowu z brzegu/łódki. River Runner o długości 2,03m ciut za krótki, do tego cenowo to pewnie zupełnie inna półka, domyślam się że ~800zł, choć tutaj mogę się mylić. Z pewnością Fenwicki z tej serii to fajne patyki, sam chętni bym nimi pomachał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując kija seryjnego,by go zaraz przerabiać (dwa wydatki),lepiej odrazu zmontować dobrego orginała:).Oferta blanków dziś bardzo bogata w pracowniach.Niedługo ja coś będę montował ale to będzie Talon VI + i na styl jaki robiła pracownia "ANOS".

Edytowane przez Kajtelek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, żaden z Was nie sprawdził kija a już mowa o przeróbce :) Żadnej logiki w tym nie widzę. Tym bardziej że każda przeróbka może tylko zmienić pracę na gorszą a nie lepszą.

Też z ciekawości poznałbym opinię o tej wędce. Z tego co widzę to kolega @damien79 opisał co nieco powyżej (ERR68L-F-2). ? Kijek ma ok. 90g, jest na pełnym blanku z tytanowymi przelotkami.

Gdyby coś podobnego było z casta...

Ale widzę, że fajne nowości są na 2013. http://www.fenwick.com.pl/nowosci_2013.html Szkoda że nie wspomniane kiedy będzie można w sklepie oglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, żaden z Was nie sprawdził kija a już mowa o przeróbce :) Żadnej logiki w tym nie widzę. Tym bardziej że każda przeróbka może tylko zmienić pracę na gorszą a nie lepszą.

Kijek zaliczył kilka wyjazdów i kilkadziesiąt okonków, nie do końca pasuje mi ten typ rękojeści, może się do tego przyzwyczaję, może nie :rolleyes: Czy przeróbka wpłynie negatywnie na kijek, tego nie wiem ale z góry nie można zakładać że praca kija zmieni się na gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem czegoś uniwersalnego do połowu z brzegu/łódki. River Runner o długości 2,03m ciut za krótki, do tego cenowo to pewnie zupełnie inna półka, domyślam się że ~800zł, choć tutaj mogę się mylić. Z pewnością Fenwicki z tej serii to fajne patyki, sam chętni bym nimi pomachał :)

Z serii River Runner jest też kijek o długości 2,18m i byłem już w sumie na niego zdecydowany, ponieważ też zależało mi na tym, aby kijek nadawał się do połowu z brzegu. Okazało się jednak, że w tej chwili nie ma go dystrybutor na Polskę, także mam dylemat, bo 2,03m to raczej już tylko łódka :(

Jeśli chodzi o cenę, to wersja 2,03m o ile dobrze pamiętam 716pln, także wiele się nie pomyliłeś Krs.

PS: Krs chyba Fenwick czytał Twoje posty odnośnie dolnika w serii HMX :D

Dziwne, żaden z Was nie sprawdził kija a już mowa o przeróbce :) Żadnej logiki w tym nie widzę. Tym bardziej że każda przeróbka może tylko zmienić pracę na gorszą a nie lepszą.

Też z ciekawości poznałbym opinię o tej wędce. Z tego co widzę to kolega @damien79 opisał co nieco powyżej (ERR68L-F-2). ? Kijek ma ok. 90g, jest na pełnym blanku z tytanowymi przelotkami.

Gdyby coś podobnego było z casta...

Ale widzę, że fajne nowości są na 2013. http://www.fenwick.com.pl/nowosci_2013.html Szkoda że nie wspomniane kiedy będzie można w sklepie oglądnąć.

Nie zauważyłem posta kolegi damien79 -proszę o więcej informacji :) -czy myślisz, że na upartego można połowić tym kijkiem z brzegu, czy raczej przy tej długości już się nie da?

A co do nowości, to serii Aetos raczej nie przepuszczę i sprawię sobie kijek na sandacza -biorę pod uwagę A721MXFS, A741MHXFS lub A761MLXFS, czuję tylko, że bez pomacania tych kijków będzie ciężko się zdecydować :( No i ciekawe właśnie, kiedy będą dostępne?

PS: ale z tym ciężarem wyrzutowym, to chyba coś pomieszali na stronie Fenwicka, w tej serii Aetos :confused:

Edytowane przez zibbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii River Runner jest też kijek o długości 2,18m i byłem już w sumie na niego zdecydowany, ponieważ też zależało mi na tym, aby kijek nadawał się do połowu z brzegu.

2,18m przy krótkim dolniku to jak dla mnie całkiem rozsądna długość do połowu okoni z brzegu. Szkoda że nie było tego kija w ofercie jak kupowałem HMXa, bo pewnie bym się skusił na tego RR.

PS: Krs chyba Fenwick czytał Twoje posty odnośnie dolnika w serii HMX :D

No i to jest odpowiedni dolnik do lekkiego kija ;) żałuję że wcześniej nie widziałem tego filmiku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Natomiast 2 tygodnie temu zakupiłem model ERR68L-F-2 0,8 - 9g, 2.03 m z przeznaczeniem głównie na okonia).

@damien79 mógłbyś napisać coś więcej na temat tego kija, jakimi przynętami łowisz (gramatura)? Ciekawi mnie model do 5g, ale nie wiem czy nie będzie zbyt delikatny do gumek na główkach max. 8g, stąd moje pytanie o model o oczko wyżej do 9g. HMXa do 10g można dość znacznie przeciążyć, nie wiem jak z serią River Runner czy jest podobnie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknij na Kongera Paladyn Coliber Jig. Miałem na Mistrzostwach Polski okazje porzucać tą wędeczką. Myślę, że te 8g powinien jeszcze obsłużyć. Leciuteńka jak piórko, przynętę czuć jakby skakała po dłoni. Akurat tak się złożyło, że w ostatni dzień pływałem z jednym z najlepszych zawodników w kraju i chyba jednym z najbardziej otwartych na dzielenie się wiedzą. Masakrował nią okonie w hurtowych ilościach. Mówił, że przerzucił dziesiątki wędek, jednoczęściówek, amerykańców, kijów na zamówienie ale ta wędka do łowienia na główki nie ma sobie równych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego kija do większości "okoniowych" przynęt. Dzięki temu jest w miarę uniwersalna tzn. jak łapię na paprocha a okoń gryzie obrotówki nr 3 to nie muszę zmieniać kija tylko zmieniam przynętę i wędka bez problemu ją obsługuje. I na odwrót. Zazwyczaj łapię na paprochy na główce nie przekraczającej 3 g za względu na uwarunkowania łowiska. Jakby trzeba było użyć tych 6 - 8 g to pewnie spokojnie by obsłużyła. Łapałem wcześniej na Mikado Lexus do 13 g, mam też kongera Tango 1-8. Wierzcie, że żadna z nich nie daje tyle frajdy z czucia samego brania i holu co ten niepozorny Fenwick. Używam jej wyłącznie z plecionką bo uważam, że do tego typu linki ta wędka jest stworzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknij na Kongera Paladyn Coliber Jig. Miałem na Mistrzostwach Polski okazje porzucać tą wędeczką. Myślę, że te 8g powinien jeszcze obsłużyć.

Fajna wędeczka, coś takiego właśnie by mi pasowało, cena trochę spora jak na Kongera, porównywalna z Fenwickiem RR.

Używam tego kija do większości "okoniowych" przynęt. Dzięki temu jest w miarę uniwersalna tzn. jak łapię na paprocha a okoń gryzie obrotówki nr 3 to nie muszę zmieniać kija tylko zmieniam przynętę i wędka bez problemu ją obsługuje.

Dzięki za odpowiedź, skoro piszesz że kijek pociągnie nawet obrotówkę 3kę to pewnie bardziej pasował by mi ten model do 5g, szukam finezyjnego, mało uniwersalnego kija wyłącznie do gumek na główkach 3-7,5g. Może ktoś z szanownych forumowiczów posiada RR do 5g ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pływałem z jednym z najlepszych zawodników w kraju Mówił, że przerzucił dziesiątki wędek, jednoczęściówek, amerykańców, kijów na zamówienie ale ta wędka do łowienia na główki nie ma sobie równych:)

Przecież jest wyraźnie napisane, wystarczy tylko przeczytać z uwagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze Siksa na MP to mało kto może pojechać , a jeszcze pojechać i zaprezentować godnie Podkarpackie to jest wyczyn . Bardzo jestem ciekaw co tam połapałeś bo nic się nie chwalisz co do swoich wyników ( które miejsce na 40 chłopa ) a łapałeś tak jak piszesz z jednym z najlepszych gości w kraju , to tym bardziej pasowało by coś zaprezentować !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam paladyna colibr'a,i nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na niego ,mimo to ze jak na masówkę jest bardzo drogi.Nie spotkałem jeszcze kija który daje taka kontrole oraz przekaz sygnału na lekkich jigach(0,5g-4g). Lekki bardzo dobrze trzyma rybę,uzbrojony w tytany.Jest to jedyna do tej pory masowa wklejanka która może zawstydzać większość handmode'ów o okoniowym przeznaczeniu.Kilku zawodników pierwszo-ligowych sobie chwali ten model ,paru ma w planie go zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknij na Kongera Paladyn Coliber Jig. Miałem na Mistrzostwach Polski okazje porzucać tą wędeczką. Myślę, że te 8g powinien jeszcze obsłużyć. Leciuteńka jak piórko, przynętę czuć jakby skakała po dłoni. Akurat tak się złożyło, że w ostatni dzień pływałem z jednym z najlepszych zawodników w kraju i chyba jednym z najbardziej otwartych na dzielenie się wiedzą. Masakrował nią okonie w hurtowych ilościach. Mówił, że przerzucił dziesiątki wędek, jednoczęściówek, amerykańców, kijów na zamówienie ale ta wędka do łowienia na główki nie ma sobie równych:)

Czy ten ktoś to był Pan R.L ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze Siksa na MP to mało kto może pojechać , a jeszcze pojechać i zaprezentować godnie Podkarpackie to jest wyczyn . Bardzo jestem ciekaw co tam połapałeś bo nic się nie chwalisz co do swoich wyników ( które miejsce na 40 chłopa ) a łapałeś tak jak piszesz z jednym z najlepszych gości w kraju , to tym bardziej pasowało by coś zaprezentować !

Pojechać to może każdy kto się zakwalifikuje, innych ograniczeń nie ma:) Chłopa to było coś ok 120tu. Nie jechałem tam po wynik, ale z ciekawości i po naukę, a jest czego się uczyć. Różnica między rekreacyjnym wędkowaniem, a takimi zawodami jest kolosalna. Tym bardziej jak się to ogląda po raz pierwszy.

Nie, nie był to Rajmund Litwiński:)

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie Fenwicka na 2013r pokazały się dwie wędki, z mojego punktu widzenia b. interesujące :)

Są to dwuczęściowe castingi z serii Elite Tech - Smallmouth i Walleye Jigging.

Pierwszy z nich Smallmouth ESMC6102M-F , 2,08g, 3-18g, 8-14lb

drugi Walleye Jigging EWC662M-MF , 1.98m, 3-18g, 8-14lb

Brakowało mi dwuczęściowych castingów tej marki, wreszcie pojawiło się coś dla mnie :) Nie znam się za bardzo na ofercie Fenwicka, może ktoś z Was wyjaśni mi jakie są różnice między serią Smallmouth i Walley Jigging, poza wykonaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie Fenwicka na 2013r pokazały się dwie wędki, z mojego punktu widzenia b. interesujące :)

Są to dwuczęściowe castingi z serii Elite Tech - Smallmouth i Walleye Jigging.

Pierwszy z nich Smallmouth ESMC6102M-F , 2,08g, 3-18g, 8-14lb

drugi Walleye Jigging EWC662M-MF , 1.98m, 3-18g, 8-14lb

Brakowało mi dwuczęściowych castingów tej marki, wreszcie pojawiło się coś dla mnie :) Nie znam się za bardzo na ofercie Fenwicka, może ktoś z Was wyjaśni mi jakie są różnice między serią Smallmouth i Walley Jigging, poza wykonaniem ?

Czyżbym tylko ja tutaj poznał kilka fenwicków z serii ELITE Tech? No cóż - żałujcie! ;):)

A tak na poważnie to mam casting Smallmouth lecz inny model - XF. Tego którego wspomniałeś chyba nie macałem, albo już nie pamiętam że "ten to ten". W każdym razie było to jakiś czas temu więc tylko jednoczęściówki. Fajnie że zrobili dwuskłady (nawet nie wiedziałem), ale to raczej nie dla mnie - z króciaków wole monoblanki.

W każdym razie macając wiele Fenwicków w sklepie przed wyborem, Walleye zapamiętałem dokładnie :) z tym że same spinningi :( Jednak w wersji spinning był to model, który mi się najbardziej spodobał. Oglądałem 2 modele (Medium Lajcik i XF). Blank zupełnie inny niż Smallmouth. Gdyby ten XF Walleye był w castingu wybrałbym jego bez dwóch zdań a nie Smallmouth, choć z drugiej strony byłby cięższy.

Teraz z tego co widzę jest AETOS na 2013 i gdyby nie budżet i ŻONA... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z serii River Runner jest też kijek o długości 2,18m i byłem już w sumie na niego zdecydowany, ponieważ też zależało mi na tym, aby kijek nadawał się do połowu z brzegu. Okazało się jednak, że w tej chwili nie ma go dystrybutor na Polskę, także mam dylemat, bo 2,03m to raczej już tylko łódka :(

Jeśli chodzi o cenę, to wersja 2,03m o ile dobrze pamiętam 716pln, także wiele się nie pomyliłeś Krs.

Nie wiecie czy w tej wersji 218cm jest dostepny, szukam i szukam i nie mogę znaleźć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba7 ja też szukałem tej dłuższej wersji RR, ale z tego co udało mi się dowiedzieć w tej chwili jest niedostępny w Polsce. Ponoć dlatego, że były jakieś problemy z tym kijkiem w tej dłuższej wersji -ile w tym prawdy, to nie wiem. Dlatego dziś właśnie odebrałem Coliberka, o którym pisał Siksa :)))

Edytowane przez zibbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.