Skocz do zawartości

Nawigacja - jaka?


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie nie to forum ale na żadnym innym się nie udzielam więc pytam tu. Mam dość map i cb tża:) mi nawigację tylko się kompletnie na tym nie znam. Znalazłem takie coś Nawigacja GPS 7" Dual Core 4GB STYL 2012 (2185883500) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Doradźcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz tylko w kraju to zdecydowanie polecam oprogramowanie Automapa. Urządzenie możesz kupić takie na jakie pozawala budżet. Nie musi to być model z dużym wyświetlaczem i innymi zbędnymi gadżetami. Istotniejszy jest porządny program który będzie precyzyjny, łatwy w obsłudze oraz będzie miał prawie 100% pokrycie dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mógłbym coś doradzić, to na twoim miejscu brałbym nawigację NOKIA 500 jest to coś takiego: Nawigacja NOKIA 500 + Automapa OKAZJA!!!!! (2197770565) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Sam kupiłem to urządzenie jakieś 3-4 lata temu i działa bez zarzutu. Używałem jej jeżdżąc po kraju jak i za granicą. Szybko łapie sygnał, co ważne, nie gubi go!!! Mapy której używam to AUTOMAPA Europe. Jak dla mnie numer jeden wśród map, posiadam ją od początku, jedynie co jakiś czas ją aktualizuję.

Raczej odradzałbym tą nawigację co umieściłeś. Nie wiadomo w ogóle co to za firma, być może jakaś chińska podróba, na dodatek, przynajmniej dla mnie za duży wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odradzałbym tą nawigację co umieściłeś. Nie wiadomo w ogóle co to za firma, być może jakaś chińska podróba, na dodatek, przynajmniej dla mnie za duży wyświetlacz.

Racja, to NO NAME. Ja mam Go Clever i jak na moje potrzeby jest ok ( mam od niecałego roku i używałem 1 raz hehe). Postęp w dziedzinie elektroniki jest bardzo szybki i musiałbyś kupi coś za 2tys, żeby zrównać się z czołówką.

Garmin Nuvi też nie najlepszy wybór nie da się wgrać innych map niż dedykowana, bo nie jest odblokowany i mapki, wiadomo - co trzeba :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem różnych nawigacji Mio, MapaMap, TomTom i kilka innych i zawsze wracałem do AutoMapy. Jeżeli chodzi o jazdę w kraju to ta mapa u mnie zdecydowanie prowadzi. Dużym plusem AM są punkty POI wśród których są nawet łowiska PZW :) Mapa jest również szczegółowa, przykładowo każdą rzeczka czy jeziorko są widoczne na tej mapie. Minusem dla mnie jest interfejs, konkurencyjne nawigację są znacznie prostsze i szybsze w obsłudze, szkoda że AM nie ma interfejsu TomToma :rolleyes: Zdarzają się też "drobne" pomyłki w nawigacji, jadąc kiedyś z Sanoka w kierunku Rzeszowa AM nakazała mi zjechać z drogi głównej wprost w szczere pole :D To jednostkowe przypadki w nowszych wersjach takie kwiatki się nie zdarzają. Polecam oryginalną wersję z aktywną subskrypcją Miplo, mamy wtedy dostęp do nowych punktów POI w tym radarów itp.

Mapę Polski z aktualnymi punktami POI można przeglądnąć tutaj:

http://www.miplo.pl/?c=0#showmap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat używam urządzeń firmy becker - naprawdę polecam. Szybko łapią sygnał, nie wieszają się, maja duży i wyraźny wyświetlacz, niektóre modele łącza się z bluetooth'em z telefonem tworząc od razu zestaw głośnomówiący, do tego - co denerwowało mnie w innych nawigacjach - kabel zasilający wpina się z prawej strony nawigacji tak wiec nie utrudnia dostępu do deski rozdzielczej i sterowania radiem klima itd.

Becker - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

A samo oprogramowanie - na Polskę - tylko AutoMapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
KoledzyCBjuż jest,kupiłem dla żony gdy w tym roku już złapała 16 pkt.Myślę też o dobrej nawigacji.Panowie które są dobre,podajcie swoje opinie.

Oj kolego, to znaczy że nie zależy ci na życiu twojej żony;). Jesli łapie punkty to znaczy że nie przestrzega przepisów i prawdopodobnie przekracza dozwolone prędkości:p, a tym samym zwiększa prawdopodobieństwo wypadku. Jeśli ktoś powie że inaczej nie da się jeździć to się z tym nie zgodzę. Osobiście ze względu na charakter pracy od ponad 10 lat przejeżdzam rocznie około 40-50tyś kilometrów i przez ten czas tylko 3 razy dostałem mandat i to od straży miejskiej gdzie najczęściej stawiają swoje skrzynki gdzie jest ograniczenie np.40 km/h.:cool:

Naprawdę da się jeździć bez CB.:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli łapie punkty to znaczy że nie przestrzega przepisów i prawdopodobnie przekracza dozwolone prędkości:p, a tym samym zwiększa prawdopodobieństwo wypadku.

Nawigacja bedzie jej o tym przypominac poprzez komunikaty głosowe :D Do tego podmienić Krzysztofa Hołowczyca na "Czesia z Włatców móch " i bedzie zabawnie.

2 lata temu kupiłem tanią Mante z marketu. Wgrana była fabrycznie mapa "MapaMap". Może nie jest tak dobra jak AutoMapa ale w centrum Krakowa nie poginąłem. Mimo, że nie aktualizowana tyle czasu, to doprowadziła mnie pod same drzwi. Nie jestem do końca zadowolony, bo w nocy jeszcze jako tako, ale w dzień na wyświetlaczu kompletnie nic nie widać. Teraz leży w szufladzie, bo zastąpił ją smartfon z Automapą. Do tego uchwyt na szybę, ładowarkę samochodową i masz to samo.

Można kupic droższy sprzęt ale pamiętaj ze cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Dużo osób poleca TomTom'a. Nie wiem, nie miałem. Wydaje mi się, że tam płacisz za mapę. Najlepiej jakbyś sobie pomacał i wtedy dokonał wyboru. Moim zdaniem liczy sie tylko duży i czytelny wyświetlacz. Jeśli jeździsz po Polsce to do tego karta pamięci 1-2 GB wystarczy. Oryginalne mapy to spory wydatek, ale wiadomo jak to jest, każdy orze jak może. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam GOCLEVER NAVIO 405 odblokowaną czyli można zainstalować na karcie pamięci mapy różnych wydawców map,kupiłem ją za jakieś 150 pln na alledrogo,Objechałem na niej Francję i trochę po kraju-zero problemów.Jeżeli chcesz kupić navi to polecam ale najważniejszy w samym urządzeniu jest w miare szybki procesor,ilość obsługiwanej pamięci na karcie zewnętrznej,ilość pamięci wewnętrznej i oczywiście dobra mapa z możliwością aktualizacji oraz system operacyjny np.Windows 6.CE (starsze systemy moga nie obsługiwać najnowszych map)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie o tym:GOCLEVER 5066,W standardzie jest odblokowana,kupię kartę micro SD i wgram AM.Wgram też POI z fotoradarami i miejscami kontroli drogowych i będzie po kłopocie.Dziękuję Ci stiff43 za rzeczową poradę ,bez bez prawienia morałow.

A co do aluzji co do bezpiecznej jazdy żony.Polacy to są bardziej papiescy niż sam papież.Moja pani jeżdzi lepiej i bezpieczniej od niejednego z nas więc proszę bez morałów.

Prosiłem o poradę odnośnie nawigacji,nie stylu jazdy mojej małżonki.:confused:

Edytowane przez Józef
wahania ciśnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem CB to najlepsza automapa, antyradar, źródło informacji o korkach, robotach i wiele wiele inych . Nie wiesz jak dojechać? pytasz - wiesz, nie wiesz gdzie stoją? sam się dowiesz bo krzyczą jeden za drugim, zakorkowane? też krzyczą:D Żaden POI nie da tego co informacja aktualna w CB. Janosiki i reszta, fajny bajer. Ale za CB dalej 100 lat za murzynami, a można przy tym poprawić sobie humor w trasie :) Poza tym, wszelkie nawigacje ogłupiają. Jedziesz, tak jak Ci każe nawigacja, a później jest problem trafić bez niej w to samo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzieliłem posty dot. nawigacji samochodowej do właściwego wątku.

Ostatnio wymieniłem wysłużonego Mio Moov 500 na Mio Spirit 480, wcześnie używałem Manty, Larki i inne tego typu produkty, warto zainwestować parę złotych więcej w lepsze urządzenie. Mio nie jest idealne ale przewyższa je jakością, wyświetlacz, jakość dźwięku zdecydowanie na plus. Jako mapy używam Automapy i sporadycznie Google Maps. Przez jakiś czas jeździłem na automapie w smartfone (android), wszystko fajnie, jest bezproblemowa aktualizacja, jednak zrezygnowałem na rzecz dedykowanej nawigacji, zakładasz na szybę wyberasz trasę i jedziesz, nie przejmujesz się że ktoś zadzwoni w czasie jazdy, smartfona nie polecam, ale dedykowaną nawigację z systemem android już tak, jest kilka modeli na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jak ma być po polsce to kup coś z AutoMapą:

Nawigacja samochodowa - wydawca mapy: AutoMapa Sklep OleOle niskie ceny i opinie klientów o nawigacjach samochodowych

kwestia urządzenia to sprawa drugorzędna. Możesz też kupić samą licencję na automapę i dobrać do niej urządzenie, ja używam AM na MIO i nie narzekam, mam teraz Spirit 480 wcześniej Mio Moov 500 i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przedstawia się sprawa aktualizacji AM ? Chyba nie ma jakiś ograniczeń czasowych?Do tej pory korzystałem z Garmin Mobile XT ,którą miałem na Noki.Nawet nie było tak źle ale czasami, szukanie sygnału trwało zbyt długo.Okres wakacyjny za pasem a więc pora na coś mnie stresującego:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie licencji masz 1 rok aktualucacji gratis, po roku dokupujesz aktualizacje za ok 80-90/ rok. Ograniczeń czasowych nie ma, możesz używać AM bezterminowo, jak nie zapłacisz to tracisz tylko pobieranie aktualnych wersji, inaczej jest z Androidem, ale ja piszę o standardowej wersji AM.

[Tapatak]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja wtrące swoje zdanie.Mam navi i w osobówce jak i w dostawczaku.Moim zdaniem tak jak kolega napisał marka to już własna wola ja mam goclevera,i nienarzekam.Szybko przelicza trase,niezwiesza sie,wyswietlacz 5 cali(niema problemu gdy słonce na niego świeci,widac wyrażnie),więc to jest podstawa(cena troche ponad 200 zł,ale spełnia swoją funkcje).Nawigacje odblokowane więc auto-mape mam na karcie pamieci,jeżdze również po europie,i równiez niema problemu z nią,pobrana z jakiejś strony za darmo(instalacja niejest trudna),wiem może to niejest legalne,ale jeżeli jest możliwośc to co.Wybór bedzie Twój czy chcesz mieć wersje legalną(płacic za nią,czy nielegalną,i za darmo).Może za chwile odezwia się głosy że będa problemy podczas kontroli przez policje,niemam problemów,ani w Polsce,ani w Europie,ani ich to nieobchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.