Skocz do zawartości

Tuszymka


Bastuś z Bratko

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich sezonach wcale nie zaszalałem na tej rzece z powodu nieobecności. Ale mam przeczucie ,że moje posty w jakimś tam stopniu miały wpływ na mobilizacje niektórych użytkowników tego forum . :) Efekty było widać w temacie w dalszych postach ;).

Wracając do opisu wklejam szkic z mapą: rzeka zaznaczona ,drogi zaznaczone ,krzyżyki czarne sugerowane miejsca postoju, o ile auto jest naszym pojazdem. Bo np. motocyklem lub rowerem w wiele miejsc się wbijesz. Po prostu tym bardziej w dolnym odcinku zamierzasz wędkować to tym lepiej będzie auto zostawiać w okolicach głównej drogi prowadzącej na Ropczyce. Jeśli jesteś nastawiony na dotarcie w sposób hardcorowy -rower , motocykl polecam południowy brzeg. Fajne miejsca są widoczne właśnie w tym miejscu na błoniach .(Duże zielone pole przy rzece na zdjęciu z początku zaznaczenia od lewej strony. )

A jeśli cie interesują miejsca w górnej Tuszymce kieruj pytania do: Bastuś z Bratko :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotke,powiem tak ze znam te miejsca bo własnie tam bywam-moja górna granica to kosciół w Ociece,dolna ujscie do wisłoki.Transport to tylko samochod więc wszędzie nie dojadę:(.Pytam o takie rzeczy dlatego ze tylko sporadycznie trafiały się wieksze pstrągi nie okresle jak duze bo ich nie mierzyłem,a tak pozatym to mnóstwo maluchów co dobrze swiadczy o kondycji rzeki.I tak sie zastanawiałem co robię zle pomimo tych indiańskich podchodów,i konkretnego dobierania przynęt.Ale fajnie wiedziec o wynikach kogos kto spininguje w tym samym odcinku:).Mam znajomych muszkarzy z naszego koła którzy bywaja tam sporadycznie ale maja podobne wyniki co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Tak jak ja pisałem odwiedziliśmy rzeczkę ale bez zadowalających efektów,jeden kleniu spadł ok 20 cm.Rzeczka wygląda jeszcze na zaspaną po zimowym śnie :D.Jutro inne miejsce może Wielopola.

Podtrzymuję. Byłem dzisiaj ,przeorałem około półtorakilometrowy odcinek rzeki z efektem też jednej rybki niestety spadniętej . Przypuszczam ,że był to pstrąg ok 30 cm ,ale nie jestem pewien. Trzeba jej dać czas jeszcze np. do marca :). Wyprawa i tak była miła, przypadkiem spłoszyłem łasicę i też przypadkiem boberka przegoniłem do tego domku :D:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Tuszymce było jak zwykle czyli bezrybnie. Spiął mi się jeden pstrążek ok 25cm i nic poza tym. Przedtem byliśmy na Wielopolce koło Ropczyc ale tam wszystko skute lodem.

Oj to szkoda bo planowałem uderzyć na wielopole ale trochę wyżej,Łączki Kucharskie.Wiec zostaje mi tylko Tuszymka i Czarna tyle tylko że na Tuszymce kropki jeszcze śpią:). W jakim stopniu jest zalodzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś jechałem prze,z most skuterem w woli Ocieckije zobaczyłem samochód. Wiec zeszłe,zobaczyć czy coś się

dzieje w wodzie czy są brania no i zapytałem .Gościu mówił że nic nie bierze, postałem pogadałem i pojechałem .

Hmm?Ale czego nawęd, klenik nie skusił się na, obrotówkę czerwono chyba firmy jaxon

Edytowane przez emil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj i dzisiaj -podobny wynik . Jednak wydaje mi się ,że wczoraj bardziej rybki interesowały się przynętą. Nic większego oprócz jednego wyjścia okazalszego potoka . Niestety nabrał wątpliwości po nieudanym ataku i chyba nawet mnie spostrzegł:D ....Jutro chyba też nie odpuszczę. Ma być znowu słonecznie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się Dzach dlaczego ciągle biorą pstrążki w przedziale 20-25 cm i nic pyzatym.Nie trafiają się mniejsze,a wymiarowe sporadycznie.Może na tym odcinku gdzie ciągle łowie nie stacjonują inne:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.