Skocz do zawartości

Tuszymka


Bastuś z Bratko

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba będę musiał się wybrać w Twoje rejony, bo coś czuję że u mnie ciężko będzie o coś większego. Rzeczka jest urokliwa ale brakuje grubej wody w dodatku technicznie jest dla mnie zbyt trudna. Widziałem wczoraj sporo ciekawych miejscówek, ale nie miałem zupełnie pojęcia jak podać przynętę i jak ją poprowadzić poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam niestety miejscowych którzy mieszkając nad Tuszymką, regularnie kłusują na robaki. Po ich zdjęciach widać , że jednak ciągle jakieś rybki można tam spotkać.

Nawet się nie łudziłem, że miejscowi nie łowią tam na robaka. Takie zachowania w Polsce są tak powszechne, że należy z góry założyć że występują.

Byłem tam kilka dni temu, znowu w okolicach Ocieki. Przez kilka godzin spinningowania udało mi się wyjąc tylko jedną rybę(kleń ok. 25cm), ale brań było znacznie więcej. Nie wiem dlaczego, ale strasznie dużo ryb straciłem zaraz po zacięciu. Szczególnie bolesna była strata klenia w okolicach 35cm, wziął na niezawodną Alaskę Dorado. Następnym razem będzie mój...

Tuszymka zaczyna mi się coraz bardziej podobać, czuję że spędzę tam w najbliższym czasie sporo czasu, tylko muszę kupić coś na komary...

To pierwsze wiem gdzie jest nie daleko mnie w tamtym roku z ojcem połapałem kilka ładnych pstrągów i kleni

"Ładne" to znaczy jakie? W tak małej rzece o pobicie mojego kleniowego rekordu(48cm) pewnie nie mam co liczyć, ale 40-taki chyba występują?

W jakich porach roku łowiliście pstrągi? Latem też coś brało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś z kolegą się przejechać motorem

i postanowiłem zobaczyć miejsce czy łowi kto

tam gdzie kolega dodał to środkowe zdjęcie tylko ze ja pyłem po drugiej stronie

było tam 2 spinningowców na tej miejscówce ale tam dalej

za zakrętem jest coś fajnego nawęd sam nie wiedziałem o tym miejscu tylko usłyszałem szum wody i chciałem zobaczyć to a sami zobaczycie na fotkach

w moim miejscu bardzo często chodzą i kontrolują

a i ta tama bardzo spiętrzyła wodę fajne klenie wyskakiwały po komary

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez emil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowie na tej rzece jakieś 3 lata najczęściej łowie na odcinku od Zdżar po młyn w Ociece i mogę zapewnić że występują na niej piękne klonki które można złowić na wobki lub obrotówki mój największy okaz miał 49cm na wobka:)dużo też złowiłem na chleb ,który płyną a one go łapały,piękne widowisko.Występuje tam również mnóstwo małych okoni które biorą bez problemu na małe gumki,najczęściej o kolorze czerwonym. Jeśli chodzi o pstrąga to zdarzyło mi się ino jednego złowić,chodź było zarybniane pstrągiem i lipieniem prawdopodobnie jakieś cztery lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Emil!

Fajnie że udzielasz się na forum,ale czasami trudno zrozumieć Twoje posty.Proszę żeby Twoje teksty miały jakiś skład i ład, no i mniej błędów ortograficznych.

ADMIN nie śpij!:)

Fakt.Polska gramatyka i ortografia nie należą do najłatwiejszych ale przynajmniej podstawy są do ogarnięcia.Naprawdę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja mogę, każdy pisze tak jak potrafi :D Kolego Emil zanim naciśniesz przycisk "Zatwierdz odpowiedź" przeczytaj pisany przez siebie tekst kilka razy :)

a ja wiem co możesz... każdy pisze jak pisze, ale na forum chyba są moderatorzy i głównie do nich powinno należeć poprawianie wypowiedzi userów i kontrolowanie treści pisanej przez użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem z kumplem przejechać się rowerem na kładkę w miejscowosci Tuszymy

Był jeden wędkarz postali my chwile z nim i zaciął rybę był to kleń tak na 45 cm

nie wyciągnął a potem pstrąga 18cm jest fotka

i jest parę zdjęć

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ostatnim czasie sporo czasu spędziłem nad tą rzeczką próbując przechytrzyć pstrąga. Niestety nie udała mi się jeszcze ta sztuka. Złowiłem za to sporo kleni, takich do 25cm, okoni max. 20cm, 2 jazie(większy miał ok. 32/33cm- mój nowy rekord), kiełbia(na spinning!!), miałem też niewielkiego szczupaczka, ale zwiał w zaczepy i go nie wyjąłem.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poznając nowe łowiska trafiłem ostatnio na nizinny odcinek Tuszymki(powyżej Kamionki). Ostatnie kilkaset metrów przed ujściem ma dość kanałowy charakter, ale jednak mimo wszystko rzeka jest całkiem urokliwa, pełno zwalonych i podtopionych drzew, piaszczystych burt. Niestety czasami "rowerkowcy" i kajakarze lubią się tam zapuszczać, na szczęście zbyt daleko nie mogą popłynąć bo toruje im drogę zwalisko. Z ryb drapieżnych dominuje drobny szczupak i okoń 20-dziestak. Planuję jeszcze zbadać teren pod kątem klenia. Miejscowy wędkarz chwalił się nawet 85cm szczupakiem i okoniem 30-dziestakiem złowionym w tej rzeczce.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dwie rybki z Tuszymki, okoń ok. 25cm na karlinkę Stefana Przychoćki z odcinka nizinnego oraz pstrąg w okolicach 40cm na sieka(zdjęcie beznadziejne, bo aparat wpadł mi do wody, przestał działać i musiałem pstrykać komórką, która jak widać nie należy do najnowszych osiągnięć techniki).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.