Skocz do zawartości

Stawy w Weryni


nug

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam . Chciałbym poruszyć temat stawu nr.1 "No Kill" . A mianowicie rozchodzi się o to , że jeszcze w zeszłym sezonie na łowisku tym był zakaz wywożenia zestawów różnego rodzaju środkami pływającymi(ponton, łódka, łódka zanętowa...). W regulaminie PZW na ten rok niema o tym żadnych wzmianek. Czy doszło do tego , że teraz można tam będzie pływać różnymi środkami pływającymi ??? Jeśli tak to przecież z tego pięknego łowiska nie będzie nic dobrego ! Myślę , że należało by z tym coś zrobić , chyba , że gdzieś ta informacja jest lecz ja jej nie doczytałem więc jeśli jest taka sytuacja to proszę o umieszczenie takiej informacji gdyż nie daje mi to spokoju widząc jak w dniu dzisiejszym 2 łódki pływały po zbiorniku i wywoziły zestawy ... :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam co tam zapisano odnośnie "wywożenia" na tym łowisku, ale trzeba mieć zdrowo na***ne w głowie (może to taka nowa moda ?), aby wywozić łódkami przynęty/zanęty w łowisku, gdzie można dorzucić zestawem/dostrzelić zanętą w każdy jego fragment...

Panowie "łódkowcy" - takie zabawy, to dla dzieci do lat 6-ciu - jeszcze piszcząca, gumowa kaczusia, plastikowa żaglówka, żołnierzyki i heja do wanny !! - tylko nie puszczać bąbelków podczas kąpieli, bo jeszcze gaz wybuchnie... :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę nie wiem o co wam chodzi z tymi łódkami zanętowymi , bo nie widzę żadnego niszczącego wpływu takiej łódeczki na zbiornik wodny no chyba że żal wam tyłek ściska że nie posiadacie takiej zabawki i krytykujecie bez żadnych argumentów .

Damian Ł te wybuchowe przeżycia chyba znasz z własnego doświadczenia że tak skrupulatnie opisujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieć łódkę teraz to nie jest wielki problem więc nikomu żal dupy nie ściska tylko już się tak ludzie przyzwyczaili do wygody i mając łódeczkę od razu mamy sondę i sondujemy dno a co za tym widzimy gdzie i na jakiej wysokości ryba się znajduje(mniej więcej) i co to za przyjemność z łowienia ?? sypiąc rybom "pasze" po głowach a następnie holować po chwili rybkę i pokazywać jaką mamy skuteczność. Jakoś na Lipiu nikt tego zakazu nie zniósł ! i taki zakaz powinien obowiązywać na wodach PZW a przynajmniej na tych , na których występuje piękna ryba , której na Werynii nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie mogę, @lukas5242, czytanie ze zrozumieniem się kłania albo umiejętność czytania. Od poprzedniego sezonu można było używać modeli sterowanych ale tylko  na zbiornikach do 10 hektarów, nie dotyczy to zbiornika lipie tylko i wyłącznie. Wiec nie wiem po co te pretensje. Może i to absurdalny pomysł żeby na takiej wannie jak werynia łódki były dozwolone ale nic nie poradzisz. Odnośnie Lipia to temat jest troszkę innej kategorii, tam ryba się trzyma środka, sporów było by co nie miara.... 

Edytowane przez kriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem informacji na ten temat i nie znalazłem nic konkretnego aby było napisane , że można lub zabrania się. Dlatego poruszyłem ten temat gdyż mnie bardzo ciekawił. Będąc na zbiorniku w zeszłym roku dosyć często nigdy się nie spotkałem z czymś takim a w tym roku już to miało miejsce i dlatego mnie to tak zaciekawiło.Co do czytania ze zrozumieniem to nie mam problemów .Chciałem tylko podziękować za szybkie rozwiązanie tego wątku i dziękuje za informacje dotycząca tej możliwości użytkowania łódek na zbiornikach do 10 hektarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to

Dnia 7.03.2017 o 22:03, Bart23 napisał:

tak naprawdę nie wiem o co wam chodzi z tymi łódkami zanętowymi , bo nie widzę żadnego niszczącego wpływu takiej łódeczki na zbiornik wodny no chyba że żal wam tyłek ściska że nie posiadacie takiej zabawki i krytykujecie bez żadnych argumentów .ty

Łódeczki może zbiornika nie niszczą (czy ktoś to w ogóle sugerował ?), ale mogą płoszyć ryby kolegom, ponadto nie wiem jak ty, ale ja nad wodę jeżdżę po to, aby wypocząć, a nie oglądać taki cyrk na wodzie,a jak ktoś ma jeszcze "fantazję", to także słuchać pierdzenia silniczka :rolleyes: - także mnie osobiście takie coś przeszkadza.

A co do żalu, to nie zazdroszczę żadnym dzieciom zabawek - i gdyby kusiło mnie kiedyś, aby wydać pieniądze na takie głupoty, to wolałbym wpłacić tę sumę np. na rzecz schroniska.

Dziękuję - i to tyle w tym temacie z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Teraz w niedzielę byłem no i niestety naciąłem się na zawody karpiowe:/ No to wylądowałem na dwójce, skończyło się na jednym karpiku, jednym zerwanym zestawie i jednym braniu w 4h. Bez szału, ale jakiś kontakt z rybą był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na długim weekendzie była taka presja, iż sądziłem przez chwilę, że to zawody wędkarskie - paru panów "przerzuciło" się wzajemnie zestawami - kulki z zestawu pana siedzącego po jednej części stawu, były jakieś 50 cm (może bliżej) od kulek z zestawu pana po drugiej stronie stawu (oczywiście zestawy wyrzucone na środek zbiornika) - do tego kabaretu brakowało jeszcze łódeczek do wywożenia zestawów/zanęt :eek::rolleyes: - skończyło by się zapewne bitwą morską (raczej stawową), połączoną z ostrzałem z procy :D

Pozdrawiam nielicznych, którzy na te wędkarskie zmagania patrzyli z przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas długiego weekendu trochę pochodziłem że spiningiem i jedna rzecz mnie zaszokowała mianowicie bardzo duża ilość martwych ryb.Na stawie nr.1naliczyłem ich ponad 20 szt różnej wielkości przede wszystkim karpie ,niektóre naprawdę spore sztuki.Panowie wędkarze z Podkarpacia czy Wam to nie przeszkadza że zarzucacie swoje zestawy do wody pełnej rybich trupów i unoszącego się w powietrzu smrodu rozkładajacych sie ryb.Czy nie można zainteresować tym problemem działaczy PZW ,aby podjęli jakieś środki chociażby usunięcia rybich trupów z wody i zainteresowania się w czym leźy problem tak licznego śnięcia ryb.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @jedrula zakładam, że wykupiłeś zezwolenie, a na jego ostatniej stronie masz wyp[isane 3 instytucje ( z nr telefonów) z którymi powinieneś się skontaktować w przypadku zaobserwowania śniętych ryb - kilka sztuk jest w granicach normy (niewłaściwe obchodzenie się z rybami, przekarmienie g******ej jakości pelletem itp.) ale około 20 szt. to już coś nie tak...

I jeszcze jedno - koledzy poczytajcie sobie z czego robi się pellet, co się do niego dodaje (np. w celu zakonserwowania), jakie są jego wartości odżywcze itp. - są też fajne filmy dokumentalne w tej tematyce...

W Anglii, np. na zawodach w zb. komercyjnych, pellet sypie się garstkami a nie wiadrami !! - a wyniki oscylują w granicach kilkudziesięciu kg ryb w 4 godziny... - stawy w Weryni są bardzo zasobne w karpie (zwłaszcza staw "No kill") - a ile tego pelletowego syfu się wali do wody, to chyba każdy widział... - apeluję o troszeczkę wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale to prawda z tym pelletem na werynii, że źle wpływa na tamtejsze ryby. Ostatnio jak 4 spomby pelletu poszły to przestały kompletnie brać, a kilka godzin później  już 2 spomby samych kulek to już brania za braniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pytam właśnie bo byłem dwa dni pod rząd wtorek , środa i wróciłem bez ryby co nigdy mi się to wczesniej nie przytrafiło i patrząc na wędkarzy siedzących na stawie też brak brań . Ludzie po kilku godzinach zwijali sprzęt i odchodzili. Mam nadzieję , ze to tylko kwestia pogody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.