Skocz do zawartości

Stawy w Weryni


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet przyjemnie się prezentuje . Może bym się i skusił za jakimś szczupaczkiem na te stawy...

Można próbować, ja od siebie mogę polecić obrotówki srebrne najlepiej z odblaskami i wszystko co jest podobne do karasia (japońca), który jest dominującą rybą na wszystkich stawach.

Na początku kwietnia miałem okazję widzieć trące się szczupaki na tych stawach, trochę go jest ale w większości pistolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie.

tak sie składa ze naleze do koła do ktorego nalezą te stawy i jestem tubylcem nie zgadzam sie z wami na stawach w weryni jest duzo szczupaków nawet kilka ponad metr karpi w większości jest to kroczek ale sa tez ładne sztuk po 5 kg 8 rekord to 14.20kg takze ze nie ma na co nazekać karpie na nocne zasiadki upodobały sobie śmierdzące kulki . sa tez duze amury ale jest niestety zakaz polowu tego gatunku a jest go najwięcej na stawie nr 4 od pałacu okoni jest bardzo duzo czeba tylko wiedziec gdzie go szukać ja złowiłem okonia 32cm lecz bylem świadkiem jak koles wyciaga prawie 50cm .i tutaj potwierdzam do stawów wpuszczino 46 sztuk jesiotra 40 wegorza .podobno na tym malutkim stawie na przeciwko oczyszczalni pływa tolpyga co ma ponad 25 kg

tak widzicie czeba tylko wiedziec gdzie jaka ryba lubi przesiadywać na co łowic lecz i tak zazwyczaj to kwestia szczęścia .

w tym sezonie bardzo duzo ryb zdechło prawdo podobni z braku tlenu i strasznie tam cuchnie . zegnam i zachęcam do przyjazdu nad ta wode bo warto no i jak to sobie wedkarze życza ''połamania kija ''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

tak sie składa ze naleze do koła do ktorego nalezą te stawy i jestem tubylcem nie zgadzam sie z wami na stawach w weryni jest duzo szczupaków nawet kilka ponad metr karpi w większości jest to kroczek ale sa tez ładne sztuk po 5 kg 8 rekord to 14.20kg takze ze nie ma na co nazekać karpie na nocne zasiadki upodobały sobie śmierdzące kulki . sa tez duze amury ale jest niestety zakaz połowu tego gatunku a jest go najwięcej na stawie nr 4 od pałacu

Jest zakaz połowu czy zabierania amura na tym stawie. Jest to niewielka różnica ale jak znacząca. Bo można łowić i wypuszczać, ale na to co nam weźmie już nie mamy wpływu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawy w Weryni - wprowadza się:

1. Limit dobowy karpia i szczupaka - 1 szt.

2. Zakaz zabierania karpia powyżej 60 cm długości.

3. Zakaz połowu amura.

4. Zakaz połowu ze środków pływających, wywożenia i wynoszenia przynęt i zanęt oraz brodzenia.

5. Zakaz jazdy po wałach, biwakowania i palenia ognia otwartego.

6. Na stawach w Weryni wędkujący są zobowiązani do poddania się kontroli przeprowadzonej przez Straż Miejską oraz inne organy kontrolne Urzędu Miasta

i Gminy Kolbuszowa.

7. Dolny wymiar ochronny okonia do 18 cm

Masz rację @mapet77,komuś nieźle wali w dekiel:D.Ciekawy jestem kto im pisze te bzdury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ! Co do weryni go łowilem tam sporo 2008 roku, rok temu w ogole a w tym roku bylem 3x .... ale ztego co nasłuchalem od ludzi to kiepsko z werynia porównujac do poprzedniego roku. Mi nawet karp nie wzioł w tym roku ... ktoś tam mowil ze tego wielkiego 14.20 nie ma go już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, stawy w Weryni, to (w brew pozorom) bardzo rybne łowisko...

Szczupaków jest sporo, ale to prawda, że większość jest "krótka" - niemniej jednak przy tak dużej presji wędkarskiej trzeba było by je chyba wpuszczać "tonami", aby nadążyć z "uzupełnianiem" wyłowionych (chłop żywemu nie przepuści).

Największy staw (ostatni licząc od drogi Kolbuszowa-Sokołów Młp.) obfituje w płocie (w tym całkiem przyzwoite - stawy są bardzo "żyzne, więc rybki szybko rosną), karpie, amury - jest tez trochę linów i karasi srebrzystych.

Okonia jakoś mało (może z powodu dużej ilości szczupaków ?), przyłowem może być jaź bądź wzdręga - z białych ryb nie ma tu chyba tylko leszczy i krąpi.

Węgorze i jesiotry również zostały tam wpuszczone - ale wydaje mi się, że te drugie padły bądź padną, z powodu pogorszenia się jakości wody, będącej skutkiem nadmiernego nęcenia !!:eek:

Staw jest poddany bardzo dużej presji wędkarskiej, ryba jest skłuta, wiec się po prostu "wycwaniła" - proponuję "odchudzić" nieco zestawy i popracować nad precyzją (oszczędnego) nęcenia, a na efekty nie będziecie narzekać.

Dwa kolejne stawy kipią wręcz od karasi srebrzystych - są ich tam niesamowite ilości - innych ryb nie udało mi się w nich złowić, więc nie będę pisał więcej niż wiem ;)

Na koniec prośba - nęćmy z głową, bo nic tak nie psuje łowiska, jak kiszące się na dnie kilka kg kukurydzy, kulek proteinowych, zanęty sypkiej, czy wręcz paszy dla indyków...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weryni bylem raz w tym roku jakies 4godzinki, a polowy to; Karpie 38cm i 42cm, oraz amur 52cm, a ryba dnia jak zwykle sie spiela (sądze, ze byl to ladny karp). Podsumowujac mysle, ze sa tam rybki i gdybym mial blizej napewno poswiecilbym temu lowisku wiecej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś byłem na stawach i na początku miałem problemy ze sprzętem, ale jak już się rozkręciłem wyciągnąłem 2 karpiki, i jeden się zerwał.

Nie byłem długo, bo 1,5h brania były w odstępach mniej więcej co 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam planuje pojechać na te grube karpie jak sie naprawde ociepli .... jest sens jechać na duze karpie od 5 kg w gore ?

Jest sens, pewnie..

Na większe karpie polecam staw pierwszy od pól, tam pływają największe sztuki.

Dziś byłem na nim, ale bez brań niestety, potem się rozpadało i trzeba było się zwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.