Skocz do zawartości

Stawy w Weryni


nug

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

W styczniu i lutym szczupak nie ma tarla . Szczupakowi na tarlo wystarczy caly marzec i kwiecien i moim zdaniem w tym okresie na wodach gdzie wystepuje praktycznie tylko szczupak powinien byc zakaz spinningu w tym okresie .jak dla mnie moze byc i od stycznia .

Ale nazywanie burakami osoby ktore lowia szczupaki w styczniu i w lutym i wypuszczaja je z powrotem jest troche nie na miejscu . Lowia tak na calym swiecie a, przepisy pzw nie ida zwykle w parze z logika .np okres ochronny wegorza czy nie trze sie on w morzu sargassowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba nie porównuj nas proszę do reszty świata. To że w Skandynawii łowią w styczniu, lutym czy marcu nie ma przełożenia na nasze warunki.

Ryb mamy mało i są niedostatecznie chronione. Ile metrówek złowiłeś w tamtym roku?

Poza tym chyba nie muszę mówić, że złów i wypuść wyrządza mimo wszystko szkody, szczególnie przy wszystkich dozbrojkach, trzech kotwicach, zadziorach, itd. Z ilu szczupaków szła farba, miały przebity pysk na wylot, uszkodzone skrzela itp? Ile z nich przeżyło a ile nie? Dajmy im się w spokoju przygotować do tarła i łówmy od maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Byłem dwa tygodnie temu w sobotę i ,....... więcej w weekend tam nie jadę. Wędkarz na wędkarzu. Lepiej chyba na tygodniu się wybrać na krótko po czy przed pracą lub urlopie wziąć.

 

A tak bym zapytał. Czy ktoś z szanownych kolegów orientuje się w którym stawie najlepiej zapolować na suma? Nie musi to być kolos. Po prostu marzy mi się wyciągnięcie suma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirro napisał:

Byłem dwa tygodnie temu w sobotę i ,....... więcej w weekend tam nie jadę. Wędkarz na wędkarzu. Lepiej chyba na tygodniu się wybrać na krótko po czy przed pracą lub urlopie wziąć.

 

A tak bym zapytał. Czy ktoś z szanownych kolegów orientuje się w którym stawie najlepiej zapolować na suma? Nie musi to być kolos. Po prostu marzy mi się wyciągnięcie suma.


Po okresie ochronnym wybierz się na Wisłok na pewno nie jednego złowisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Powiedz mi jeszcze czy lepszym miejscem będzie odcinek przed czy za zaporą? Bardziej Budziwój czy bardziej Nowa Wieś?

Wprawdzie jest jeszcze wiele czasu do sezonu na suma, ale już wolę zacząć zbierać info jako że nigdy nie nastawiałem się na tę rybę.

Edytowane przez Mirro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.