Skocz do zawartości

Czy ktoś był już na pstrągach?


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego cpo wiem to Przyrwa jest woda górską.Na drodze Kolbuszowa-Miekec jest most na tej rzeczce,a obok mostu nad wodą stoi tabliczka"woda górska" ze strzałkami w górę i w dół rzeczółki.Jeżdżę tamtędy często w rodzinne strony nad ukochaną WISEŁKE to zauważyłem tą informację. A Ty gdzie jezdzisz Siksa na pstrągale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o Przyrwę w samym Rzeszowie. Nie wiedziałem, że Przyrwa też płynie w tamtych okolicach, chyba, że to całkiem inna rzeka. Ja dopiero od tamtego roku zacząłem interesować się pstrągami. Głównie za pstrągiem chodzę na Strug, Wisłok w Rzeszowie i zdarzyło się odwiedzić Wieprz. Tą ostatnią polecam szczególnie bo pstrąga to tam jest dużo. Strug z uwagi, że blisko najczęściej odwiedzam i przy odpowiednich warunkach można kilka potoków złapać. Jazi i kleni również nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pstragiem zaczne się interesować w tym roku(tylko jak sciągną mi gips z nogi).Chyba myślelismy o innych rzekach-przywra o której pisałem ma chyba również inne lokalne nazwy.Nie wiedziałem że w wisłoku w rzeszowie można złowić potoka,a Strug widziałem tylko na zdjęciu z Twojego artykułu.A Wieprz to juz chyba nie nasz okręg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tyle się ostatnio słyszało o tych kropkowanych szprotkach, że i mnie to wzięło. Kupiłem kolejny najdroższy znaczek do swojej następnej książeczki PZW i.. no i wreszcie wybrałem się w poszukiwaniu leżajskiego pstrąga.

W sobotę razem z Krzychem zrobiliśmy sobie spacer wzdłuż Trzebośnicy od mostku w Hucisku aż kawałek za las. Mówią na to Kąty. Fotka Trzebośnicy poniżej.

 

Rzeczka przepięknie meandruje między wysokimi zarośniętymi brzegami. Miejscami faktycznie są dość głębokie doły i bystrzyny. Tylko z tymi pstrągami jakoś kiepsko. Co prawda mieliśmy kilka wyjść i nawet dwa olbrzymy po kilkanaście cm wędki nam wyginały, ale nie tego się spodziewaliśmy po przeczytaniu art. o Trzebośnicy w Wikipedii.

Dobrze że pogoda dopisała i spacerek poszedł na zdrowie.

W niedziele za ciosem wybraliśmy się na Złotą wyżej Ożanny. Mieliśmy nadzieję że tam znajdziemy coś na patelnię. Przeszliśmy spory kawałek ale oprócz okoni nic się nie pokazało. Dzień wydawał się ładny ale pstrokatych nie było. Chyba skoczymy na Wieprza.

Ogólnie uważam że weekend mimo braku oczekiwanych rezultatów był udany. Bardzo ładne miejsca tylko ta cywilizacja średniowieczna. Ciężko było zrobić krok żeby nie nadepnąć czy to na jakąś puszkę , czy jakieś plastiki. Co ładniejsze miejsce to wysypisko śmieci. ZGROZA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżą wędkarze aż miło i STRACH w Zamościu ...

Poczytajcie:

http://www.pzw.org.pl/home/mod.php?dir=wiadomosci&file=cascade&id_wiadomosci=10430&id_kategorii=1&opcja=wiadomosc&pozycja=0

Jak Koledzy z "Zamościa", trzebili Ożannę aż miło i gdy informacje o tym pzresyłaliśmy do nich to jakoś nie reagowali. Teraz jak parę osób pojechało na pstrągi to panika. Wiem, że prezes Wiater ma plan utworzenia łowiska specjalnego na Tanwi - więc będzie robił wszystko by wyjąć z porozumień wody górskie i zmusić wędkarzy spoza okręgu Zamość do wykupywania składek na wody górskie lub na ten odcinek specjalny - marzy mu się coś takiego jak na Sanie między Zwierzyniem a Hoczewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.