Skocz do zawartości

Kij do suchej muchy


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje jakiegoś patyka muchowego, który to wprowadzi mnie w tajniki tej pięknej metody łowienia. Sam nie wiem czego szukam, bo nie znam się na tym nic, ale liczę na waszą pomoc i wskazówki, jaki kij będzie dobry na początek. Mam zamiar łowić klenie na Wisłoku, ale i na San za kropkiem też podjadę. Kasa jaką dysponuje to ok 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do suchej na San to prędzej trzeba szukać kija #3 max #4 taki z 9' - tutaj będzie potrzebne nieco delikatności ;), na Wisłok do klenia #5/6 spoko da radę, ale z delikatnością to nie ma nic wspólnego... mam kijek kongera world champion fly #5/6 on kosztuje coś koło 180 PLN. Na początek wystarczy do nauki, ale może w klasie #4/5, ten mój to straszna maczuga. Jeśli chcesz pomachać tym sprzętem to możemy się spotkać na Wisłoku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Robinson Aquarius Fly master 270cm tylko że w klasie 5 , mam go już kilka dobrych lat ,uniwersalny patyk o średnio szybkiej akcji.Z czystym sumieniem mogę Ci go polecieć ,macha się tym kijkiem bardzo przyjemnie a i cena przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodż nie łapie na muche a posiadam,polecam Tobie Ron Thomson 9' #5 IM6 dwa składy :)

Dziwne, że kolega poleca coś, czego nie używa. Dla mnie te Rony Thompsony są za bardzo kluchowate. Mam takiego RT Travel Force 9" #6/7 w czteroskładzie, jako rezerwa od zła wszelkiego; jedyna zaleta to cena. Ale skoro ma być na początek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam podpinam się pod pytanie @Dziecioła i szukam tego samego różnica jest taka że ja będę łowił na Wisłoce ale jak chodzi o resztę to jestem ciemny jak tabaka,jedyne czego chcę to żeby długość patyka nie była krótsza jak 2,75.A i cena też tak do 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poszukać na tematycznych forach muchowych w dziale komis:

FlyFishing.pl - Wdkarstwo muchowe

www.Flytiers.pl :: Zobacz Forum - Komis

MuChOśWiRy :-)

Można kupić szybciej, jest większy wybór i ceny naprawdę potrafią być bardzo atrakcyjne.

Rotacja sprzętu wśród muszkarzy jest duża - a na w/w forach jest ich zdecydowanie więcej jak na naszym.

Do tego kupując cały komplet u jednego sprzedawcy - w jednej cenie można mieć przesyłkę.

Jest dużo porad, zapytań nowicjuszy -można poczytać o różnych kijach, zestawach na rożne typy wody i gatunki ryb.

Dzięki temu łatwiej omijać wszelkiego typu "miny" :)

A zadając pytanie i podając parametry sprzętu który chce się kupić, albo opisując charakter wody gdzie będziesz łowił -otrzymasz zdecydowanie więcej ofert jak na Naszym forum.

PS. Ja zaczynałem od Dragona-niestety nazwy juz nie pamiętam.. jakaś stara seria, kolor burgundowy, niesamowita waga jak na taką cenę i klasę -coś chyba +/- 99g - a po kilkunastu godzianch łowienia - każdy gram czuć w ręce :), szczególnie na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób inaczej:

1. Przywitaj się w odpowiednim do tego wątku

2. W drugim swoim poście napisz ze szukasz wędki w takim przedziale cenowym, będziesz łowił na takiej i takiej wodzie, pływają tam mniej więcej takie ryby.

Poproś o oferty i rady.

Ja swojej pierwszej wędki tez nie wystawiałem w komisie. Ktoś napisał post ze kupi. Napisał gdzie ma zamiar łowić, co ma zamiar łowić - myślę - Młody będzie zaczynał jak ja. Ja ze swojego zestawu byłem zadowolony - po co ma leżeć w szafie - sprzedam, ja będę miał na nową linkę, a Młody dobrze zacznie.

I tak to mój sprzęt pojechał gdzieś w Bieszczady.

Szczęściu trzeba pomagać :).

A gdybyś miał jakieś pytania - co do starszych modeli, firm itd - pisz śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.