Skocz do zawartości

Sport i polityka.


art-ski

Rekomendowane odpowiedzi

Został zamknięty przez moderatora temat „UEFA Euro 2012” czy słusznie nie wiem? Każdy ktokolwiek wypowiada się na forach internetowych powinien wiedzieć czym grozi znieważanie i ubliżanie komuś , propagowanie haseł faszystowskich, sianie zamętu, a moderator mający odpowiednie narzędzia i ustalone prawo powinien kasować takowe wypowiedzi. To w temacie zamknięcia wątku.

Przeczytałem uważnie wszystkie pozostawione wypowiedzi i jestem w szoku. Skąd w was tyle nienawiści w wypowiedziach adresowanych do siebie – do rodaków. Postanowiłem napisać kilka słów bo uważam, że akurat ja mam takie prawo.

Moi pradziadkowie wraz z jednym ze swoich synów zostali w 1939 roku rozstrzelani na dziedzińcu swojego domu przez NKWD za to, że byli Polakami i mieli majątek ziemski pod Wilnem. Dziadek z bratem uciekli w noc poprzedzającą mord na ich rodzicach i bracie, a siostra z mężem i maleńkim dzieckiem została schwytana i zesłana na Sybir. Temat co się potem działo i jakie prześladowania przeżyli nadaje się na co najmniej 3 tomową powieść. Jestem pewien, że każdy Polak czytający taką książkę nie miał by wątpliwości jak postąpić z bolszewickim gadem propagującym symbole czy też hasła stalinowskie. Uważam że odpowiedzialni za to są stalinowsko-komunistyczni faszyści, najgorsi z najgorszych gadów żyjących na kuli ziemskiej. Ich krewni i naśladowcy z pewnością dalej chcieli by postępować w ten sam sposób trzymając w jarzmie wszystkich innych ze swoimi ziomkami włącznie. Z pewnością jest ich jeszcze spora grupa w Rosji i pozostaje mieć nadzieję, że nigdy te kanalie i ścierwa do władzy nie dojdą. Powracając do tematu Euro 2012 uważam, że Polacy nie powinni wypowiadać się ani też postępować w taki sposób w jaki czytamy na forach czy też w prasie. Dlaczego?

1/ Postępując w ten sposób upodabniamy się do tych kanalii , które przyjechały w jednym wiadomym celu do Polski.

2/ Jesteśmy gospodarzami i postępujmy jak gospodarze. Gości nie potrafiących się zachować wypraszamy (w tym przypadku usunięcie poza granicę państwa).

3/ Pokażmy całej Europie i światu jacy są Polacy i jak się odnoszą nawet do prowokatorów i faszystowsko-stalinowskich naśladowców.

4/ Nie oceniajmy całego narodu Rosyjskiego za zbrodnie i wyskoki nazistowskiej grupy idiotów.

5/ Pamiętajmy, Rosjanie to ogólnie dobrzy ludzie żyjący w jarzmie i prześladowaniach do dzisiaj.

6/ NAJWAŻNIEJSZE „NIGDY NIE WOLNO MIESZAĆ POLITYKI DO SPORTU” bo wtedy to już nie jest sport.

Pozostaje mi mieć nadzieję, że moderator nie usunie mojego postu i wszystkim życzyć zdrowych emocji podczas oglądania meczów. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tematu EURO...wrócimy gdy emocje opadną a wypowiedzi nie będą odbiegały od tematu wątku.Każdorazowe naruszanie pkt.2 Regulaminu będzie od dzisiaj karane miesięcznym banem.Pamiętajcie ,że w internecie nikt nie jest anonimowy a za to co się pisze ,każdy bierze, odpowiedzialność prawną!@art-ski,szacun za post .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wspomnienia sa nie do wymazania jednak warto pamiętać że to nie to pokolenie Rosjan mordowało naszych,Niemcy tez nas gnoili a jednak jakoś nam to bardzo nie przeszkadza.Jedno co to wstydzę sie tych śmiesznych psełdo kibiców dla mnie to żaden doping tylko kompromitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że temat powinien być jak najbardziej podejmowany i takie zamykanie wątków, jakby to nie było dość istotnych jest nie na miejscu. W końcu do HYDE PARK.

Temat polityczny od zawsze i na zawsze będzie znajdował miejsce na Polskich stadionach, może większość z WAS nie jest tego świadoma, ale Nasze stadiony uważane są na enklawę polskiego patriotyzmu. Niestety miłościwie nam panujący DONALD skutecznie próbuje wprowadzać zamęt i zamieszanie w tym temacie zakazując różnego rodzaju objawów POLSKOŚCI na trybunach. Dziwnym trafem niemożliwym jest wprowadzenie transparentu "Chwała bohaterom", a brak zainteresowania na propagowanie treści komunistycznych. W końcu jest Euro, chcemy się pokazać z dobrej strony i lepiej "przepuszczać" co się da. A szkoda.

Dziwi mnie również społeczne przyzwolenie na tego typu akcje, co można było zauważyć w poprzednim wątku. Pamięć historyczna powinna być zachowana, nie można o tym od tak zapomnieć i schować do kieszeni, a burackie zapędy do sierpa i młota powinny być stanowczo krytykowane.

Mało kto wie, że do walk które obecnie szumnie pokazują różnego rodzaju telewizje, stają przypadkowe, niezwiązane z ruchem kibicowskim osoby. Po prostu, ludzie mają swój rozum. Mają w sobie "Polskość" i reagują na takie rzeczy.

W różnego rodzaju mediach, min. korporacji ITI pokazywane są awantury (zlepek z kilku lat), race itd. Szkoda naprawdę, że nie pokazuje się takich rzeczy jak: Pomoc dla domów dziecka, paczki dla weteranów wojennych, pomoc dla niepełnosprawnych dzieciaków itp. itd. No bo przecież lepiej się sprzeda awantura, w której defakto nikt nie ucierpiał.

Szkoda że nie pokazywane są przemówienia, takie jak Generała Ścibora do POLSKICH KIBICÓW.:

APEL DO KIBICÓW 2011-Generał Ścibor-Rylski - YouTube

Łezka się kręci jak się to ogląda. Naprawdę szacunek. Szkoda, że takich ludzi się nie pokazuje.

No ale łatwo coś napisać pooglądając paro sekundowe urywki z TV, wycinki z gazet opiniotwórczych dziennikarzyków. Szkoda, że pewne wartości się zatracają, zapomina się o istotnych sprawach "bo Euro trwa".

Chcieliście tolerancji, to macie: transseksualistów, homosiów, złodziei w rządzie. Brawo. Macie swoją równość i zrozumienie na arenie międzynarodowej. Osobiście się wstydzę za tych ludzi.

Dalej uważajcie że należna jest równość i zrozumienie, to w imię wolności WASZ syn, będzie chodził po podwórku za rączkę z kolegą.

Pozdrawiam trzeźwo myślących i zapraszam do obejrzenia załączników "CHULIGAŃSKIEJ POLSKI"

post-511-14545023690766_thumb.jpg

post-511-14545023691101_thumb.jpg

post-511-14545023691745_thumb.jpg

post-511-14545023692336_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co to wstydzę sie tych śmiesznych psełdo kibiców dla mnie to żaden doping tylko kompromitacja.

Szkoda, że Ci "psełdo kibice" są wszędzie tam, gdzie prawdziwy Polak być powinien. Gdybyś bywał w tych miejscach i na tych uroczystościach, wiedziałbyś o czym mówię. Ale tego nie pokażą w telewizji :)

Kilkaset rac, odpalonych w ważnych miejscach Powstania Poznańskiego (kibice Lecha Poznań)

Uczcili też pamięć żołnierzy wyklętych

portalpomorza.pl - Kibice uczcili pamięć

Kolejny raz Powstanie Wielkopolskie

Kibice uczcili powstanie wielkopolskie | rp.pl

I Warszawskie...

Zawisza Bydgoszcz - Kibice Zawiszy pamiętali o Powstaniu Warszawskim

itp. itd. ...

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle - ze względu na prace ojca zdarzyło mi się dawno temu pomieszkiwać na wschodzie (2 lata w Rosji + 5 lat na Ukrainie ), nigdy nie spotkałam mnie żadna nieprzyjemność z powodu mojego pochodzenia co lepsze byłem traktowany jak swój :D.

Denerwuje mnie wrzucanie wszystkich do jednego wora, debilne podsycanie nienawiści przez media i rządzących.

Zdaję sobie sprawę że sport wywołuje duże emocje, ale nie dajmy się ogłupić.

Smutne to szanujecie ryby - C&R, maty, środki odkażające, haki bezzadziorowe , zdjęcia na trawce etc. a nie potraficie uszanować drugiego człowieka.

Pm & PEACE

PS: Strasznie wkurzają mnie media angielskie - dysputujące co to się u nas wyprawia "zapomniał wół jak cielęciem był"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz91 podałeś cztery sytuacje etycznego kibica spoko pamiętamy śmierć papieża POLAKA i pojednanie kiboli to było piękne,ale trwało to kilka chwil.Może z twojego punktu widzenia wygląda to inaczej,kiedyś założysz rodzinę i pójdziesz sobie na mecz i spojrzysz na to z innej strony.Dla mnie to jest chore i niema nic wspólnego z kibicowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście tolerancji, to macie: transseksualistów, homosiów,

Niestety tolerancja to nie jest prosta sprawa. Mnie też drażni każdy ksenofob, tzw. " prawdziwy Polak ", który nie potrafi odróżnić patriotyzmu od nacjonalizmu, ale staram się go tolerować. Nikt nie mówił, ze będzie łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz91 podałeś cztery sytuacje etycznego kibica spoko pamiętamy śmierć papieża POLAKA i pojednanie kiboli to było piękne,ale trwało to kilka chwil.Może z twojego punktu widzenia wygląda to inaczej,kiedyś założysz rodzinę i pójdziesz sobie na mecz i spojrzysz na to z innej strony.Dla mnie to jest chore i niema nic wspólnego z kibicowaniem.

Swego czasu zabierałem chłopaków z domu dziecka na mecze, biorąc za nich 100% odpowiedzialność. Do dziś się mają dobrze i chodzą na stadiony bez szwanku :) Jeśli chodzi o rodzinę to wystarczy że podam pewien link, bez komentarza:

Stal Rzeszw

Jak widać, nie taki straszny diabeł jak media podają. Ale żeby móc wyrazić zdanie na pewne tematy trzeba tam po prostu być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 1998, mundial we Francji. W Marsylii Anglia gra z Tunezją. Kilka tysięcy Anglików przemaszerowuje przez arabskę dzielnicę prowokując miejscowych m. in. flagami z hasłem White Power. Dochodzi do zamieszek. Wszyscy są oburzeni na Anglików. FIFA poważnie rozważa usunięcie reprezentacji Anglii z turnieju (cóż winni piłkarze? Do usunięcia jednak nie dochodzi). Rok 2012, euro w Polsce. W Warszawie Rosja gra z Polską. Kilka tysięcy Rosjan przemaszerowuje przez stolicę prowokując miejscowych flagami ZSRR i symbolami rosyjskiego zniewolenia Polski. Dochodzi do zamieszek. Wszyscy są oburzeni na Polaków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda "choroba" ma swoją przyczynę ,nienawiść polaków do samych siebie to już "klasyka gatunku" Największe zadymy polskich pseudokibiców - Sport - polskieradio.pl a stąd już niedaleko do zachowań skrajnie nacjonalistycznych .Na każdą opinię trzeba sobie "uczciwie" zapracować.My jesteśmy gospodarzami tych Mistrzostw i to Polska i Polacy będą oceniani przez resztę europy za to co się tutaj wydarzy.Taka już rola organizatora...

Od kilku dobrych lat przestałem się interesować piłką nożną (powody w linku powyżej) ...Wolę wyskoczyć na ryby albo grzyby...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.