Skocz do zawartości

Nauka połowu " na muchę "


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - szczególnie muszkarzy. Poszukuję osoby która zgodziła by się nauczyć mnie od podstaw połowu na muchę. W tym temacie jestem kompletnie zielony. Mam już sprzęt który dostałem za friko na zachętę - i pasuje spróbować. Łowię głównie na moją ukochaną przepływankę i spinning. Opłacony Rzeszów, Krosno, Przemyśl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię głównie na moją ukochaną przepływankę i spinning.

No to na dolną nimfę i streamera już umiesz :).

Najważniejsze, czy masz w miarę dobrze zestawiony sprzęt, żebyś się niepotrzebnie nie męczył na początku.

Jak już wiesz, że elementy mniej więcej do siebie pasują, to możesz dowiązać do linki ze dwa metry żyłki (żeby nie poniszczyć końcówki linki) i popróbować sobie na jakimś dużym trawniku. Najważniejsze żebyś nie przenosił nawyków ze spinningu, tzn. nie rzuca się muchą, a linką :D. Jak już w miarę załapiesz o co chodzi, możesz popróbować jelców i kleników, najlepiej na średnie i duże muchy pływające (żeby je lepiej widzieć).

Wisłok w okolicach Rzeszowa nie jest najlepsza rzeką muchową, woda rzadko jest czysta, a początkującym jak i średnio zaawansowanym mogą przeszkadzać wysokie brzegi. Na początek dobrym miejscem do treningu mogłaby być żwirownia przy Kwiatkowskiego, ale tak koło 6 rano, jak nie ma ludzi. W okolicach plaży możesz wejść w woderach i będziesz miał dużo miejsca za plecami.

Pozdrawiam,

LJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich chciałbym się podzielić wczorajszym pierwszym w życiu wypadem na rybki z muchówką w reku.Łowiłem 3 godzinki pierwsze 40min agonia i chęć połamania patyka na kolanie,reszta dużo lepsza.Na pierwszej wyprawie nauczyłem się tyko suszyć muchę uważam że to dużo ale jak chodzi o rzut to katastrofa może ze trzy razy udało mi się rzucić by przypon sie wyprostował,tłumacze to sobie że był dosyć silny wiatr:D Teraz straty 5 odstrzelonych much i dwa przypony potargane no zostało z nich po metrze.Pytania dlaczego nie mogę ułożyć prosto sznura?co robię źle?chciałem połowic ukleje jaka muszkę założyć chodzi mi o wielkość?A teraz z czego bylem zadowolony zjarałem sie jak kluska 40+ wyszła do sierściucha zassała go a ja patrzyłem jak zaczarowany i nic nie zrobiłem wypluł i wtedy zaciąłem:D Już mi się to spodobało.

- - - Updated - - -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pytania dlaczego nie mogę ułożyć prosto sznura? co robię źle? chciałem połowic ukleje jaka muszkę założyć chodzi mi o wielkość? ...

Pierwsze (dlaczego nie mogę ułożyć ...) prawdopodobnie starasz się zarzucać muszkę, a nie ją wyłożyć. Drugie uklejka potrafi łyknąć muszkę nawet w rozmiarze 12 ale najrozsądniejsza będzie wielkość 16 - 18. Gratuluję zassania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ze swoimi z lidla, są dość szerokie przy naporze wody nieprzyjemnie się owijają wokół nóg.

Myślałem żeby porobić jakieś opaski na rzepach tak po 3 szt. na każdą nogę, z tym że od "myślałem" do "zrobić" daleka droga ;)

Pm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

niedawno za sprawą kolegi z forum, kubaS, stałem się posiadaczem zestawu do połowu na muszkę.

Nie chcę zakładać nowego tematu więc odnowię niniejszy:

Czy ktoś z was wybiera się w najbliższym czasie nad wodę? Chętnie się dołączę, gdyż każda wskazówka od doświadczonego muszkarza na moim etapie zaawansowania jest wiele warta :)

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalny na Sanie jest zamknięty tylko od końca płani w Bachlawie robią odcinek buforowy dla zawodów, które rozgrywane są od Hoczewki w dół. Więc prawie cały OS jest otwarty można jechać.

http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/67833/61/komunikat__zamkniecie_odcinka_sanu_i_myczkowiec_w_dniach_57_pazd

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki robbox4 & ciopson za wasze propozycje.

Póki co nie mam pojęcia o tym gdzie jechać gdyż najważniejsze jest teraz nauczenie się panowania nad sznurem :)

Póki co to wiatr robi z nim co chce, co nie przeszkodziło mi nauczyć się robić 'makaronu' i strzelać muszkami na odległość. Choć nie do końca o to mi chodzi... :D

We wtorek mam mieć dostawę muszek więc po pracy będę kontynuował naukę, pewno gdzieś na Wisłoku.

Najbliższy weekend mam cały zajęty więc trzymam kciuki za sprzyjającą pogodę za 2 tygodnie - ale to już temat do 'Umawialni'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,

fajny film jest w październikowym numerze "wędkarstwo moje hobby " typowy dla muszkarzy jak kłaść jak ciąć jak nią pracować( moim zdaniem najważniejsze)

a fajnym miejscem na Podkarpaciu na muchę jest Wisłoka bardzo dużo możliwości ( w końcu podciągnęli ja pod górskie xD)

Polecam również poradnik Adasia Sikory

W krotce dodam linki : skany książki i kopie filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam wszystkich, jestem nowy i od razu na wstepie pytanie. szukam kogos z okolicy jasło-pilzno kto nauczyl by mnie troche lowic na muche zaczalem w tam tym roku ale z braku czasu pare razym bylem tylko. w tym roku cos lepiej jakies ukleje, jelce kleniki wielkosci palca. problem w tym aby ktos pokazal jak prowadzic poprawnie muche i jak zacinac. bo ja jak zatne to albo nie zatne nic hehe albo uklejka od razu jest pod nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miło nam powitać Cię na forum.

Dobra rada:

Pisząc posty – gdy będziesz trzymał wciśnięty klawisz „shift” stworzysz WIELKIE litery (przydatne szczególnie na początku zdania), a wciśnięty klawisz „alt” powoduje pisanie polskich liter takich jak ś, ć, ę, ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.