Skocz do zawartości

Przynęty kleniowe


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam. Kompletuję powoli arsenał kleniowy. Mam pytanie dotyczące smużaków Irka Gębskiego tzw GEMBALI nie Gębali. Czy wyróżniają się na tle innych podobnych przynęt prócz dość atrakcyjnej ceny za taką renomę ?

http://www.art-rod.com/sklep/-c-3_756_757.html

http://www.art-rod.com/sklep/-c-3_756_755.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić w 100% brombe jak i insecta od A.L i inne owadopodobne wynalazki.Bardzo dobrą przynętą jest też żółty konik polny firmy jaxon który sprawdził mi się w tamtym roku.Bardzo pochlebne opinie zbierają woblerki firmy MAYBUG,łowi chyba kilka użytkowników tego forum to mogą coś więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gembale, to kupiłem na jesieni 3 szt., fajnie pracują ale nie miałem okazji nic na nie zaczepić. Podobnie jak kroku polecam wszelkie robactwo od A.L.. Kupiłem na próbę kilka maybagów, zobaczymy w przyszłym sezonie pracują ciekawie bardzo smużąco powierzchniowo.

Przede wszystkim mam zamiar złowić cokolwiek na swoje woblerki i smużaki.

Z czystym sumieniem mogę polecić dorado alaski i rapalki original do max 5cm no i meppsiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić w 100% brombe jak i insecta od A.L i inne owadopodobne wynalazki.Bardzo dobrą przynętą jest też żółty konik polny firmy jaxon który sprawdził mi się w tamtym roku.Bardzo pochlebne opinie zbierają woblerki firmy MAYBUG,łowi chyba kilka użytkowników tego forum to mogą coś więcej napisać.

Co do konika Jaxona to zielony był moim kilerem przez wiele lat, do czasu odgryzienia przez szczupłego. Kilka zębaczy zresztą złowiłem na niego. Rewelacyjnie tez sprawdzał się przy połowie okoni. Odnośnie MAYBUG-ów to mam kilka tych wobków. Wykonane są rewelacyjnie, natomiast jeśli idzie o łowność to średnia ocena, zwłaszcza właściwości lotne bardzo kiepskie nawet przy użyci najdelikatniejszego sprzętu. Najlepiej sprawdził się właśnie konik polny, który wygląda dosłownie ja żywy i mały zielony kiełżyk, który często atakują pstrągi. Żuczki i muszki oraz imitacje czerwonego robaka praktycznie bez efektów, a praca bardzo słabiutka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak w temacie jakie w według was warto kupić a jakie omijać.Kto miał jakie doświadczenia.

Ja np czytałem że woblery gebala i gębala to dwie różne produkcje.Po śmierci pana Henryka produkcją zajął sie jego syn Irek Gębski oraz jego wujek.Irek robi super hand made natomiast jego wujek ktory podobno nie łowi robi masówke i jego wobki chodzą o połowę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem na woblery pana Henryka, były super, jeszcze kilka mi zostało. Te Irka Gębskiego też są niezłe, ale Gębale jego wujka daruj sobie. Przede wszystkim źle chodzą albo nawet w ogóle nie pracują, są źle wyważone, woda je wyrzuca, dlatego wymagają przeróbek. Poza tym pękają im lub wypadają stery, a lakier często się łuszczy. Krótko mówiąc są do bani, choć kolorystykę mają kuszącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to użytkownik ma 5 minut na edytowanie własnego postu. Śmiało mogłeś to zrobić. Co do pytania, to wystarczy troszkę uważniej poprzeglądać forum. Jest tu wiele rozmów dotyczących wyrobów naszych forumowiczów. Nie wierzę, że na takowy nie trafiłeś. Osobiście polecam woblery @Leszka. Jednak wiem, że duża część forumowiczów łowi i chwali sobie wyroby @Dziencioła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu i Dzięcioł montują naprawdę świetne przynęty. Jest jeszcze typek spod Krosna który robi wobki o nazwie HEGEMON, kilka aukcji można znaleźć na alledrogo i zapytać o cały katalog. Te Hegemonki baardzo lubią kleniki lecz mają jedna wadę a mianowicie sezon, max dwa użytkowania i mają tendencje do wypadania sterów gdyż prawdopodobnie są wykonane z pianki i lakier nie jest dokładnie położony wokół steru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.