Skocz do zawartości

Przynęty kleniowe


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Łowi ktoś (niekoniecznie klenie)na woblery Góral? konkretnie chodzi mi o model 3,5cm :)

Woblery Gral - strona w budowie.

Zamówiłem kiedyś kilka sztuk, miałem szczupaki, brzane, ale ani jednego klenia :rolleyes: i chyba za szybko się ich pozbyłem... może by jeszcze połowiły.

Edit:

Szczupaki dość często ale pistolety, zresztą był to okres taki jak teraz, za mało się nastawiałem na klenia widocznie.

Edytowane przez Ronaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy orientujecie sie gdzie mogę dostać wobki od pana Andrzeja Lipińskiego ?Interesuje mnie każda lokalizacja sklepu z tymi przynętami. Krążę praktycznie po całym podkarpaciu, więc nie jest to problem. Swojego czasu widziałem je w Lesku, ale z tego co mi sie wydaje to sklep został zamknięty. Byłbym mega wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz zamówic w internecie tu mają duży wybór

LIPIŃSKIEGO WOBLERY -HUNTER w sklepie szczupaczek.istore.pl

lub

Hunter / WOBLERY - Internetowy Sklep Wędkarski PIRANIA

Sklep "Piranie" moge Ci polecic kupuje nich czesto bo za przesyłke 5 zł. niezdzierają i szybka jest realizacja przesyłki do 3 dni roboczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wtrącę swoje 3 grosze:

Wisłoka: od kilku lat sprawdzają mi się średnie i dosyć duże woblery 5-8cm. Świetne okazały się woblery Papaja - ręczna robota, drewienko więc ważą swoje, przekłada się to na dalekie rzuty, które często są jedyną szansa na podejście grubych sztuk.

San: sprawdzają mi się 4-5cm woblery o wyraźnej akcji np. Krakusy, Pomorskie, Dorado Invader, w kolorystyce naturalnej. Prowadzę wolno pod prąd z licznymi przystankami i grą woblerem w miejscu. Taka praca przynętą (a trwa to nawet kilka minut w jednym miejscu) jest w stanie przekonać najwybredniejsze sztuki.

Na niewielkich dopływach Wisłoki najlepiej sprawdzają się malutkie przynęty, np. Salmo Tiny, Hornety, pstrokate Sieki. Łowię często w następujący sposób, że w okolice upatrzonej ryby rzucam woblera w taki sposób, aby w możliwie lekko i naturalnie wpadł do wody jak jakiś żuczek. Zbiórki są widowiskowe i dostarczają sporo emocji, ryby reagują agresywnie i błyskawicznie.

Na wodzie stojącej jeśli już to sięgam po niewielkie kopyta (4-5cm), najskuteczniejsze kolory to motor-oil z brokatem i pomarańczowy kiedy rybki grymaszą.

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Macie może jakieś sprawdzone modele woblerków tego oto wykonawcy?

Ja prawdopodobnie będę zamawiał:

Insecty 26mm smużaki - 2x(kolor brąz i zielony)

bromba 25mm- 1x oraz 30mm - 1x (3cm-brąz, 25mm żółty

chrabąszcza 2x (brąz 2x)

Junior 2x (Al blue oraz RRU)

Macie jakieś sprawdzone kolory? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tych woblerów raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy z nich jest skuteczny. Owszem gdzieniegdzie są mniej lub bardziej skuteczne. A kolory to już musisz dostosować do swojej wody. U mnie na przykład sprawdza się A.L Blue u Ciebie może to wyglądać inaczej. Próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jest zima,więc klenie teraz preferują inne miejsca oraz przynęty.

Stykam się z opiniami,że najskuteczniejsze przynęty w tym okresie to "paproszki"(oczywiście na spinning :) )

Więc,czy macie jakieś sprawdzone kolory na te rybki? Najbardziej chwalą kolor czarny,nie wiem czemu...

A wy?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem chwilkę te nowe Bullety od Huntera i średnio mi się ich praca podoba. Pracują tylko w silnym nurcie albo przy bardzo szybkim ściąganiu. W średnim nurcie nie ma możliwości przytrzymania przynęty bo od razu gaśnie. Za to wobki Pana Dariusza Lipki - 1wsza klasa. Lotne, świetnie wykonane i pracują należycie nawet przy najwolniejszym ściąganiu :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu pojawiają się na necie więc niestety ale trzeba mieć odrobinę szczęścia :) Na aukcji gdzie kupiłem są namiary na tego Pana więc spróbuj zadzwonić albo napisać @

wobler 2,5cm tonący Dariusz Lipka (3003684462) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.