Skocz do zawartości

Zalew w Bliznym


ZDZISŁAW CZEKAŁA

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Z samym zbiornikiem w Bliznem nie pomogę, ale ...

Z wody w tamtych okolicach to raczej podjechał bym na Stobnice do miejscowości Blizne, Domaradz, Lutcza (klenie, pstrągi) albo na San lub stawy do Krzemiennej, Temeszowa (wszystkie gatunki i metody).

Bardzo fajny komercyjny zbiornik jest w Siedliskach po drugiej stornie Sanu - Gospodarstwo agroturystyczne "Nad Stawami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik w tym okresie ostro zarośnięty.Łowisko ma swój urok ale w momencie gdy pociągniesz coś w wielkości 50 cm i wykonasz funkcję C&R :)  z pewnością nie usiądziesz w tym miejscu na drugi dzień ktoś kto to zauważy z pewnością wykona telefon z informacją "BIORĄ". oczywiście ryba dominująca to wzdręga, trafiają się karpie,węgorze, szczupak, lin.Górny zbiornik oplata w Gminie Jasienica lub na konto bankowe -  dominującą rybą karaś. Zbiornik zarówno dolny i górny warty kilku wizyt "tak po drodze" dla relaksu. A większość osób które tam przebywają to miejscowi 65+.:) bynajmniej takich zaobserwowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zobaczyłem i nawet coś złowiłem. Wbrew obiegowej opinii nawet było gdzie usiąść, właściwie mimo niedzielnego popołudnia nad wodą zastałem tylko 2 osoby. Cóż zbiornik niewątpliwie bardzo kameralny, niestety mniej rybny. Na brania małych wzdręg ale jakże pięknie ubarwionych narzekać nie mogłem ale o cokolwiek innego było trudno złowiłem jedynie 2 niebrzydkie płotki i małego linka. Tak czy inaczej łowiło się bardzo przyjemnie i byłem pod wrażeniem czystości panującej nad wodą, szkoda że bliżej Rzeszowa wędkarze i nie tylko nie mają na tyle szacunku do siebie nawzajem i przyrody... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Na takie śmieci ludzkie to tylko wysoka kara, taka żeby ciężko mu się było wypłacić, albo zawiasy to może da im coś do myślenia, że jeszcze jednak wpadka i będzie miał poważny problem. A tak to pewnie dostanie kilka stówek i nic to nie zmieni, jedynie następnym razem będzie bardziej uważał, albo ryba dostanie od razu w łeb i pójdzie do samochodu albo w krzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Byłem przejazdem kilka dni temu na tym zbiorniku.. Sprawa wygląda tak, na zalewie widać dosyć dużą aktywność wędkarzy, niestety coraz trudniej o miejscówki z powodu ogromnej ilości glonów rozrastających się od środka zbiornika coraz bliżej brzegów. Moim zdaniem trzeba tam toczyć nie tylko walkę z rybą ale także z tym zielskiem :/ zbiornik jak najbardziej ma potencjał, ale liczę na jakąś inicjatywę ze strony PZW, aby wyczyścić w jakimś stopniu ten zbiornik :) Poza tym chętnie wziąłbym udział w takiej akcji :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

presja na szczupaka na tym zbiorniku jest ogromna i 80 % nie wraca do wody, a jak ktoś coś złowi to odrazu słychać pytanie z oddali czy jadalny... największego w tamtym sezonie udało sie złowić na 73, a text dziadka jak wypuszczałem bezcenny.. "po co wypuszczam przecież jest duży"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Z żalem informuję, że z deklarowanych przez PZW 8 ha wody, do łowienia obecnie jest może z 15-20%. 

Masa kotewki, moczarki, tataraku i jeszcze innego zielska wodnego sprawia, że jest tylko kilka stanowisk wędkarskich. 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.