Skocz do zawartości

Wędka gruntowa do połowu sandaczy na martwą rybkę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odświeżę trochę temat.

Poszukuje kija sandaczowego do łowienia w rzece na martwą rybkę. Drugorzędnie wędka ma służyć również do połowu mniejszych karpi.

Kołowrotek już zakupiłem, padł wybór na OKUMA TACTIC BAITFEEDER FD45

Wyczytałem, że kij powinien mieć akcje szczytową długość 3,5m i ciężar wyrzutu w granicach 60-80g. Czy to nie za mało na taką rzekę jak SAN ?

Jak ktoś ma tutaj jakieś doświadczenie w połowie sandaczy na grunt to prosiłbym o rady.

No i wiadomo, nigdy nie łowiłem sandaczy i nie chcę wydawać za kij więcej jak 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 3,90 cw 50-100 g akcja medium firmy Cormoran,drugi kij 3,90 cw 30-90 g Jaxon Extreme oba sprawdzają sie przy połowach na martwą rybkę,uważam że wędki o akcji szczytowej i długości 3,60 i podobnej gramaturze cw są zbyt sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu kolega zakupił takie kije Inspiral Ground > Jaxon > Wędki gruntowe > Sklep wędkarski FISHING-MART, z myślą o łowieniu gruntowym ,głównie na Wisłoku.Wczoraj miałem okazję je obejrzeć i muszę powiedzieć,że jak za takie pieniążki to kije całkiem ,całkiem.Może przy pierwszym kontakcie sprawiają wrażenie,że są "pałowate" ale pod obciążenie ,ładnie przechodzą w parabolę.Może nie należą do lekkich ,bo i materiał z jakiego zostały wykonane to nie szczyt najnowszej technologii ale wykonanie i wrażenia wizualne jak najbardziej pozytywne.Ogólne odczucia pozytywne,może jak na Wisłok (mała rzeka) jak dla mnie ciut za mało subtelne ale myślę że na San były by w sam raz.Kije zakupione w "Karinie",można popytać, może zamówili nie tylko te dwa;).

Admin: Poprawiono temat wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za cenne rady.

Zdecyduje się chyba na kij Jaxon Inspiral Long Cast 3,90m / 20-80g

Informacje :

Długość: 3,90m

Długość transportowa: 135cm

Ilość sekcji: 3

Ciężar wyrzutu: 20-80g

Waga: 405g

Inspiral Long Cast 3-elementowe wędziska o uniwersalnym przeznaczeniu. Wersja 20-80g stworzona do łowienia karpi i dużych leszczy oraz drapieżnika na żywca i martwą rybkę. Wędki Jaxon Inspiral zbudowane są na solidnych blankach wykonanych z włókna węglowego 24T, uzbrojonych w niezawodne przelotki SLIM TS i uchwyty do kołowrotka z wkładką stabilizującą.

Jakieś zastrzeżenia?

Myślę, że kij spełni moje oczekiwania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że kij powinien mieć akcje szczytową długość 3,5m i ciężar wyrzutu w granicach 60-80g. Czy to nie za mało na taką rzekę jak SAN ?

Jeżeli będziesz łowił na Sanie to proponował bym jednak coś mocniejszego :rolleyes:.Lepiej mieć trochę w zapasie niż miało by braknąć te kilkadziesiąt gram w wyrzucie.O przesilenie blanku nie trudno ,tym bardziej jeżeli chcesz łowić na martwą rybkę,która to przynęta stawia dość solidny opór podczas wyrzutu.Dokładając do tego ciężarek rzędu 60-100 g do połowu w rzece (silny uciąg to czasami i to nie wystarczy),jednak te 80g może być niewystarczające.Na warunki rzeczne dolnego Sanu,górny zakres wyrzutu proponował bym ustalić na min. 120g. Takie jest moje zdanie;).

P.S. Jeżeli interesuje Cię Inspiral tylko mocniejszy to tutaj gość sprzedaje a z opisu widzę ze Salowej Woli,zawsze można obejrzeć ;)http://allegro.pl/jaxon-inspiral390-120g-i2481598065.html

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wezmę coś z większym zapasem mocy.

Troszke drogo z twojego linku.

A co powiesz na to KARPIÓWKA JAXON INSPIRAL CARP 3,90 3 LBS + GRATIS (2452462380) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

3lbs to około 100 gram? Mało? I jak myślisz, będzie miała odpowiednią akcję na sandacza z gruntu, na aukcji niestety nie pisze jaka akcja.

Edytowane przez popek_1990r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć ,ponieważ nie miałem jej w ręce ale do łowienia gruntowego w rzekach ,proponował bym kij z pełną rękojeścią korkową.Poza tym takie kije mają krótsze i bardziej poręczne rękojeści;).Następna sprawa to przelotki w tym Inspiralu do 80g ,zauważyłem ,że ma przelotki jednostopkowe.Kije do ciężkiej gruntówki powinny mieć mocniejsze czyli dwustopkowe.Na to również trzeba zwracać uwagę wybierając kij do określonej metody połowu;).Kij od sprzedawcy ze Stalowej Woli ,może nieco droższy ale zawsze pozostaje twarda negocjacja:D z czego powinieneś skorzystać lub szukać jak najtańszej oferty.Jak już pisałem ,zadzwoń do sklepu "Karina" w Rzeszowie może mają go na stanie,jeżeli mają odpada koszt przesyłki ,osobiste wynegocjowanie ceny lub "wycyckanie" jakiegoś gratisu.

P.S. 3LBS to jednostka,którą określa się,krzywą ugięcia w wędkach karpiowych,"przystosowując" to go ciężaru wyrzutu,będzie to ok.120g.Krzywa ugięcia (LBS) nie ma nic wspólnego z akcją kija,kije o takiej samej krzywej mogą mieć różne akcje.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Odświeżam na Wisłok jaki kijek do ilu gramów? Połów jak w temacie żywiec martwa rybka. Nie chodzi mi o marke tylko do ilu gramów i jaka długość najlepsza? 120g nie za dużo? 90g wydaje się ciut za mało osobiście no ale może się myle...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.