Skocz do zawartości

Sygnalizatory + centralka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Panowie potrzebuję pomocy przy wyborze dobrych sygnalizatorów z centralką. Kwota jaka dysponuję to 500 zł (4+1). Mam świadomość ,że w tej cenie nie kupie super sprzętu choć szkoda:( Ale coś godnego wróć przyzwoitego mam nadzieję ,ze już tak. Z góry dziękuję za pomoc.:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sewer34,dysponując kwotą jaką podałeś ,będzie ciężko kupić coś "godnego" a tym bardziej 4 sygnałki + radio (tak to rozumiem) .Ceny takich zestawów np. Videotronica (o Foxie nie wspomnę) ,zaczynają się od tyś. w górę;).Oczywiście, można zaryzykować i pokusić się o jakąś chińszczyznę z allegro w granicach 300-400zł ale...powiem tak,uda się to jakiś czas to pochodzi ,nie uda się to co pewien czas,któryś z elementów zestawu będzie lądował na półce (zakładam drugi wariant) .Na jakiś serwis czy naprawę u nas ,raczej bym nie liczył;).Podobny wątek był już na forum.Jak dla mnie ,to w tym temacie nic się nie zmieniło.Nadal najkorzystniejszą relacją jakości do ceny jest nasz Videotronic.Jeżeli udało by się znaleźć (używka) coś ze starszego modelu ,czyli CV1+XRC w cenie ok.400zł to trzeba brać i nie zastanawiać się,ponieważ nowsze modele (CX2) nie mają już takich dobrych opinii.Niestety ,ostatnio ciężko na takie aukcje trafić.Jak ktoś ma coś dobrego to tego nie sprzedaje:D.Pozostaje jeszcze skompletowanie centralki ,oczywiście w wariancie ekonomicznym ale też do przyjęcia;). Np.2 X KV2 (z transmiterami,używka,gość ma dwa) Videotronic KV2 z wbudowanym transmiterem (2510201704) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. = ok.180 zł;) ,do tego centralka CV1Videotronic Original, Centralka CV1 - BigFishing - Sklep wędkarski 210 zł ,co daje nam 390 zł .Można do tego dokupić jeszcze trzeciego KV2 z transmiterem (145zł ) ,wiec cala centralka 3+1 ,wyniesie Cię ok. 540 zł.Decydując się na Videotronica ,mamy jeszcze jedną dużą korzyść a mianowicie serwis w naszym kraju.Z tego co się orientuję to z dostępnością części czy naprawami ,nawet "przestrojeniem" centralki nie ma najmniejszego problemu a samo podejście firmy do tych spraw jest jak najbardziej profesjonalne.

Oczywiście można szukać jakiegoś używanego Foxa na portalach aukcyjnych ale na konkretny "strzał" w sezonie bym nie liczył ,raczej w zimie.

Takie jest moje zdanie na ten temat...:D

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po jaką ch...ę 4+1? Ja mam 2 sygnałki ale za to z najwyższej półki (fox eos) . Kup sobie 2+1 tak jak Rapala ci radzi Videotronika max 3 +1 . Gwarantuję ci że jako początkujący i tak nie obsłużysz na rybach 4 wędek nawet gdyby była taka możliwość (w Polsce można max 2 wędki) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapala dzięki. Liczyłem no właśnie sam nie wiem na co :cool: Chyba rzeczywiście popoluję na dobry sprzęt po sezonie.

Ps. Uchal jak piszę ,że potrzebuję 4 +1 to potrzebuję :D Mogą np. łowić 2 osoby x 2 wędki na jednej centralce.

Pozdrawiam:

Seweryn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście popoluję na dobry sprzęt po sezonie.

Zacznij już teraz,po sezonie może będzie więcej sprzętu na portalach aukcyjnych ale okazje i teraz się zdarzają;).Tylko trzeba być zdecydowanym a jak się trafi fant to trzeba brać bo na następny "strzał' można czekać długo:D.I właśnie po to został założony ten wątek http://www.fishing.org.pl/f7/ciekawe-aukcje-1021/;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Ludzie często sprzedają sprzęt po okazyjnych cenach, zwłaszcza gdy mają okazję coś innego kupić w okazyjnej cenie i potrzebują szybko pieniędzy. Wystarczy poszukać po forach tematycznych. Tutaj masz już centralkę CV1 + sygnałki wystarczy się z gościem dogadać Wdkarstwo karpiowe :: Pokrowiec na sygnalizatory i centralk Videotronic

edit: sorry nie doczytałem że już centralka i sygnałki już sprzedane, fail :D można usunąć post :)

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny zestaw (do skompletowania) podałem w drugim poście tylko taniej.Mówiąc krótko wersja ekonomiczna;).Oryginalny zestaw posiada 2 x sygnalizatory XRC Videotronic Sygnalizator brań XRC (2446857369) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. +centralka CV1 (taka sama) .Producent zaniechał produkcji takich zestawów na rzecz CX2 i CX3 a szkoda ,ponieważ pierwsza wersja CV1 była bardzo udana a najwcześniejszą jej wersję produkowano na częściach Motoroli.Nadal cieszy sie zainteresowaniem więc sprzedawcy kombinują z wersją z sygnałkami KV2 plus wlutowane transmitery Videotronic Transmiter RC1 (2471499198) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od razu przepraszam że nie do końca na temat ale nie chciałem tworzyć kolejnego wątku. Moje pytanie jest odnośnie sygnalizatorów Videotronica koneser kv2. Chciałbym zapytać czy są może jakieś zamiene centralki współpracujące z tymi sygnalizatorami?? Posiadam 4 sygnalizatory, gdyż łowię z ojcem i potrzebne mi są 4 transmitery i centralka, zakup takiego zestawu z videotronica to kosz rzędu 500zł. Czy spotkał się ktoś może z zamiennikami? Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewne pytanie.

Nigdy nie używałem sygnalizatorów z centralką.

Chciałbym spytać się, jaką funkcję w zestawach spełnia transmiter, do czego on służy, czy jest konieczny do użycia, czy wystarczy sama centralka :) ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmiter to przekaźnik podłączany do sygnalizatora dzięki któremu sygnał przekazywany jest na centralkę.Transmitery podpinane to patent Videotronica w innych sygnalizatorach a także w nowszej wersji KV transmitery są już wbudowane w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli mam rozumieć, że w zestawie, który np podał kolega @MB. Karp kilka postów wyżej transmiter jest wbudowany w sygnalizatory, czy potrzeba go dokupić do zestawu ;) ?

pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie Videotronika sygnalizator KV2. Mam 4 sygnalizatory KV2 i centralkę. W 3 wlutowałem transmitery do środka sygnalizatora. Po ostrym deszczu jeden sygnalizator zaczął syczeć. Gdzieś w nim jest zwarcie. Jak się wysuszył to znów było wszystko ok. Mój kolega miał identyczną sytuacją tylko że u niego na dodatek przestał całkowicie działać ale jak się wysuszył to znów działa. Czy ktoś z was się spotkał z tym? Nie mogę już go dać na gwarancji bo wlutowałem transmiter. Dodam że koledze innemu też się tak działo ale on nie miał wlutowanego transmitera. Sprawa się tyczy jednego sygnalizatora więc nie jest tragedia ale irytujące zwłaszcza że za sygnał dałem 91 zł i transmiter 62zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnym ( a raczej na 100%) powodem takiej sytuacji jest nieszczelność sygnalizatora.Posiadam sygnałki XRC a także KV2 i tak sobie teraz na szybko zerknąłem...XRC mają cała elektronikę zalaną żywicą ,KV2 nie.Kup jakąś żywicę + utwardzacz ,rozkręć sygnalizator,wysusz go i pomaluj grubą warstwą co zdołasz (płytka,łączenia przewodów,luty...).Odłóż do wyschnięcia a następnie złóż obudowę na jakimś tanim silikonie.Powinno pomóc.Nieszczelność jest też przyczyną ,szybkiego wyładowywania się baterii.

@lenox w którymś poście napisał ,że wymienia baterie dwa razy do roku:eek: Ja sygnalizatory mam od ponad 4-ech lat i baterii jeszcze nie wymieniałem-sygnalizatory chodzą nadal:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi podbili ciśnienie. Już miałem kupować Videotronic zestaw bezprzewodowy CV1 + 2 KV2/RC1 przez allegro

Videotronic zestaw bezprzewodowy CV1 + 2 KV2/RC1 (2514718505) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i z ceną się dogadałem a tu niema sprzedany :eek: A dalej wystawiają aukcję ? Coś mi to śmierdzi:confused:

Panowie a co sadzicie o tym modelu :

D.A.M. BEZPRZEWODOWY zestaw 3+1 SYGNALIZATORY HIT! (2507456462) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestawik który z całą pewnością był robiony przy pomocy małych, chińskich rączek :) Użytkuję już 4 lata, zero awarii:D. Płaciłem chyba coś koło 400zł za 4 sygnałki plus centralkę, dziś z ciekawości sprawdziłem na allegro i taki sam zestaw kosztuje 250zł Bezprzewodowy zestaw HY-18 centralka+4sygnalizator (2503336067) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.