Skocz do zawartości

Zestaw


jon987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pozwoliłem sobie założyć ten temat ponieważ może komuś oprócz mnie sie przyda.Mianowicie dotarła do mnie długo oczekiwana linka i wybrał bym sie na pierwsze łowienie.Problem jest taki ze nie wiem za bardzo jak to wszystko razem połączyć.Co będzie lepsze kupić przypon koniczny czy samemu zrobic?Sznur ma dwa proste końce i żadnych pętelek:Dmam dwa łaczniki tylko nie za bardzo wiem jak je załozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie porządny przypon koniczny (markowy) i bez używania łącznika przymocuj go do linki tak:

zdjęcia 1-3 wbijamy igłę w linkę przeciągamy końcówkę przyponu i na igle wykonujemy węzeł przypon wychodzi z linki,

zdjęcia 4-6 są linki w które nie da się wbić igły węzeł na igle wiążemy na lince i później docinamy końcówki.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jaki mają wpływ na brania, rzuty itp. w stosunku do konicznego.

One też są koniczne :) . Wysoka jakość generalnie chwalone ja plecionych nie używam bo nie lubię ze względu na (w moim odczuciu) fakt znacznie większego rozpraszanie światła, a co za tym idzie mogą płoszyć ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Koledzy, nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego spytam w tym miejscu...jakim węzłem połączyć przypon koniczny z łącznikiem linki? Wczoraj nad wodą przygodny "fachura" zawiązał mi fajnym węzłem, ale niestety nie podpatrzyłem i nie dopytałem. Wcześniej miałem to połączone zwykłą pętlą, która blokowała się na przelotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale na razie nie ma wyjścia. Jeszcze technika nie ta, a to wiąże się z częstym przewiązywaniem, dowiązywaniem itd. i przypon koniczny szybko się kończy...a z nim również w polecanej przez Ciebie metodzie i linka.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak:

Wiążę przypon do sznura, zalewam klejem, albo zakładam silikonową nakładkę na węzeł, potem do końcowego odcinka dowiązuję odcinek żyłki (oczywiście odpowiednio cienki) i potem wiążę muszkę, jak się kończy żyłka to zawiązuję nową i tym sposobem wydłuża się żywotność przyponu konicznego.

Myślę że to dobre rozwiązanie.

Nie martw się, mi też się czasem plącze:o...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DZ tym plątaniem ja też mam czasem masakrę, ale jest z tego jeden plus, doskonalenie techniki węzła baryłkowego:cool: Jak będę wymiatał sznurem jak goście co łowią kilka lat to nie będzie się plątać. Pamiętam jak pierwszy raz rzucałem na daleką nimfę w poprzek nurtu---MASAKRA:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plątanie kilka rad - ćwiczenie techniki, a potem ćwiczenie i na koniec ćwiczenie:D

I na koniec osoba, która pomoże poprawić technikę, samemu tutaj moim zdaniem można tylko sobie krzywdę zrobić...i łowienie będzie przypominało opędzanie się od much...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przypuszczam, że w tym zestawie słabym elementem będzie sznur, o pudełku już nie wspominając.Koniecznie chcesz nowy sprzęt...?

WC Kongera to najczęściej polecany patyk dla początkujących. Na naszej giełdzie nawet się pojawił z kołowrotkiem(nie mam nic wspólnego ze sprzedającym). Do tego dokupił bym sznurek np Cortland 333. Z kwoty 555 PLN zostanie Ci jeszcze 200 zł na przypony, pudełko i muchy. Muchy zamówił bym u naszych forumowych krętaczy...

Albo zarejestruj się na forum muchowym (np:flyfishing.pl) i w dziale "Komis"napisz ogłoszenie: "Kupię sprzęt dla początkującego...", na pewno dostaniesz jakieś propozycje. Kupując sprzęt z drugiej ręki stracisz mniej w przypadku gdyby Ci muchowanie nie spasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam   wszystkich którzy przeczytaja to co napiszę :) 

Panowie i Panie  

Jestem wędkarzem całe życie i NIGDY NIE ŁOWIŁEM NA MUCHE I NIE WIEM KĄPLETNIE NIC NA TEMAT ŁOWIENIA NA MUCHE (WĘDKARSTWO MUCHOWE)  


Mam pytanie gdyż zostałem posiadaczem wędki muchowej 2 składowej pisze na niej 5/6 i mam do niej kołowrotek muchowy i linke pływającą łącznik linki z zyłką i takie  oto muszki które też dostałen w można powiedzieć w  ''spadku''  i mam pytanie gdzie w ogóle można na to łowić  i postaram się podać jak najwięcej szczegółów ale chodzi mi o to żeby ktoś poważnie się wypowiedział   !!! 

Pytanie 1     co to znaczy że na wędce pisze 5/6 ?   

 


i 2 pytanie ale takie poważne 

mam zestaw much i na zdjęciu Wam je pokaże i abyście mi udzielili odpowiedzi co to za muchy   


Oznacze wam je cyframi abyście mnie zrozumieli dobrze    

nr  1 muchy na haczykach nr 18  /  20       Oznaczę je na zdjęciu nr 1     a reszta to nie wiem co  to jest co to za muchy ? i jak na to łowic ?   są na większych haczykach i inaczej wyglądają 

jeśli Ktoś byłby mi w stanie coś odpisać to dziekuję    a tu są zdjęcia ze środka  pudełka

  Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować   


Jeśli ktoś mógłby mi coś doradzić powiedzieć to  Dziękuję   



   




 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W skrócie.. oznaczenie 5/6 określa się klasę AFTM linki która najlepiej będzie działać z tą wędką. Jest to podobnie jak w wędce np. spinningowej określenie masy wyrzutu, z tym że nie przynęty a linki. Czyli do tej wędki powinieneś mieć linkę 5 lub 6. Dużo cięższa może złamać kij, za lekka nie będzie go ładować i mucha nigdzie nie poleci.
2. W pudełku masz suche muchy, mokre, nimfy i strimery, ale nie skupiaj się na tym co tu masz. Przy nauce rzucania zerwiesz je szybciej niż ci się wydaje, poza tym dobierz sobie muchy do ryb które chcesz łowić a nie odwrotnie.

 

Skontaktuj się z jakimś muszkarzem tam gdzie łowisz, podpowie ci co i jak, pokaże muchy i metody. Tak najszybciej się dowiesz o co w tym chodzi. Jeśli nie masz nikogo takiego to zostaje internet, filmy YT itd. Są książki np. Adama Sikory, niestety raczej używki, bo nowe ciężko dostać.

Na muchę możesz łowić większość gatunków ryb, ale zacznij od kleni. Sucha mucha i piankowce od kolegi @Piotrek10 , do tego mokra mucha typu Red Tag i March Brown i na początek wystarczy. Wędkę masz odpowiednią, a klenie są chyba w każdej rzece.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje 
  

Jest jakiś muszkasz okolice Krosna  ?   
Jeśli tak częstuje browarem i papierosem  w zamian za informacje i lużną rozmowe   odezwij się na priv  

    Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

    

A w jakiach miesiącach  stosować wybrane muchy i na jakich żyłkach grubość żyłki ? sznur prawdopodobnie też jest w klasie 5/6 
 
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.