Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, krystek napisał:

Jak  wyniki w wędkowaniu dzieje się coś???

Kolego wczoraj brały jak oszalałe aż jednego kija poskładałem (na kolanie) ciągłe odjazdy ha ha....Na poważnie rozmawiałem ze znajomymi i wczoraj nigdzie cudów nie było,,może ktoś napisze czy dzisiaj ryba współpracowała to czegoś się dowiesz...14-17 09 zawody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ryba żerowała bardzo dobrze, szczególnie karpie i leszcze. Sam wychowałem dwa karpie na pięć holowanych i grubo ponad 10 leszczy. Przeżyłem również niezłą przygodę, gdy w trakcie holu leszcza, gdy odwróciłem się po pobierak na drugim feederku nastąpiło atomowe branie po którym wędka wyskoczyła z podpórek i w ekspresowym tempie odpłynęła a ja zostałem z rozdziawioną gębą. Na szczęście po dowiązaniu pilkera do karpiówki po ok.10 min rzucania udało się zaczepić i wyholować wędkę na której nadal o dziwo był karp,. Jednak nie zechciał zapozować do fotki i po dalszym 15 min holu i doprowadzeniu w pobliże podbieraka zrobił atomowy odjazd po którym rozprostował bezzadziorową 14. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.08.2017 o 09:37, ORINOKO napisał:

Witam. Czytam te wasze wpisy o przebijaniu opon, o straszeniu pobiciem i wnioskuję (to jest moje zdanie), że zbiornik powyrobiskowy Lipie 1 stał się prywatnym stawem kilku fanatyków łowienia karpi. A taki zwykły wędkarz, który chce odpocząć nad wodą raz w tygodniu bo ma wolny weekend to od razu jest intruzem i niepożądanym pasożytem. Pytam więc czy znajdą się osoby, które będą chciały ukrucić ten proceder wnioskując do odpowiednich władz PZW.

Orinoko ale tu pierdoły wypisujesz w sezonie letnim kilka razy byłem na Lipiu i zawsze jakoś miejsce na wikendzie znalazłem nie czułem się intruzem a jak byłem raz głodny bo przyjechałem zaraz po pracy to chłopaki karpiarze poczęstowali mnie kiełbaską z grilla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 4.10.2017 o 23:52, zlotyhak napisał:

Orinoko ale tu pierdoły wypisujesz w sezonie letnim kilka razy byłem na Lipiu i zawsze jakoś miejsce na wikendzie znalazłem nie czułem się intruzem a jak byłem raz głodny bo przyjechałem zaraz po pracy to chłopaki karpiarze poczęstowali mnie kiełbaską z grilla. 

 

Miałem okazję być tam kilka razy i h******ego łowiska nie widziałem. Łowić z pontonu nie wolno, a z brzegów? Haha komedia, karpiarze rozrzucają zestawy, a gdzie? Zamiast na środek to rzucają wzdłuż linii brzegowej. Rzucać kilkadziesiat metrow, w miejsce do którego ja spinem dorzucam obrotówką z brzegu - Fuck Logic :D ale co ja się znam na karpiarstwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wilu napisał:

 

Miałem okazję być tam kilka razy i h******ego łowiska nie widziałem. Łowić z pontonu nie wolno, a z brzegów? Haha komedia, karpiarze rozrzucają zestawy, a gdzie? Zamiast na środek to rzucają wzdłuż linii brzegowej. Rzucać kilkadziesiat metrow, w miejsce do którego ja spinem dorzucam obrotówką z brzegu - Fuck Logic :D ale co ja się znam na karpiarstwie

I nie tylko ja mam podobne zdanie o łowisku pożwirowym Lipie 1 :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 - Dopuszcza się do połowu ryb używanie łódek wiosłowych lub z silnikami elektrycznymi na zbiornikach:

OTAŁĘŻ, CZARNA SĘDZISZOWSKA, LIPIE II, ZBIORNIK ZAPOROWY RZESZÓW, ZBIORNIK MOKRZEC, MĘCISZÓW ZBIORNIK DUŻY, OŻANNA, BRZÓZA KRÓLEWSKA, RZEMIEŃ ZBIORNIK NR 3, GRAND CHOTOWA.

Wynika z tego, że dopuszczone łowienie z łodzi nie jest, ale też nigdzie nie jest napisane, że tam z łodzi nie wolno łowić kwestia interpretacji. Zakaz brodzenia w zbiornikach był w 2016r, teraz tego zapisu  nie widać.http://www.pzw.org.pl/rzeszow/cms/19304/prawa_i_obowiazki_wedkujacego_na_wodach__pzw_okreg_w_rzeszowie_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2017 o 10:58, wujekpasiak napisał:

Witam!

Pytanie mam, a mianowicie czy na Lipiu 1można brodzić? Bo ostatnio byłem sobie w woderkach i jakiś Pan łowiący na gruncik  się czepiał że jak przyjedzie PSR to dostanę mandat. A przecież według pozwolenia takiego zakazu nie ma.

pozdrawiam

Łukasz tak jak mówiłem zakaz był ale teraz nie ma następnym razem jak dziadek będzie Cię PSR straszył to powiedz że mu numer wykręcisz w telefonie jak chce .... żeby było szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolę sobie skomentować ten post używając ogólnie przeciętnego skrótu, na który składa się dwudziesta czwarta litera alfabetu łacińskiego, którą graficznie przedstawia się jako "X" oraz czwartą litera alfabetu, którą graficznie przedstawia się jako "D", celem wyrażenia mojego rozbawienia treścią, z którą się właśnie zapoznałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kali napisał:

Pozwolę sobie skomentować ten post używając ogólnie przeciętnego skrótu, na który składa się dwudziesta czwarta litera alfabetu łacińskiego, którą graficznie przedstawia się jako "X" oraz czwartą litera alfabetu, którą graficznie przedstawia się jako "D", celem wyrażenia mojego rozbawienia treścią, z którą się właśnie zapoznałem:)

Rzekł karpiarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mają kulki proteinowe do cery u szczupaków, czy Ty sie słyszysz gościu?

To my w końcu nęcimy karpie, czy szczupaki;p?

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kali napisał:

Co mają kulki proteinowe do cery u szczupaków, czy Ty sie słyszysz gościu?

To my w końcu nęcimy karpie, czy szczupaki;p?

 

Nie no nic nie ma. Wysłał bym ci filmik który pokazuje jak wygląda dno jednego z zalewów, usłane spleśniałymi kulkami.  Nęcicie wodę każdego dnia, kilka razy dziennie, po kilkanaście osób i myślisz że ryba to zje? Wiesz co to proteina? Poczytaj trochę zanim zaczniesz szczekać to się przekonasz, albo wrzuć sobie te kulki do wanny, zostaw na miesiąc i późnej się w tym wykąp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pokazałbym Ci filmik ile taki duży karpi, lub amur potrafi wsunąć podczas jednego stołowania:)

Lipie jest zasobne w duże ryby, więc założe się, że żadna wrzucona tam kulka nie leży na dnie dłużej, niż 48h, a jeżeli nawet, to są to POJEDYNCZE sztuki, które nie mają prawa wpłynąć w jakikolwiek sposób na cerę karpi. Inna kwestia jest taka. że niektórzy rzeczywiście przesadzają, nęcąc np nieugotowanym ziarnem, lub słabo ugotowanym orzechem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.