Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na lipiu nie było nawet tak ciasno. Coś się działo. Jeden Pan szczupły. A co do wzdreg to namierzylem piękne stado,  w którym były sztuki powyżej 40 cm. Bardziej niepokoją te spore martwe karpie w koło zbiornika. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z przeżarcia zdychają tymi niedajacymi sie strawić niektórymi kulkami, orzechem tygrysim. Więcej  trzeba sypać i patrzeć  jak zdychają. Byłem dzisiaj to innych padłych ryb oprucz karpi a zwlaszcza tych dużych  nie zauwarzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matew napisał:

Pewnie z przeżarcia zdychają tymi niedajacymi sie strawić niektórymi kulkami, orzechem tygrysim. Więcej  trzeba sypać i patrzeć  jak zdychają.

Świetny pomysł. 

Zainwestuję parę złotych w orzech tygrysi i podsypię parę kilogramów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krystek napisał:

Co wiosne padają to samo na Weryni gadacie że to od kulek raczej nie. A kto pamięta "pustynny" nalot na samochodach

 

 

Co roku też przestają żerować w największy upał bo walczą o powietrze :)

 

Ten film co podałeś i komentarze pod nim na YT to znak czasów. Ofiara bez wiedzy i wykształcenia dorabia sobie kosmiczne teorie, w które inne ofiary zaczynają wierzyć. Stąd się biorą historie o "chemtrails", spisku szczepionkowym, płaskiej ziemi czy lądowaniu na księżycu sfilmowanym w hollywood. Myli pyłek kwiatowy z pyłem (skąd te kwiaty na Saharze?), nie wie, że pustynie w Afryce są pokryte w niektórych miejscach skorupą żelaza, nic dziwnego, że piasek ma własności ferromagnetyczne (pewnie na geografii grał w karty), nie wie też, że gdyby "metale ciężkie" pokrywały taką warstwą wszystko naokoło, to po 3 miesiącach zbierałby z podłogi swoje zęby...

http://klimat.czn.uj.edu.pl/enid/2__Substancje_od_ywcze_w_oceanach/-__elazo_w_oceanach_3ni.html

 

Faktem jest natomiast, że w kilogramie zanęty jest tyle ładunku zanieczyszczeń co w kilku-kilkunastu metrach ścieków komunalnych, a jednym z ważnych źródeł ołowiu (metal ciężki - magnes go nie przyciąga) w wodzie są wędkarze.

 

Polityka zarybień karpiem i amurem to zupełnie inna bajka - ale nie ma nic wspólnego z ochroną wód, środowiska i przyrody, na którą się PZW powołuje w statucie kilkanaście razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LuJu napisał:

Co roku też przestają żerować w największy upał bo walczą o powietrze :)

 

Ten film co podałeś i komentarze pod nim na YT to znak czasów. Ofiara bez wiedzy i wykształcenia dorabia sobie kosmiczne teorie, w które inne ofiary zaczynają wierzyć. Stąd się biorą historie o "chemtrails", spisku szczepionkowym, płaskiej ziemi czy lądowaniu na księżycu sfilmowanym w hollywood. Myli pyłek kwiatowy z pyłem (skąd te kwiaty na Saharze?), nie wie, że pustynie w Afryce są pokryte w niektórych miejscach skorupą żelaza, nic dziwnego, że piasek ma własności ferromagnetyczne (pewnie na geografii grał w karty), nie wie też, że gdyby "metale ciężkie" pokrywały taką warstwą wszystko naokoło, to po 3 miesiącach zbierałby z podłogi swoje zęby...

http://klimat.czn.uj.edu.pl/enid/2__Substancje_od_ywcze_w_oceanach/-__elazo_w_oceanach_3ni.html

 

Faktem jest natomiast, że w kilogramie zanęty jest tyle ładunku zanieczyszczeń co w kilku-kilkunastu metrach ścieków komunalnych, a jednym z ważnych źródeł ołowiu (metal ciężki - magnes go nie przyciąga) w wodzie są wędkarze.

 

Polityka zarybień karpiem i amurem to zupełnie inna bajka - ale nie ma nic wspólnego z ochroną wód, środowiska i przyrody, na którą się PZW powołuje w statucie kilkanaście razy.

Jakie teorie od ponad 20 lat w USA ludzie wiedzą co sie dzieje jest dużo dowodów nie siej dezinformacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tanich(kupiłem bo tani) Mikado Catreel 9000. W komplecie dwie szpule(long) jedna płytka, której używam do spoda a druga głęboka, czeka na plecionkę. Kołowrotek sumowy, więc mocny, ale że taniocha, to trochę skręca linkę(chyba, że to wina żyłki, nie jestem pewny) przez majówkę (5 dni) nęciłem spombem i było ok, ale nie rzucałem daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża ilość zanęty (kulek też)= zwiększanie żyzności gleby tzn że jest w wodzie więcej organizmów które zużywają tlen i dlatego robi się przyducha. Jeśli chodzi o karpia to nie ma jakiegoś czynnika eliminującego, tak jak szczupak zjada chore plotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.05.2018 o 16:56, apioo napisał:

Inne ryby też zdychają, czy zbiornik tylko z karpia się oczyszcza?

Inne gatunki ryb mają się całkiem dobrze. Leszcze , liny, karasie są zdrowe i świetnie żerują. Tylko jak się zarybia zmaltretowanym kroczkiem, to potem są problemy.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będąc dziś w sklepie budowlanym słyszałem jak jeden jegomość chwalił się jakie to szczupaki 70 i sumy targał na żywca ?rybki zjedzone ??

Po co nam regulamin ,limity ,widełki w wymiarach ochronnych ZAŁAMKA 

Swoją drogą ja takiego szczęścia nie mam ciekawe..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.