Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, lukas5242 napisał:

Nikomu nie dogodzi. Takim jesteśmy właśnie narodem. Wiadomo, że Lipie to zbiornik typowo karpiowy i jeden z większych w naszej okolicy. Gdyby tego zbironika nie było to chyba większość ludzi nie opłacałaby karty ! Zbiornik ten nie jest taką wanną jak inne w okolicy. Zbiornik, który wymaga na prawdę wiele od wędkarzy więc nie psujmy tego. A drapieżnik musi być i każdy wie, ze on tam jest tak aby całą gospodarka wodna mogła dobrze funkcjonować. Nie wiem ile w tym prawdy, ale sum podobno jest piękny i nie jednemu wędkarzowi specjalizującemu się w tej metodzie dał radę. Ma ktoś może jakieś info w tym temacie ?:)

Jest piękny i rzekomo nie do wyciągnięcia z brzegu. Tyle wiem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Grubylolus napisał:

A ja mam takie pytanie troche z innej beczki. Czy Panowie co łowią karpie  np na zalewie rzeszowskim lub na innych wodach pzw a potem wpuszczają je na lipie to jest to zgodne z regulaminem ? Wydaje mi się że nie, a często słyszę że jest tak robione.

Żaden karpiarz nie odniesie się do pytania powyżej. ? Bo zamierzam każdego suma którego zlowie wpuszczać  na Lipie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gabriel widziałęm ten filmik, pytanie kto mu pozwolił łódką po lipiu pływać ;) ?
Po drugie odnośnie filmiku od 12:40 ... To co pokazuje od strony miedzy stawami to tam są znacznie większe głębokości na wprost i to samo dotyczy dziury mieleckiej. Chyba ze woda była niska jak to mierzył albo depper tracił zasięg i nie pokazało dokładnie ;)

Edytowane przez kriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriko , nie mam pojęcia. Ja na Lipiu wędkarsko byłem ostatni raz z 15 lat temu :). Ale że temat Lipia jest u nas dość aktywny, to myślę ze filmik dobrze tu pasuje. Nawet jak są jakieś przekłamania w głębokościach, to i tak uważa ze ten filmik jest lepszy, niż jazda na łowisko " w ciemno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wreszcie, po ośmiu latach starań,  od roku 2019 udało się wprowadzić zasadę  na Lipiu "zbiornik typu nie zabijaj-No Kil". Od Nowego Roku, tablice na zbiorniku zostaną zmienione.

Tak, lubimy "karpiować" i tą modę sobie cenimy, ale optując tej zasadzie, chcemy by inne gatunki też dorastały dużych rozmiarów, by inni, czytaj zwolennicy innej metodzie łowienia, też mogli poprawić swoje BP.

Zaraz tu odezwą się "maruderzy", że wiecznie zajęte, że nie ma miejsca itp. itd.  Niech odezwie się choć jeden, któremu zwróciłem uwagę, że mi przeszkadza w łowieniu.  NIE MA TAKIEGO!  I nie będzie, jeśli będzie mnie szanował to i ja jego uszanuję.  A, że "wiecznie wszystko zajęte" . "Złej baletnicy, to przeszkadza i rąbek u spódnicy".

W 2010  zaczynaliśmy od 15 członków-założycieli koła. Dziś mamy ponad 200 więc o czymś to świadczy, że "idziemy dobra drogą" , choć zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkim to odpowiada. No cóż, rząd w kraku też mamy jaki mamy, choć nie wszystkim on odpowiada, w myśl powiedzenia " jeszcze się taki nie urodził..."

 

Pozdrawiam, i wszystkiego dobrego na Święta Bożego Narodzenia w i Nowym 2019 Roku.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2018 o 08:35, Gabriel napisał:

Lipie bez tajemnic :)

 

 

 

Za naszą zgodą i zgodą ZO PZW Rzeszów kolega zrobił mapkę dna  Lipie. Nie zrobił to dla nas, bo my już wszystko, co chcieliśmy wiedzieć, to o dnie zbiornika już wiemy, zrobił to dla innych, by im ułatwić  wędkowanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I elegancko panowie. Ten zbiornik już dawno powinien być nookilem. W sumie ja tam jakoś nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem wolnego stanowiska. A teraz jak miłośnicy mięsa pewnie sie z tamtąd wyniosą to już całkiem lux będzie. Tylko jak z nocnym łowieniem i kontrolowwniem tego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Matew napisał:

I elegancko panowie. Ten zbiornik już dawno powinien być nookilem. W sumie ja tam jakoś nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem wolnego stanowiska. A teraz jak miłośnicy mięsa pewnie sie z tamtąd wyniosą to już całkiem lux będzie. Tylko jak z nocnym łowieniem i kontrolowwniem tego? 

Temat nocnego łowienia zależy od zapisu w "umowie". Nie przyjmuję nawet do waidomości, że zakazaliby łowienia w porze nocnej :D Takie rzeczy to nie na Lipiu :) A co do kontroli to jak najabrdziej zwiększyć skoro płacimy karty siedzimy tam w pełni legalnie to i zawsze miło porozmawiać z jakimś strażnikiem na temat zagospodarowania wody itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstsze kontrole to marzenie chyba każdego kto wypuszcza rybki. Miałem zaszczyt zostać skontrolowany na lipiu przez PSR,  szkoda,  że późnym listopadem kiedy nad wodą byłem ja i jakiś koleś łowiacy na żywca. Na szczęście nic nie złapał gdyż jego metody wskazywały jedyny skutek takiego łowienia każdemu znany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.