Skocz do zawartości

Świerczówka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Świerczówka, w połączeniu z Nilem tworzy Przyrwę.

Jest to dość wąska i płytka rzeczka, przepływająca m.innymi przez Świerczów, od którego dostała nazwę:)

Przy moście, na drodze 875 - Kolbuszowa - Mielec - znajduje się tabliczka, informująca, że jest to kraina pstrąga i lipienia.

Nie miałem tam przyjemności jeszcze łowić, szedłem kawałek brzegiem tej rzeczki na Świerczowie, widziałem jednego okonia(ok 12cm), który leżał na glonach, ledwie żywy, wyglądał, jakby został pokiereszowany przez jakiegoś dość dużego szczupaka, albo jakieś inne stworzenie.

Czy łowił ktoś tam w ostatnim czasie, na jakie ryby można tam trafić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowiłem tam kilka razy tylko że ze 3 km w górę tej rzeczki. Z ryb na tym odcinku przeważają kiełbie ale jest też sporo małego okonia a czasem trafi się jakiś większy. Są też płotki (całkiem wyrośnięte jak na taką małą rzeczkę), klenie oraz szczupaki i karasie. Tyle udało mi się zaobserwować lub złowić. Rzeczka ta jest trudnym łowiskiem ze względu na zarośnięte brzegi i zaczepy w wodzie. Aby coś złowić trzeba bardzo cicho podchodzić do brzegu bo łatwo rybę spłoszyć. W najbliższym czasie mam zamiar popróbować na odcinku koło mostu drogowego.

Swoją drogą to nie widziałem żeby w Świerczówce pływały jakieś pstągi ale podobno wpuścili jakieś 3 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Nowej Wsi mamy most?:confused:

Kiedyś przeszedłem tą rzeczkę od praktycznie lasu w Nowej Wsi (okolice gospodarstw agro-tur) do mostu na ul. Mieleckiej. Efektów brak, rzeczka wąska można ale warto było by tam czegoś poszukać.

Innym razem bylem od tego mostu w prawo, w miejscu gdzie zaczynają się łąki widziałem ładne klenie (jakieś 300m od mostu). Miałem w planach kiedyś przejść wzdłuż i przyjrzeć się jej, ale na planach się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za mało jest nad Świerczówką mięsiarzy i pospolitych kłusowników, skoro staracie się tę rzeczkę dodatkowo "nagłośnić" - ale to już Wasz problem, ponieważ ja już tam nie łowię (ze względu na oba wymienione gatunki).

Takich rzeczek nie należy "reklamować", ponieważ nie każdy potrafi się nad taką małą wodą odpowiednio zachować... - mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Tak trochę wywołuję temat bo tabliczkę "kraina pstrąga i lipienia" widziałem. Tabliczka pewnie stara. Pytanie do "najstarszych górali". Podejrzewam że kiedyś były tam zarybienia PZW. Interesuje mnie czy w przeszłości utrzymywała się populacja pstrąga ?(bo teraz raczej nie ma - to kwestia pewnie efekt braku tarlisk). Chodzi o to czy były/są warunki żeby pstrągi przetrwały lato. Jest pewnie paru pasjonatów i wspólnymi siłami można by coś zdziałać, ale kluczowe jest to "przetrwanie lata"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.