Skocz do zawartości

Gdzie na tęczaki?


Piotr Madura

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W Foluszu jest smażalnia i staw hodowlany tęczaka. Byłem tam na wycieczce szkolnej [jakieś osiem lat temu], dostajesz wędkę z pustym haczykiem lub spining z jakąś przynętą. Co złowisz trafia do wiaderka i musisz zapłacić. Naprawdę ciężko jest nie złowić ryby za każdym rzutem. Ryba przy Tobie jest ważona, patroszona i trafia na olej. Czy można kupić złowioną rybę i wziąć do domu? pewnie tak ale musisz poszukać informacji na ten temat w internecie nie chcę robić reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jedliczu na stawach też juz wpuscili tęczaki,co rozmawiałem na Sieniawie z wedkarzem z Rymanowa,to podobno w Bartoszowie też wpuscili,nawet jak jechałem w niedziele na Sieniawe to widac było że jest dużo ludzi,czyli jednak prawda,bo nawet w leciejak tamtędy przejeżdzałem,to niewidziałem tam tylu ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Po latach... odgrzewam. Może coś [przez ten czas się pojawiło w okolicach Rzeszów/Tarnów/Jasło? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Najlepiej żeby nie była to betonowa wanna... roi mi się :D

Były tęczaki na stawie w Błażkowej - przez dwa do trzech dni, wpuszczone z okazji zwodów muchowych. Później pływały w głębokim oleju... Były na pobliskiej rzeczce, scenariusz podobny. Wiem, że na Rzemieniu wpuszczają sobie około maja z okazji zawodów. Co się z nimi dzieje później tego nie wiem wcale, jednak domyślam się, że sadzawka do której trafiają nie służy im zwłaszcza przy upałach. Zatem czy jest obecnie gdzieś w naszych okolicach (nie mówię o Myczkowcach i Sanowym OSie) szansa połowić tęczka w miarę niewulgarnych warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, szukałem i ja i .... zapomnij.

Nie ma nic sensownego .. tzn niewulgarnego  w okolicy kilkuset km.

Tu jest tylko złów i zapłać http://stawyrybnekorzenica.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=95&Itemid=504

A tu zaglądam czasem przy okazji wycieczek turystycznych po okolicy. Ryba dobra, dzieciaki mają frajdę z łowienia, ja trochę spokoju.

http://www.folusz.pl/polish/index.php/galeria1/lowisko/lowisko-glowne

Ale niestety, nadal wygląda to tak, jak by chodzić na podryw z wystającym z kieszeni grubym portfelem po dzielnicy czerwonych latarni ... Sukces gwarantowany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.