Jump to content

Tołpyga z gruntu


Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów!

Szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a mianowicie, czy ktoś z was próbował łowić tołpygę z gruntu? czy jest to w ogóle możliwe, aby regularnie łowić tę rybę? czy wynika to z czystego przypadku?

Na pewnej zasiadce podsłuchałem jednego wędkarza, który opowiadał o połowie tołpygi z gruntu na styropian i magicznej zanęcie jaką stosuje do wabienia tołpyg. Kiedy spytałem o jaką zanętę chodzi powiedział, że to tajemnica.

Zastanawiam się czy ów Pan nie fantazjował i czy istnieje metoda pozwalająca przechytrzyć tą jakże waleczną rybę

Zainteresowanych zachęcam do dalszej dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

Znajdź najbardziej smużąca zanętę i dodaj dużo zmielonego łubinu który długotrwale robi chmurę w wodzie.Następnie na haczyk możesz założyć watę które będzie falować w tej chmurze.Tak czy siak może być i biały robak bo głównie chodzi aby tołpygi zaczęły przefiltrowywać wodę z zanęty wówczas wciągną niemalże wszystko.Łowienie tołpyg to nie moja dziedzina,ale wiem to od dobrego znajomego który niegdyś poławiał niezłe tołpygi na ciepłym kanale w ten właśnie sposób.Nie wiem czy są wody gdzie są stadka po kilka sztuk ale próba nie strzelba.

Link to comment
Share on other sites

Dawniej kiedy bawiły mnie jeszcze zasiadki na duże karpiowate łowiłem skutecznie tołpygi na kapustę brukselkę (oczywiście z gruntu na wypłyceniach). Można lekko sparzyć kapustkę przed zalożeniem na hak. Zakładanie oczywiście przy pomocy igły (hak ukryty w środku brukselki, długi przypon). Miałem też kilka tołpyg na ciasto. Nęcenie brukselką przynajmniej przez tydzień skutkuje konkretnymi braniami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy