Skocz do zawartości

Woblery salmo,dorado,rapali i inne


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżeli już łowię na woblery to raczej wybieram Rapalę, woblerki tej firmy sa nienagannie wykonane, świetnie pracują w wodzie no i co najważniejsze są skuteczne. Moim ulubionym jest Oryginal i Countdown - przynęty uniwersalne na każdego drapieżnika pływającego w naszych wodach. Inne ciekawe woblerki to Inwadery Dorado, niektóre modele Yo-zuri no i ostatnio jerki - Slider Salmo to moje odkrycie ostatniego sezonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najczęściej łowię SIEK-M mami. Woblery takie jak 5 czy 6 cm używam do połowu pstrągów. rozmiar bardzo dobry uderzy na to i pstrąg na 20cm jak i dużo większy .woblery 4 czy 3cm używam też na pstrągi ale rzadziej po nie sięgam do ręki ponieważ bardziej są na klenia . Woblery większe 9 cm do połowu szczupaka pracują dość agresywnie i schodzą dość głęboko. mogę śmiało powiedzieć że najlepsze są 5,6 cm najwięcej na nich brań miałem i najwięcej ryb złowiłem i praca jest ich niezawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w pudelkach zdecydowanie dominują "sieki", jednak wbrew pozorom nie używam ich znowu tak często. Osobiście najlepszą opinią darzę woblery Dorado. Mimo że nie łowiłem na wszystkie ich modele to te które wypróbowałem są na prawdę skuteczne a przy tym tanie i podkarpackie. Równie dobre są woblery Salmo, niestety ich renoma rośnie co powoduje że cena jest coraz wyższa. W dodatku stelaże w woblerach które posiadam zaczynają rdzewieć. Sieki z kolei są czasami niechlujnie wykonane(niedokładnie wklejony ster). Na Rapale nie łowiłem zbyt często, ale jak na razie nie zrobiły na mnie pozytywnego wrażenie. Za przynęty w tej cenie spodziewałem się czegoś lepszego.

Warto spróbować woblerów marki eRKi są dość tanie a przy tym łowne i ładne.

W sklepie To-Tu w koszyczku można zakupić woblery bardzo podobne do produktów Dorado, różnią się tylko kolorami. Łowiłem na nie i uważam, ze oryginały są troszeczkę lepsze,mają mocniejszą prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie osobom, które zaczynają przygodę ze spinningiem śmiało można polecić woblery Erka. Średnia cena za sztukę to ok 6zł. Wykonane starannie, wszystkie dobrze pracują i są uzbrojone w dobrej jakości kotwice. Łowiłem na modele 3 i 4cm. Klenie i okonie atakują je bez oporów. Dwa lata temu wszystkie 4cm modele zjadły mi jesienne szczupaki. 3cm model jest ciężki i lata na przyzwoite odległości, model tonący to już prawdziwy pocisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam szerszenia. Nic jeszcze na niego nie złowiłem, ale szans wielu nie dostał jeszcze.

Wykonanie solidne, spływający po powierzchni naprawdę wygląda super realistycznie.

Wada do strasznie oszczędna praca jak na mój gust (kleni również). Trzeba dobrze kręcić by go rozruszać.;) Gdyby ster był bliżej oczka było by o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To takie powiedzenie łowiących na "górskim" Sanie :), po prostu otwarte są dwie śluzy na zaporze i rzeką płynie dość wysoka woda, jedna turbina, to woda odpowiednio niższa, chyba najlepsza do łowienia. Trzecia opcja to woda całkiem niska, tzw. zero. Oczywiście czasami płyną dwie turbiny z dopalaczem, wtedy spuszczana jest woda na maksa, przy wysokim stanie na zalewie, podczas zagrożenia powodzią, itp. ale taka sytuacja występuje niezbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.