Skocz do zawartości

Rejestr połowu ryb


bart

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko dotyczące rejestru połowu ryb, gdyż miałem przerwę w wędkowaniu, a dawniej nie było żadnego rejestru , a mianowicie:

czy każda złowiona ryba posiadająca wymiar ochronny musi być wpisana w rejestr? Jeśli tak, to na jak długo wystarczy jeden taki rejestr?

Na stronie PZW okręg Rzeszów znalazłem coś takiego:

"Złowione ryby przeznaczone do zabrania z łowiska (przechowywane żywe i zabite), należy natychmiast wpisać do rejestru, wypełniając przeznaczone do tego rubryki.

W przypadku ryb objętych wymiarem ochronnym należy natychmiast dokonać wpisu dla każdej ryby w oddzielnej rubryce podając długość ryby w centymetrach i jeżeli jest taka możliwość to również masę. W przypadku ryb nieobjętych wymiarem ochronnym dokonujemy wpisu pierwszych zabieranych ryb, wymieniając gatunek ryby a po zakończeniu połowu ostateczną liczbę i masę zabieranych ryb np. ukleja ...., leszcz. ..., karaś ..., okoń ... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale z zasad wypełniania rejestru (jeśli dobrze rozumie) wynika: w przypadku ryb nie objętych wymiarem ochronnym wpisujemy tylko zabierane ryby, a w gdy ryba posiada wymiar ochronny to wpisujemy wszystkie złowione. Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcemy trzymać w siatce ryby objęte wymiarem ochronnym to należy je wpisać do rejestru zaraz po złowieniu,nawet gdy mamy zamiar je wypuścić po zakończeniu wędkowania.Dotyczy to także ryb nie objętych wymiarem,z tą różnicą że tutaj wpisujemy pierwsza złowioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Mam pytanie do osób opłacających składki w Krośnie. Czy jestem zobowiązany oddać Rejestr połowu ryb łowiąc tylko dwukrotnie (dwie "dniówki") na górskich wodach Krosna??:confused:

Tak zdecydowanie tak i jeśli to możliwe najpóźniej do końca marca. Możesz wysłać pocztą lub zdać w punkcie gdzie dokonuje się opłat na Okręg Krosno (w takim wypadku dobrze jak by było potwierdzenie tego faktu w legitymacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To samo pytanie dotyczy miejscowości połowu. Wybierając się ze spinningiem po przejściu np. 3-ech kilometrów może okazać się, że minęliśmy dwie-trzy wioski (miejscowości) :confused:

No i jeszcze sprawa tych niewymiarowych ryb:

"W przypadku ryb objętych wymiarem ochronnym należy natychmiast dokonać wpisu dla każdej ryby w oddzielnej rubryce (...) "

Wynika z tego, że łapiąc na jednym wypadzie 20 okoni po 13 cm należy wpisać je wszystkie do rejestru.

Osobiście do wpisywania ryb niewymiarowych nie podchodzę poważnie bo to jest niezdrowy pomysł. A na ewentualne pytanie osób kontrolujących dlaczego mam puste rubryki po prostu odpowiem, że nie łowię niewymiarowych ryb, a te które złowiłem były wymiarowe i trafiły z powrotem do wody (instrukcja prowadzenia rejestru chyba nic nie mówi na temat złowionych wymiarowych ryb, które wypuszczamy).

No chyba, że mnie ktoś przyfiluje i zobaczy, że wypuszczam jakiegoś niemiarowca ale to jest już sprawa dyskusyjna i zależeć będzie czy kontrolujący posiada trochę zdrowego rozsądku w głowie.

Edytowane przez bronzo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmienili (tak na 99%) i kolega siksa ma racje wpisujemy te rybki które zabieramy (zresztą w zezwoleniu to akurat jest zrozumiale napisane) ale jeśli chodzi o te miejscowości to tego to nie wiem i metoda połowu to tez ciekawa sprawa (ale jeśli trzeba ja wpisać to przypuszczam ze po zmianie metody wpisujemy tą drugą :rolleyes:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo pytanie dotyczy miejscowości połowu. Wybierając się ze spinningiem po przejściu np. 3-ech kilometrów może okazać się, że minęliśmy dwie-trzy wioski (miejscowości) :confused:

No i jeszcze sprawa tych niewymiarowych ryb:

"W przypadku ryb objętych wymiarem ochronnym należy natychmiast dokonać wpisu dla każdej ryby w oddzielnej rubryce (...) "

Wynika z tego, że łapiąc na jednym wypadzie 20 okoni po 13 cm należy wpisać je wszystkie do rejestru.

Osobiście do wpisywania ryb niewymiarowych nie podchodzę poważnie bo to jest niezdrowy pomysł. A na ewentualne pytanie osób kontrolujących dlaczego mam puste rubryki po prostu odpowiem, że nie łowię niewymiarowych ryb, a te które złowiłem były wymiarowe i trafiły z powrotem do wody (instrukcja prowadzenia rejestru chyba nic nie mówi na temat złowionych wymiarowych ryb, które wypuszczamy).

No chyba, że mnie ktoś przyfiluje i zobaczy, że wypuszczam jakiegoś niemiarowca ale to jest już sprawa dyskusyjna i zależeć będzie czy kontrolujący posiada trochę zdrowego rozsądku w głowie.

Chodzi o ryby objęte wymiarem ochronnym, złowione powyżej wymiaru, które przetrzymujemy w siatce celem zabrania ich. Ryb niewymiarowych nie wolno przetrzymywać w siatce, nawet jeśli mamy zamiar na koniec łowienia zwrócić im wolność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12. Lipie - Górny wymiar ochronny karpia od 60cm.

17. Zbiornik Floryda - Górny wymiar ochronny karpia od 70cm.

20. Staw Browarny Łańcut - Górny wymiar ochronny karpia od 60cm.

23. Stawy w Weryni - Górny wymiar ochronny karpia od 60cm.

36. Zbiornik Brzóza Królewska - Górny wymiar ochronny karpia 70cm.

37. Zbiornik Ożanna - Górny wymiar ochronny karpia 70cm.

Mi bardziej podoba się:

45. Rzemień Stawy Nr 1 i 2

- Jest to łowisko No-Kill - obowiązuje całkowity zakaz zabierania złowionych ryb.

Nie pamiętam czy wcześniej tak było, ale im dłużej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie?

Pojawiła się nowa rubryka w rejestrze "metoda połowu"

i mamy 4 rodzaje wpisane w rejestr.

Jak mamy wpisywać cyferki, jeśli łowimy w danym dniu 2 metodami np spining a później mucha? W jednej rubryce, czy w dwóch?

Witam. Mam takie samo pytanie jak kolega . Prześledziłem temat ale odpowiedzi nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.