Skocz do zawartości

Składki i opłaty 2013


Laskovik

Rekomendowane odpowiedzi

Ile wyniesie dopłata do wód krośnieńskich tak aby można było łowić na zbiorniku Sieniawa i Solina? Pytanie od mojego kolegi myśliwego, który będzie jechał zapłacić kartę na Akacjową i boi się, że się nie dogada z nimi, bo jak wiadomo TAM rozmawiają w innym narzeczu Języka Polskiego:D Ja jestem leniwy i nie chce mi się liczyć i szukać w tabelkach. Mam ich dość na co dzień w pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło Mielec;

Podstawowa -66zł

Okręgowa -146zł /została bez zmiany

Ja jeszcze zdecydowałem się na opłatę Tarnowską,zależy mi na Dunajcu oraz Wiśle od ujścia Raby w dół...:rolleyes:Lubię wycieczki wędkarskie.:)

Tarnów dopłata - 65zł aby móc łowić na wodach Okręgu Tarnów.

Zobaczymy jak ten sezon wypadnie,oby nie tak jak zeszły:oPorażka:(

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja dzisiaj byłem w blaszaku u P.Gruszki i zapłaciłem i teraz tylko czekać na ciepełko.Tak ok. 30 dni.I ruszam:DPozdrawiam.;) Proszę oto legitymacja wraz z opłatami.Zaszalałem :D Mam nadzieję że będą sukcesy a przynajmniej wspomnienia z wędrówek:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruszka w swoim sklepie 'GAZOS' tak powiedział że jeśli chcę łowić na Wodach okręgu Tarnowskiego to opłatę trzeba uiścić w wysokości 65 zł co mnie zdziwiło:eek:Oczywiście był zamęt w sklepie więc mu Du.. nie zawracałem ale opłaciłem Tarnów dla spokoju...Ale jutro powinienem się jeszcze raz wybrać aby dokładnie się z orientować co i jak:cool:

Mi zależało na Wiśle,Dunajcu i Brniu.Więc opłatę wniosłem,aczkolwiek smutno mi bo dziwne to wszystko jest!!!! Rzeki to specyficzne środowisko.Zarybiając np.Wisłokę to również zarybiamy inne rzeki i na odwrót inne okręgi zarybiając swoje rzeki zarybiają i naszą bo wszak wiadomo ryby po rzekach wędrują i na przykład łowiąc na Dunajcu mogę złowić rybkę która przywędrowała z Wisłoki...Czyż nie jest to chore???!

A co do tych papierów i zezwoleń to Pan Gruszka grzecznie odpowiedział że to wymóg UNI EUROPEJSKIEJ...myślałem że się ze śmiechu poleję,takie bzdety gada że hej...Ta unia to PZW:mad: Mam rację czy źle myślę...

Dawniej nie było biurokracji,rejestrów, rzeki truli a ryb było więcej!!!Czyżby ryby uciekały przez Góry np.do Słowacji i Czech???:P

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wciąż wątpliwości co do Zezwolenia na Tarnobrzeg,wczytując się w zezwolenie wynka ze poza wodami płynącymi nizinnymi i górskimi można łowić na wybranych zbiornikach. Jeśli jestem w błędzie proszę o sprostowanie

- - - Updated - - -

Oczywiście chodzi mi o porozumienia Rzeszów -Tarnobrzeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem. Może mózg na starość mi szwankuje, albo nasz okręg nie wie jakie porozumienia zawarł.

Porozumienie z Krosnem

Cyt. ze strony okręgu Rzeszów:

Porozumienie zawarte z PZW Okręgiem Krosno na wody obwodów rybackich: Wisłok 2, Wisłoka 2 (użytkownik rybacki PZW Okręg Krosno), Stobnica 1 (użytkownik rybacki PZW Okręg w Rzeszowie).

Wymienione powyżej wody udostępnione do wędkowania na zasadach wzajemności dla Członków umawiających się okręgów na podstawie wniesionych w macierzystym okręgu składek na ochronę i zagospodarowanie wód z uwzględnieniem ich charakteru ( wody nizinne lub górskie). Wędkarzy umawiających się okręgów obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa.

Natomiast na zezwoleniu z okręgu Krosno jest napisane:

Uprawnia do wędkowania na:rzece Wisłok od mostu drogowego w m. Bzianka do ujścia rz. Stobnica i rzece Wisłoka od ujścia Jasiołki do ujścia Jadłówki...

Różnica pomiędzy obwodem rybackim Wisłok 2 a Rzeką Wisłok jest znaczna.

Czy ktoś może mnie oświecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem. Może mózg na starość mi szwankuje, albo nasz okręg nie wie jakie porozumienia zawarł.

Porozumienie z Krosnem

Cyt. ze strony okręgu Rzeszów:

Porozumienie zawarte z PZW Okręgiem Krosno na wody obwodów rybackich: Wisłok 2, Wisłoka 2 (użytkownik rybacki PZW Okręg Krosno), Stobnica 1 (użytkownik rybacki PZW Okręg w Rzeszowie).

Wymienione powyżej wody udostępnione do wędkowania na zasadach wzajemności dla Członków umawiających się okręgów na podstawie wniesionych w macierzystym okręgu składek na ochronę i zagospodarowanie wód z uwzględnieniem ich charakteru ( wody nizinne lub górskie). Wędkarzy umawiających się okręgów obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa.

Natomiast na zezwoleniu z okręgu Krosno jest napisane:

Uprawnia do wędkowania na:rzece Wisłok od mostu drogowego w m. Bzianka do ujścia rz. Stobnica i rzece Wisłoka od ujścia Jasiołki do ujścia Jadłówki...

Różnica pomiędzy obwodem rybackim Wisłok 2 a Rzeką Wisłok jest znaczna.

Czy ktoś może mnie oświecić?

Bo tu chodzi też o WISŁOKĘ 2 od ujscia Jasiołki do ujscia potoku Jodłówki

Więc jest Wisłok 2 i Wisłoka 2.Teraz kolego wiesz czy dalej nie jasne;)Pozdrawiam.

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Rychu, ale nie zrozumiałeś istotnej różnicy pomiędzy obwodem rybackim a rzeką. Rzeka wiadomo co to jest.Natomiast obwód rybacki tj. rzeka wraz z dopływami w określonych granicach.

I wg.okręgu Rzeszów mogę łowić w granicach obwodu. Natomiast wg.okręgu Krosno tylko w rzece. I to jest właśnie ta różnica która może skutkować sankcjami.

- - - Updated - - -

Chcę wam przedstawić moją koncepcję braku pstrągów w rzekach okręgu Rzeszów.

Każdy taki papierek kosztuje.Nikt go nie da nam za darmo.

To są moje dokumenty,które muszę mieć przy sobie w czasie wędkowania. Brakuje jeszcze Przemyśla.

Jeden taki papierek to jest jeden pstrążek który nie zostanie wpuszczony do mojej rzeki ponieważ pieniądze poszły na ten "szczytny" cel.

I co daje do myślenia? Policzyliście ile pstrążków mniej?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odbiegnę od tematu naszych wód, ale też będzie o zezwoleniach. Jakiś czas poznałem chłopaka, który mieszkał w Usa i wrócił do PL. Też wędkarz. Opowiedział mi na jakich zasadach tam wykypuję się zezwolenie - Idziesz do sklepu wędkarskiego i kupujesz je jak piwo w sklepie, masz znac tylko wymiary i okresy ochronne ryb i jakich zabierać nie możesz. Dostajesz jedynie paragon zapłaty i to jest uprawnienie do wędkowania. Kosztuje ono 15$ na cały rok na cały stan i tyle, a tutaj? Jesteśmy jeszcze 100 lat za przysłowiowymi "murzynami" - oczywiście nie chcę tym nikogo urazić. Powiedział, po tym, jak mu powiedziałem, jak tu się opłaca składki, to stwierdził, ze nigdy tu nie wyrobi sobie karty wędkarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.