Skocz do zawartości

Składki i opłaty 2013


Laskovik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

prośba o wasze opinie na temat udostępnionego wykazu wód krainy pstrąga i lipienia 2013 r.

Zastanawiające dla mnie jest szczególne rozdzielenie dopuszczalnych metod wędkowania, np. na Stobnicy jest to "Metoda muchowa i spinningowa. Zakaz połowu metodą spinningową w okresie od 01.09 do 31.01." zaś np. na Trzebośnicy mamy "Metoda muchowa, spinningowa oraz gruntowo-spławikowa (z wyłączeniem przynęt pochodzenia zwierzęcego). Zakaz połowu metodą spinningową w okresie od 01.09 do 31.01."

Czy powyższe oznacza faktyczny zakaz połowu na Stobnicy np. na chleb, ciasto bądź kukurydzę (przynęty pochodzenia roślinnego) przy użyciu jednej wędki, oczywiście?

Pytam, bo bardzo zaskoczyło mnie takie rozróżnienie. Jak sądzę, nie tylko ja mogę być tym zaskoczony...:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest na Wielopolce ale z tego co sobie przypominam to na odc. górskim Stobnicy nie można było łowić na inne metody niż mucha i spining. W/w odcinek w tym roku skrócił się o kilka kilometrów i zaczyna się do progu poniżej mostu drogowego na drodze Nr 991 w miejscowości Lutcza, to tylko tak na marginesie w związku ze Stobnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że prawie nic się nie zmieniło ,czyli "betonowe głowy" nadal trwają w założeniu ,że nic niedobrego się nie dzieje.Brawo:).Skoro tak to ja nadal swoje "członkowskie" pozostawię do dyspozycji o.Przemyskiemu.

Nie ma najmniejszego sensu pisanie i bicie piany odnośnie "agonii" ale "konia z rzędem" temu kto odpowie na pytanie:Jak to jest ,że dwa sąsiadujące okręgi o.przemyski i o.krośnieński), potrafią się dogadać odnośnie porozumienia "łeb w łeb" a o.rzeszowski nie;)?Pytanie to a raczej odpowiedź na nie ,kieruję do tych ,którzy za kilka,kilkanaście dni skierują swe kroki celem opłacenia "pozwolenia na wędkowanie" .Aaa ,i nie zapomnijcie odebrać całej "biurokratycznej papeterii" w jaką nas wyposaży nasza "kochana" organizacja na ten Nowy 2013 rok.:DMasakra! Ale trzeba brać to już z humorem bo inaczej człowiek by ześwirował będąc w sile wieku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tych porozumieniach i opłatach takie to wszystko skomplikowane, nie na mój rozum :D Z wód o. Tarnobrzeg interesuje mnie jedynie Wilcza, rozumiem że w tym roku dopłacam "jedyne" 130zł ? (zakładając oczywiście że będę opłacał składki w o. Rzeszów). W ubiegłym roku płaciłem Tarnobrzegowi 160zł za WW. Czy mogę się cieszyć z obniżki czy raczej czegoś nie zrozumiałem ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z Was to hipokryci. Przepisujecie się do innych okręgów, pozbawiając się możliwości oddania głosu na zebraniach sprawozdawczo-wyborczych w 2013 r. w swoich "macierzystych" kołach i okręgach.

Ale pretensje do całego świata , że jest źle. Ilu z Was chodzi na zebrania? Jak zrobić zmiany przy takiej postawie?

Sory za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale tylko po części. Należę do okręgu krośnieńskiego mimo że mieszkam w Rzeszowie i tu więcej łowię. powód jest jeden jak wszyscy wiedzą - porozumienie z Przemyślem. Dla możliwości oddania głosu na zebraniach nie będę opłacał dodatkowo Przemyśla. po za tym jestem zadowolony z koła do którego należę bo wiem że pieniądze nie są wywalane w błoto a dodatkowo koło ma przychody ze sprzedaży narybku i własne stawy.

Odnośnie PZW na które tak wszyscy narzekają masz rację to jest związek w którym działaczem może zostać każdy. Przy okazji każdego negatywnego wpisu o PZW kłania się pytanie - co w tym kierunku zrobiłeś żeby było lepiej.

Ja zrobiłem też niewiele więc staram się nie narzekać za bardzo:). Poza tym kiedyś się zastanawiałem co by było gdyby PZW upadło. Włos na głowie się jeży. Prywatne odcinki Sanu, Wisłoka stawy zarybiane tylko karpiem i opłaty na każde osobne łowisko - nie ja dziękuję wolę PZW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ciekawa wypowiedź.Wszyscy tylko potrafią narzekać:eek: na Rzeszów, ale może warto się zastanowić nad tym że do tanga trzeba dwojga.Przemyś od wielu lat ma tylko porozumienie z Krosnem i od niedawna za dodatkową opłatą z Tarnobrzegiem. Z tego co wiem to Zamość chciał podpisać z nimi porozumienie ale nie mogli się dogadać.

Ja osobiście jestem zadowolony z porozumienia z Tarnobrzegiem bo za mniejszą dopłate niż rok temu udostępniają swoje zbiorniki, a nie tylko WW.

:beer:Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co wróciłem z Akacjowej.Kieszeń lżejsza o 220zł. Do tego dojdzie jeszcze Przemyśl i zrobi się równy rachunek 400zł.

Jeżeli Ktoś nie musi, proszę się nie spieszyć z opłatami, ponieważ na Akacjowej nie ma jeszcze zezwoleń z innych okręgów.Mają być za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kiedyś się zastanawiałem co by było gdyby PZW upadło. Włos na głowie się jeży.

Nie spodziewałem się, że kiedyś coś takiego przeczytam!

Dla mnie to jest piękna wizja. Jak już kiedyś mówiłem PZW to organizacja skażona grzechem pierworodnym, która nigdy nie będzie działać efektywnie. Opiera się ona na absurdalnym założeniu, że jak właścicielem wody będzie nie jedna ale tysiąc osób to zaopiekują się nią tysiąc razy lepiej. Brzmi to intuicyjnie ale jest to oczywista bzdura, bo jak powiedział laureat Nobla z ekonomi Milton Friedman "Tam, gdzie właścicielem są wszyscy, tam nie ma właściciela".

Kardynał Stefan Wyszyński powiedział z kolei(cytuję z pamięci) "Uczycie się za darmo, leczycie się za darmo to i pracować będziecie za darmo". W PZW łowimy za darmo(jakieś grosze dziennie...) to i łowimy nic nie warte ryby.

Dlatego nie wierzę w długofalowy sukces Lipia pod opieka PZW. Jestem przekonany, że za kilka lat(max. 3/4) do głosu dojdą mięsiarze, którzy w demokratycznym głosowaniu zniosą te "głupie" górne wymiary karpia i zakazy zabierania szczupaków.

Prywatne odcinki Sanu, Wisłoka stawy zarybiane tylko karpiem i opłaty na każde osobne łowisko - nie ja dziękuję wolę PZW.

Czy istnieje jakaś państwowa instytucja która działa skutecznie? Nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadasz Bastuś. Każdy mądry właściciel PRYWACIARZ zadba aby na JEGO łowisku były ryby i był porządek; bo inaczej nie będzie miał klientów (czyt. pieniążków). Podobnie jak ze służbą zdrowia - prywatna daje sobie doskonale rade, a państwowa (czyt. wspólna) - wszyscy wiemy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa polemika mogła by się nawiązać. ja jednak nie odważę się założyć takiego tematu ze względu na mogące wywiązać się chamskie kłótnie.Poza tym szanują zdanie wszystkich forumowiczów i staram się je zrozumieć.

powróćmy do składek :) Coś to wszystko drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak w tym roku zapłacić składki i wychodzi, że chyba najlepiej jest przenieść się do ZO Przemyśl, bo płacąc tam składkę na wody górskie mogę łowić w na wodach górskich ZO Krosno i nizinnych ZO Tarnobrzeg. Zrobię jeszcze opłatę na wody Rzeszowskie i mam całe województwo. Dobrze myślę?

To wychodzi 66 za bycie (przepraszam za słowo) członkiem + 180 za zagospodarowanie i ochronę (gór. Przemyśl + gór. Krosno + nz. Tarnobrzeg) + 146 za Rzeszów = 392zł czyli 32 z haczykiem za miesiąc łowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chyba będziesz musiał dopłacić do Tarnobrzega 50zł.

Tak wynika z PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - POLISH ANGLING ASSOCIATION

Mają porozumienie ale z dopłatą.

Pzd

Ok już widzę. Wydawało mi się, że dopłata jest tylko za górskie. W takim razie wszystko jedno czy wniesie się opłaty w Krośnie czy w Przemyślu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak rozumieć ten zapis na stronie PZW Tarnobrzeg:

9. Przemyśl - udostępnia wszystkie wody ogólnodostępne nizinne i górskiezb. Lubliniec Stary na rzece Wirowa po wniesieniu dodatkowej składki w wysokości 50 zł. Wędkarze Okręgu Przemyśl chcący wędkować w wodach nizinnych i górskich (rzekach) Okręgu Tarnobrzeg wnoszą na zasadzie wzajemności składkę w wysokości 50 zł.

Opłacę jedną składkę na wody płynące i zbiorniki w PZW Tarnobrzeg i dopłacę 50zł na Okręg Przemyśl i będę mógł wędkować na rzekach i zbiornikach? Czy porozumienie dotyczy tylko rzek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie i rzek i zbiorników.

Pzd

- - - Updated - - -

Ok już widzę. Wydawało mi się, że dopłata jest tylko za górskie. W takim razie wszystko jedno czy wniesie się opłaty w Krośnie czy w Przemyślu.

No nie do końca jest tak jak piszesz, jeśli chcesz wedkować w Tarnobrzeskim a zapłacisz czlonkowską w Krośnie będziesz musiał wykupić pełną okregową na Tarnobrzeg bo nie mają ze sobą porozumienia.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba własnie jest, to ze strony okręgu:

  1. Przemyśl - udostępnia wszystkie wody ogólnodostępne nizinne i górskiezb. Lubliniec Stary na rzece Wirowa po wniesieniu dodatkowej składki w wysokości 50 zł. Wędkarze Okręgu Przemyśl chcący wędkować w wodach nizinnych i górskich (rzekach) Okręgu Tarnobrzeg wnoszą na zasadzie wzajemności składkę w wysokości 50 zł.
  2. Rzeszów – udostępnia w opcji „zero” wody płynące nizinne i górskie. Na zbiornikach wodnych tzw. „wydzielonych” wędkowanie dla wędkarzy Okręgu Tarnobrzeg jest dozwolone po wniesieniu przez nich, dodatkowej składki w wysokości 73 zł. Natomiast wędkarz Okręgu Rzeszów za prawo do wędkowania na zbiornikach wodnych „wydzielonych” Okręgu Tarnobrzeg wnosi dodatkową składkę w wysokości 130 zł.

Okręg Tarnobrzeg - udostępnia w ramach porozumień międzyokręgowychogólnodostępne wody nizinne (rzeki) wraz z drobnymi zbiornikami (wg wykazu wód udostępnionych w porozumieniu). Prawo do wędkowania na wodach górskich daje wniesienie składki okręgowej w Okręgu Tarnobrzeg. (Nie dotyczy Okręgów: Częstochowa, Radom, Rzeszów, Przemyśl, Kielce, Legnica, Piotrków Trybunalski, Wałbrzych, którym udostępnia się wody górskie na zasadach wzajemności).

Na zbiornikach wodnych wydzielonych wymienionych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką Okręgu Tarnobrzeg, obowiązuje składka uzupełniająca Okręgu Tarnobrzeg w wysokości 160 zł. Do tej składki nie stosuje się ulg. Wyjątek stanowi Okręg Kielce i Rzeszów z którymi zawarto odrębne porozumienia.

Zbiorniki wydzielone to według tego co znalazłem :Szymanowice, Karwów, Zochcinek, Zaklików, Podole, Lipa, Janów Lubelski, Nowa Dęba.

Czyli z tego by wynikało że na WW dla członków Rzeszowa wedkowanie gratis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.